Elementy silnika » kody błedow
Odpowiedz do tematu
 kody błedow
podczas jazdy zapaliła sie kontrolka abs i esp i zauwazyłem ze ładowanie znacznie spadło na liczniku po podpieciu kompa okazało sie ze ladowanie jest miedzy 12.80 a 13.10 i błedy w silniku 01117 i w abs 18265 po wymianie regulatora napiecia ładowanie wskoczyło na 13.76 a 14.10 ale błedy mimo skasowania i tak sie pojawiły nic z tego nie rozymiem gdzie tkwi problem ? prosze o pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: kody błedow
Rokutek30 napisał/a:
po podpieciu kompa okazało sie ze ladowanie jest miedzy 12.80 a 13.10

Napięcie w sieci mierzy się za pomocą woltomierza a nie laptopem. Jeżeli masz ciągle te same błędy odnoszące się do niskiego napięcia możliwe, że nie jest wystarczające. Zmierz napięcie multimetrem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wychodzi ze przy swiatłach klimie i radiu jest 13.68 a bez klimatyzacji 13.92

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź błędy w pozostałych sterownikach napędu silnik, skrzynia, ABS. Skasuj, wyłącz zapłon i nie załączając silnika zrób ponownie odczyt. Restart zapłonu, uruchom silnik i sprawdź obserwując dokładnie woltomierz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie mogłem sprawdzic bo mi miernik padł ale zauwazyłem ze wycieraczki chodza powoli bezwzgledu na predkosc. czy ta usterka ma powiazanie z porzednia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prędkość wycieraczek zależna jest od napięcia. Jeżeli jest niższe, to i wolniej chodzą. Jak dla mnie masz ciągle problemy z niższym napięciem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdziłem napiecie miernikiem miał 13.96 po skasowaniu błedow i podczas odpalania napiecie spadło do 11,42 potem sie podniosło do 12.40 a po do daniu gazu wzrosło do 13.93 i raz na jakis czas spadło do 13.76 wiec moze wirnik w alternatorze jest uszkodzony ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rokutek30 napisał/a:
sprawdziłem napiecie miernikiem miał 13.96 po skasowaniu błedow i podczas odpalania napiecie spadło do 11,42 potem sie podniosło do 12.40 a po do daniu gazu wzrosło do 13.93 i raz na jakis czas spadło do 13.76 wiec moze wirnik w alternatorze jest uszkodzony ?

Też tak sądzę. Kiedyś miałem podobny przypadek i wracałem z wakacji eSką bez świateł, bez nawiewu, bez grania ale dojechałem. Napięcie było na poziomie 10-11V. Przyczyną był wyjechany komutator. Teraz mam po pełnej regeneracji łącznie z łożyskami i lata. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zmieniłem komutator i szczotki i na wyjsci alternatora jest 14,20 a na akumulatorze natomias jest 13,96 czy jest to wina masy i czy przez to moga wycierzczki nie chodic tz. wlacze i jest 2 cm sie rusz musze przełaczyc na wyzszy bieg i tam 5 cm i tak dalej jaka jest przyczyna?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź mechanizm wycieraczek. Zdemontuj go, odłącz silnik i sprawdź czy chodzi lekko czy ciężko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jedno ramie nie mogłem ruszyc wybiłem przesmarowałem i chodzi lekko ale co z ładowaniem bez obciazenia było dzisiaj 14,06 a z obciazeniem 13,92

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rokutek30 napisał/a:
jedno ramie nie mogłem ruszyc wybiłem przesmarowałem i chodzi lekko ale co z ładowaniem bez obciazenia było dzisiaj 14,06 a z obciazeniem 13,92

No i wery gucio. Tak ma być.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziekuje za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 3.22.249.158 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa