Pozostałe tematy » [S8 99` 4.2 AQH] Problem z silnikiem po odpaleniu.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [S8 99` 4.2 AQH] Problem z silnikiem po odpaleniu.
Panowie, postaram sie jak najdokladniej opisac moj problem i blagam Was pomozcie mi, bo juz nie wiem co mam robic.. mam ochote podpalic to auto..

Jakis czas temu zapalily mi sie kontrolki od abs i esp - zgaslo auto.. mialem juz do domu ze 300m z gorki wiec wrzucilem luz i dotoczylem sie pod dom... nazajutrz odpalila ale bledy byly dalej, jadac do mechanika wpadlem w dziure i wszystko zgaslo.. bylo ok przez miesiac.. ostatnio podczas jazdy znowu to samo sie zapalilo i szarpalo autem, jednak jak szarplo raz.. wszystko zgaslo i bylo ok.. po kilkuset metrach znowu szarplo i wszystko sie zapalalo.. i tak w kolko przez ok. 100km.. po czym zapalilo sie wszystko znowu i auto zgaslo.. po odpaleniu wszystko gasnie, auto na wolnych obrotach kasztani, wrzucam drive i ruszam, wszystko sie od razu zapala. dopoki trzymam gaz jakos jedzie, ale jak tylko puszcze gasnie i zapala sie EPC. auto czasami zgasnie a czasami obrotomierz faluje, ale nie slychac zadnej pracy silnika i nie ma zadnej reakcji na gaz.. wymienilem dzis przeplywomierz na nowe bo taki byl tez blad na komputerze. jest jeszcze drugi o ktorym juz pisze. nie rozumiem go za bardzo i nie pojawia sie za kazdym razem ale jest cos z za niskim napieciem na pierwszy rzad cylindrow, nikt nie moze sobie z tym poradzic i nie weiadomo o co chodzi.. pewnie jakby znowu szarplo to by jechala kawalek normalnie i tak w kolko. teraz auto nei nadaje sie wogole do jazdy. prosze Was o pomoc! kody bledow to:

16486.P0102
17796.P1388

Jesli moglbym Wam jeszcze jakos podpowiedziec to piszcie. naprawde potrzebuje pomocy!
Pozdrawiam!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
proponował bym czyszczenie przepustnicy i wszystkich wtyczek z tym związanych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
16486.P0102 czujnik przepływu masy powietrza
17796.P1388 wadliwe działanie modułu sterującego przepustnicą
(zanim podpalisz auto) jeśli masz pewność,że wymieniony przepływomierz jest na 123% sprawny to problem będzie tkwił w instalacji (elektrokorozja lub uszkodzenie wiązki) co do drugiego błędu to sprawdź czujnik położenia przepustnicy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przeplywomierz wymienilem na nowy, wiec raczej powinien byc sprawny ale dla pewnosci kolega zamowil mi drugi i w piatek to sprawdzimy jeszcze raz. za pozostale rady dziekuje, sproboje to sprawdzic. a dodam jeszcze na koniec, ze dzis po odpieciu przeplywomierza nic sie nie dzialo na postoju i nawet przy dodawaniu gazu palila idealnie, jak zegarek.. tylko ze wszystkie bledy nadal swiecily. z ta instalacja moze byc cos trafione bo gasna mi kontrolki albo zapalaja sie przy szarpaniu autem :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
przeplywomierz wymienilem na nowy, wiec raczej powinien byc sprawny ale dla pewnosci kolega zamowil mi drugi i w piatek to sprawdzimy jeszcze raz. za pozostale rady dziekuje, sproboje to sprawdzic. a dodam jeszcze na koniec, ze dzis po odpieciu przeplywomierza nic sie nie dzialo na postoju i nawet przy dodawaniu gazu palila idealnie, jak zegarek.. tylko ze wszystkie bledy nadal swiecily. z ta instalacja moze byc cos trafione bo gasna mi kontrolki albo zapalaja sie przy szarpaniu autem :/
w takim razie zacznij od sprawdzenia instalki

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [S8 99` 4.2 AQH] Problem z silnikiem po odpaleniu.
SlawekNR napisał/a:
jest jeszcze drugi o ktorym juz pisze. nie rozumiem go za bardzo i nie pojawia sie za kazdym razem ale jest cos z za niskim napieciem na pierwszy rzad cylindrow

Miałeś błędy dotyczące wypadania zapłonów?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie, pisalo tylko o bledzie napicie na pierwszym rzedzie cylindrow i cos jeszcze bylo na koncu o uszkodzeniu ECU

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Takim opisem "coś pisało" będzie trudno coś wywnioskować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
cos mi sie wydaje ze sam nie ogarne tego tematu.. czy ktos moze mi polecic w okolicy klodzka lub wrocka naprawde bardzo dobrego i w miare mozliwosci taniego mechanika? moze cos typu nieautoryzowany serwis audi? ja juz wymiekam a dopiero co wpakowalem nowiutka przednia zawieche razem z amorami i juz jestem bez kasy zeby sobie tak po prostu zawiez auto do serwisu :/ pomozcie, prosze :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
cos mi sie wydaje ze sam nie ogarne tego tematu.. czy ktos moze mi polecic w okolicy klodzka lub wrocka naprawde bardzo dobrego i w miare mozliwosci taniego mechanika? moze cos typu nieautoryzowany serwis audi? ja juz wymiekam a dopiero co wpakowalem nowiutka przednia zawieche razem z amorami i juz jestem bez kasy zeby sobie tak po prostu zawiez auto do serwisu :/ pomozcie, prosze :/
zadzwoń do Adiego (post powyżej Twojego)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
zadzwoń do Adiego (post powyżej Twojego)


ale cos mi sie wydaje, ze Adi nie jest z mojej okolicy, zeby mu podstawic auto :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
Pasiak napisał/a:
zadzwoń do Adiego (post powyżej Twojego)


ale cos mi sie wydaje, ze Adi nie jest z mojej okolicy, zeby mu podstawic auto :)
może,ni z okolic, ale sprawdzony, lepiej jechać "kawałek" dalej niż zaprowadzić do jakiegoś pseudo fachowca....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najlepiej jak kupisz sobie "osobisty" sprzęt do diagnozy i będziesz mógł zrobić odpowiednie odczyty danych ze sterownika. Inaczej nikt ci nie wywróży problemu z kart.
Sądzę, że problem leży po stronie instalacji lub sterownika. Auto nie było czasem chipowane?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
albo gazowane?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie.. nigdy nie miala ani chipa ani junkersa :) jutro cos Wam napisze, czy udalo mi sie samemu cos zrobic..

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.117.142.128 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa