Pozostałe tematy » [a4 02 alk 2.0] problem-błąd 17748
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [a4 02 alk 2.0] problem-błąd 17748
witam podlaczylem komputer i pokazuje mi błąd 17748 czyli prawdopodobnie rozrzad zle ustawiony, sprawdzilem rozrząd zostal poprawiony ale błąd jest dalej dodam ze auto nie posiada mocy jaka powinno miec co moze byc przyczyną?moze ktos mial podobny problem..?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: a4 2002 silnik alk 2.0 problem
robertoi napisał/a:
witam podlaczylem komputer i pokazuje mi błąd 17748 czyli prawdopodobnie rozrzad zle ustawiony, sprawdzilem rozrząd zostal poprawiony ale błąd jest dalej dodam ze auto nie posiada mocy jaka powinno miec co moze byc przyczyną?moze ktos mial podobny problem..?
sprawdz czujnik G28 i G40.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moglbys mi powiedziec gdzie są ter czujniki w a4?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli masz VAGA to wejdz silnik01,meas.blocks08 i w grupie 004 widzisz zachowanie czujnika G40, powinno być pomiędzi -0,3 i +0,3

w grupie 001 widzisz poprawność działania czujnika G28

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wlasnie wymienilem czujnik g28 auto lepiej sie zbiera ale po przejechaniu ok 20km zgaslo i nie chcialo odpalic dopiero gdzies po ok,10min odpaliło..szybciej na zimnym silniku gasło zwlaszcza pzy redukcji teraz zgasl na goracym juz sasm nie wiem o co chodzxi..

[ Dodano: Sro 24 Paź, 2012 20:06 ]
dodam jeszcze ze zawsze mam conajmniej pol zbiornika benzyny dzisiaj dwie kreski mniej mialem ale to chyba nie robi zadnej roznicy..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wykasuj błedy, odłacz na 5 minut akumulator.
włącz zapłon i zobacz czy wyskoczy jakiś bład. jeżeli nie to odpal i zobacz kiedy się pojawi.
jeżeli się pojawi to trzeba sprawdzić jeszcze raz rozrząd - bardzo ważne by wszysko było okej.
dobrze zerknąć na wartości czujników przed kupnem by nie ładować kasę w niewiadome - VAGiem lub oscyloskopem chociażby. Dobrze sprawdzić przes otwory czujników stan zębatek - szczególnie wałka rozrządu.

Kiedy zmieniałeś ostatni raz olej w silniku? może zabrzmi głupio ale jest bardzo ważne w tych silnikach.
jeszcze taka sprawa - ile ma przekulane? zdarzało się że łańcuch wałków sie rozciągał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
oleju jeszcze nie zmienialem poniewaz auto 2tyg temu kupiłem ponoc w tamtym roku byl zmieniany..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
robertoi napisał/a:
oleju jeszcze nie zmienialem poniewaz auto 2tyg temu kupiłem ponoc w tamtym roku byl zmieniany..
olej to podstawa zaraz po zakupie, bo przez 'ponoc" mozna sobie narobic dodatkowych i zupelnie niepotrzebnych kosztow. To ze byl wymieniany w zeszlym roku absolutnie nic nie znaczy, bo ja juz wymienialem w tym roku 2 razy bo klepnalem ponad 30 tysi....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzisiaj auto sprawdzane bylo na kompie blad 17748 dalej pokazuje.po odpalaeniu strasznie nierówne obroty po ok.5min i wykasowaniu innych blędów oboty sie troche uregulowaly. po przejechaniu 2km auto zgaslo i dopiero za 5-6razem odpaliło i to z wielkim problem bo myslalem ze cos tam wyskoczy zaraz z pod silnika..obroty skacza miedzy 8500 a 9000.Na dniach wymienie czujnik g40 nie sprawdzalem go, sama diagnoza i sprawdzenie czujnika oscyloskopem pewenie bedzie wiecej kosztowala niz czujnik wiec wymienie go w ciemno..czy jest mozliwe ze to przez ten czujnik tak gasnie?

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2012 18:43 ]
witam czy to ze długo kreci zanim odpali moze byc przez akumulator?i czy taki boscha 60AH 540A bedzie dobrym do tego typu?

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2012 18:44 ]
silnik 2.0 benzyna

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.220.154.41 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa