Elementy silnika » Audi 100 C4 91r V6 2.8 AAH - Problem z wymianą głowicy
Odpowiedz do tematu
 Audi 100 C4 91r V6 2.8 AAH - Problem z wymianą głowicy
Proszę o pomoc w odczytaniu kodu głowicy. Problem polega na tym że muszę wymienić prawą głowicę gdyż wałek ma luzy, wyrobione łoże w głowicy :(

Numer mojej głowicy to 078103373 C...znalazłem używaną głowicę o numerze 078103373 F, czy ktoś potrafi powiedzieć jaka jest między nimi różnica, co może oznaczać ta jedna literka i najważniejsze czy będzie pasowała do mojego silnika ?

Z góry dziękuję

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z literką F montowana była w A80 i są to te same części ale... upewnij się że jest to prawa strona. Ostatnia cyfra w nr ETKA mówi na jaką stronę samochodu montowana jest część. Prawa strona ma numery parzyste, lewa nieparzyste. Wszystkie elementy takie jak np tapicerka, układ wydechowy czy części silników V montowane po stronie kierownicy są oznaczane jako lewa strona. Głowica cylindrów 1 do 3 strona prawa i 4 do 6 strona lewa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
uff...dzięki to mi znacznie ułatwia sprawę ale z tymi numerami w zależności od strony to chyba jednak na odwrót bo mam 101% pewności że to są numery prawej strony silnika czyli tej z wlewem oleju :)


tak jeszcze z ciekawości, zauważyłem że głowica do silnika 2.6 ma ten sam numer, czyli można je zamiennie używać ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Według katalogu AAH i ABC miały te same głowice.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jeszcze jedno pytanie literka "S" na końcu za który model odpowiada bo też takich kilka na aukcjach widziałem...na szczęście znalazłem jedną w moim mieście tylko nie znam jej numeru i dopiero będę jechał sprawdzać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czym wyższa litera w alfabecie, tym młodsza głowica. Prawdopodobnie A6 i A4.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok mam już nową głowicę, niestety z literką S ale zaryzykowałem bo można zwrócić jak by co...dopiero we wtorek będzie w warsztacie by sprawdzić czy pasuje na 100%...póki co jedyna różnica jaką widzę to faktura w kratkę z jednej strony głowicy a w starszych jak i u mnie jest gładko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
i jak, pasuje bo kolega też będzie wymieniał i szuka ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie wiem czy pasuje bo cały silnik do wymiany...okazało się że dodatkowo poszły panewki na wale i nie opłaca się naprawiać...MA KTOŚ NA SPRZEDAŻ SILNIK AAH ? poszukuję sprawdzonego źródła :)

[ Dodano: Czw 14 Maj, 2015 17:14 ]
ok, silnik znaleziony...chyba...jak przyjedzie to się okaże czy sprawny i czy wszystko bangla

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 52.15.63.145 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa