Elektryka i elektronika » (A4 AFN)Jak podlaczyc wyswietlacz temperatury zewnetrznej?
Odpowiedz do tematu
 
witam, pozwolę sobie jeszcze raz napisać. mam pin pierwszy w gnieździe B, tak jak koledzy piszą są dwa kabelki w takim kolorze, jednak jeszcze jedno pytanie, mam podłączyć kabel ze sygnałem z wyświetlacza tylko do pinu w klimatroniku, odłączyc pin 1 w B i podpiąć do wyświetlacza czy moze po prostu zmostkować?? pytam bo dalej nie mam żądanego efektu. pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
paterek napisał/a:
witam, pozwolę sobie jeszcze raz napisać. mam pin pierwszy w gnieździe B, tak jak koledzy piszą są dwa kabelki w takim kolorze, jednak jeszcze jedno pytanie, mam podłączyć kabel ze sygnałem z wyświetlacza tylko do pinu w klimatroniku, odłączyc pin 1 w B i podpiąć do wyświetlacza czy moze po prostu zmostkować?? pytam bo dalej nie mam żądanego efektu. pozdrawiam

Masz się wpiąć do tego przewodu - tak jest w oryginale. Jeżeli po wpięciu do tego przewodu nadal nie będzie wyświetlało temperatury, to sprawdź czy ten przewód gdzieś nie zwiera się z masą, oraz sprawdź temperaturę na klimatroniku.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
paterek napisał/a:
witam, pozwolę sobie jeszcze raz napisać. mam pin pierwszy w gnieździe B, tak jak koledzy piszą są dwa kabelki w takim kolorze, jednak jeszcze jedno pytanie, mam podłączyć kabel ze sygnałem z wyświetlacza tylko do pinu w klimatroniku, odłączyc pin 1 w B i podpiąć do wyświetlacza czy moze po prostu zmostkować?? pytam bo dalej nie mam żądanego efektu. pozdrawiam

Masz się wpiąć do tego przewodu - tak jest w oryginale. Jeżeli po wpięciu do tego przewodu nadal nie będzie wyświetlało temperatury, to sprawdź czy ten przewód gdzieś nie zwiera się z masą, oraz sprawdź temperaturę na klimatroniku.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie czytam to co tu piszecie i niestety nie mogę sobie poradzić. Mam auto a automacie i ma dwa wyświetlacze, na górnym pojawia się stan skrzyni biegów a na dolnym nie ma nic. są 4 kabelki wpięte w piny 1,4,6,8
Podświetlona jest tylko połowa wyświetlacza. oczywiście auto posiada klimatronic.
Co robić?? jak podłączyć aby wyświetlał mi temp jak na Waszym schemacie??

http://ultrashare.de/f/3807/DSC00088.jpg.html
http://ultrashare.de/f/0767/DSC00089.jpg.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mariusz napisał/a:
Panowie czytam to co tu piszecie i niestety nie mogę sobie poradzić. Mam auto a automacie i ma dwa wyświetlacze, na górnym pojawia się stan skrzyni biegów a na dolnym nie ma nic. są 4 kabelki wpięte w piny 1,4,6,8
Podświetlona jest tylko połowa wyświetlacza. oczywiście auto posiada klimatronic.
Co robić?? jak podłączyć aby wyświetlał mi temp jak na Waszym schemacie??

http://ultrashare.de/f/3807/DSC00088.jpg.html
http://ultrashare.de/f/0767/DSC00089.jpg.html
a masz w ogóle jakikolwiek odczyt na wyświetlaczu? Choćby kreski?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Trzeba podpiąć jeszcze piny 3 i 7. Musi zagadać.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witajcie!

Ja także zapragnąłem mieć wyswietlacz temperatury w aucie. Tylko pozostała kwestia dobrego połączenia wszystkiego, w czym mam nadzieję pomożecie :)

1. To co mam w aucie to klimatronic czy jakiś inny sterownik klimy ?

2. Znajomy mechanik powiedział mi że oryginalny czujnik wchodzi na piny 8 i 9/12 w kostce A (sprawdzane omomierzem - jest zmiana w zależności od temp). I teraz jak to podłaczyć ? Pociągnąć dwa przewody od sterownika do termometra czy może te kable są jakoś przeciągnięte w wiązce do zegarów ? (zainteresowały mnie piny 11 i 12 w zielonej kostce licznika - Autodata nazywa to: AC Control Module) Bo jeżeli się okaże ze to klimatronic to wiem - podłączam się pod pin 1 w gnieździe B :)

3. Kwestia podłączenia sygnału z prędkościomierza - posiłkując się autodatą sygnał VSS znajduje się w pinie 28 gniazda niebieskiego - kabel brązowo-czerwony. Może ktoś to potwierdzić, bo wczesniej było wspomniane ze jest to kabel biało-niebieski...

Dodaję kilka zdjęć :)















Postaw piwo autorowi tego posta
 
kaper93 napisał/a:
. To co mam w aucie to klimatronic czy jakiś inny sterownik klimy ?
tak to jest klimatronic

Wystawiono 1 piw(a):
kaper93
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki, nie miałem pewności - przeglądając zdjecia widziałem rozne panele z napisem climatronic i bez...

Czyli pociągnąc jeden kabelek z gniazda 1B klimatronika a mase gdzieś zabrać z okolic licznika ?

To teraz tylko kwesia podłaczenia VSS, chcę mieć pewność żeby czegoś nie spierdzielić...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AC to nic innego jak ogólnie przyjęty skrót z j.angielskiego oznaczającego klimatyzację.
Jeżeli chodzi o sygnał prędkości, to nie chodzi o sygnał z czujnika prędkości, a o sygnał który wychodzi z licznika na osprzęt i jest to przewód biały z niebieskim paskiem który znajduje się w zielonej wtyczce na pinie nr 30. Masa, zasilanie jak i podświetlenie masz w niebieskiej wtyczce i tam możesz się podłączyć.
Zasilanie pin nr 1
Masa pin nr 24
Podświetlenie pin nr 15
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
kaper93
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wielkie za szybką i dokładną odpowiedz! No to mam na jutro robotę :)

Ostatnie już pytanie: Jest jakaś lepsza metoda na wpięcie się niż wyciągniecie pinu i dolutowanie do niego przewodu ? ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kaper93 napisał/a:
Dzięki wielkie za szybką i dokładną odpowiedz! No to mam na jutro robotę :)

Ostatnie już pytanie: Jest jakaś lepsza metoda na wpięcie się niż wyciągniecie pinu i dolutowanie do niego przewodu ? ;-)

Odizoluj z 2-3mm przewodu zawiń na nim odizolowaną końcówkę dokładanego przewodu i zalutuj. Oczywiście na koniec zaizoluj taśmą izolacyjną.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiło się ciepło, wiec zabrałem się za montaż, jednak mam mały problem. Podłączylem wszystko tak jak miało być (z jedną zmianą - podswietlenie jest na pinie 23 - kabel czerwono-niebieski) ale mam temperaturę ujemną, ktora się zmienia. Klimatronik pokazuje dobrą temperaturę. Po podłączeniu, klimatronik wywala błędy: 13.7, 49.3, 50.3, których wczesniej nie było. Macie jakieś pomysły ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kaper93 napisał/a:
(z jedną zmianą - podswietlenie jest na pinie 23 - kabel czerwono-niebieski)

Podświetlenie nigdy nie było na przewodzie czerwono niebieskim.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na pinie 15 nie mialem zadnego zasilania... :roll:

Ok, odłączyłem pin od podświetlania. Zabralem się za kwestię temperatury. Sprawdzając opór czujnika do klimy (piny A8/A9) mam 2,04kOhm, ale już na wyjściu klimatronika (B1/masa z licznika) mam 4,16kOhm. Ktoś zna rozwiązanie :) :?:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.221.58.143 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa