Elementy silnika » [A2 1,6] Falujące obroty
Odpowiedz do tematu
 [A2 1,6] Falujące obroty
Witam, opiszę nękający mnie problem. Falują mi obroty. Filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=KDX-Ct68yfw
Wcześniej była wymieniana cewka bo samochód mulił i czasem obroty spadały. Ale jak widać po wymianie tak samo. Pojechałem do mechanika z reklamacja. Obejrzał powiedział że pali na 3 gary czasem 4 (komp też pokazał błąd), okazało się że cewka była wadliwa i wymienił na Bosha (wcześniej była MILLE) po wymianie obroty dalej falują ... ale mówi że już pali na 4. Jutro jadę do kogo innego na komp ale może ktoś miał podobny przypadek w A2?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
faktycznie jak by wypadał zapłon. Wiązkę silnika ktoś sprawdzał?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego nie wiem. Jutro podsunę ten pomysł dzięki. Z ciekawości zapytam się jak się ją sprawdza może będę w stanie sam coś zrobić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
Tego nie wiem. Jutro podsunę ten pomysł dzięki. Z ciekawości zapytam się jak się ją sprawdza może będę w stanie sam coś zrobić?


dobrze by było ponownie podłączyć komputer i zobaczyć co nam podpowie.
Ja to widzę tak : silnik faluje - mechanik diagnozuje, stwierdza dodatkowo padnięte cewki, wymienia ale nadal faluje....coś mi się tu nie klei.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jakie błedy pokywał VAG?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zajebiś... faluje. :mrgreen: Sprawdź przede wszystkim ciśnienie paliwa przy listwie wtryskowej, pracę sondy Lambda i co ważne czy nie łapie lewego powietrza.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj został w innym miejscu podpięty pod kompa, był błąd, mechanik powiedział mi że to błąd : "wypadanie zapłonu" po skasowaniu nie ma poprawy. Pozamieniał cewki miejscami żeby zobaczyć czy są sprawne i wyszło że są. Żadnych innych błędów nie było, powiedział że jak nie ma błędu na kompie przepływomierza to jest on sprawny. Na odpalonym silniku po odpięciu przepływomierza silnik w moim odczuciu jeszcze bardziej zaczął falować, no a już na pewno nie przestał. Mechanik powiedział że wymienimy świece (Bosh) i filtr paliwa (Knecht) i zobaczymy czy pomoże.

Objawy dodatkowe jakie zaobserwowałem dzisiaj w czasie eksploatacji oprócz falowania obrotów:

- Przy wyjeżdżaniu z garażu podziemnego (bardzo stromy) samochód prawie zgasł i krztusił się (a nie deptałem mu do podłogi).

- Jadąc na 1 lub 2 bez gazu robi to z wielkim trudem, zaczyna turkotać, widać że nie ma siły.

- Na tempomacie jadąc stałą prędkością czuć Minimalne żabkowanie.

- Jechał nim znajomy który miał 1.6 fsi a2 i mówi że ten zamula, jego na dwójce podobno o wiele lepiej jechał.

Dam znać jak po wymianie w/w elementów. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdz kolo pasowe lub czujnik polozenia bo bywalo tak ze byl syf na cujniku lub wylamane zeby sterujace na kole pasowym. Kolejna przyczyna moze byc tak ze wtrysk sie zawiesza od cylindra ktory nie pracuje, poprostu podlazl tam jakis brud i blokuje iglice ktora otwiera paliwo. Dwa pierwsze przypadki mialem w 1.6 ale w A3, lecz tan trzeci przypadek wystapil mi w golfie 4 1.4 tez bylo to ciezko zlokalizowac bo jak sie gowyjelo to normalnie tykal tylko jak pojawilo sie w nim paliwo pod cisnieniem z listwy to chyba dopychalo ten jakis paproch do iglicy w wtedy nie chodzil. Dziwne ale bez kjitu takie cos bylo. Wyjety wtrysk trzeba podpiac na krotko pod +12 o dmuchnac w niego powietrzem ale nie od strony listwy tylko od dyszy rozpylajacej. Sprobuj moze to to. Pozrawiam i zycze rozwiazania problemu, bo wiem jak denerwuje jazda z dlawiacym sie silnikiem. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czytam Twój temat jestem niemalze przekonany,że masz ten sam problem, który ja miałem u siebie.... moje cewki tez "niby" były dobre a po ich wymianie (i kabli) problem znikł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok dzięki wszystkim. Co do kabli to w A2 nie ma, cewka jest zakładana bezpośrednio na świecę.
Powiedzcie mi proszę czy takie usterki:
Sonda lambda, Czujnik położenia wału, Problem z wtryskiem nie powinny pojawić się na kompie czy istnieje możliwość że się nie pokażą?

PS> Samochód jak był kupowany to podobno nie miał takich objawów, pojawiło się to po przyjeździe do Polski (1400km) / wymiana filtra paliwa nic nie dała.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest taka możliwość. Dlatego nie powinieneś opierać się na błędach w sterowniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przeczytaj kolego to co napiusalem powyzej.....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Update, przekazałem wszystkie uwagi na kartce mechanikowi, wymiana świec nic nie dała. Wyczyścił przepustnice nie pomogło. Wystraszył mnie bo powiedział że jutro na zimnym silniku sprawdzi kompresje. Ale czy taki pomiar jest miarodajny w przypadku w/w problemów ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jak z odpalaniem rano i przy rozgrzanym silniku?
autko miało może kiedyś LPG ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odpala tak samo dobrze na zimnym jak i na gorącym. Tylko na gorącym czasami nie słychać hydro regulacji zaworów ale to normalne. Gazu nigdy nie miało dodam że podobno silniki FSI sa praktycznie nie do zagazowania. Jutro napisze co wyszło po kompresji.

[ Dodano: Wto 14 Sie, 2012 10:10 ]
Po zmierzeniu kompresji zaczynając od strony rozrządu:
1- 10
2- 12
3- 16
4- 16

Mechanik powiedział że pewnie jest nagar na zaworach, trzeba zdjąć głowicę, splanować, zeszlifować zawory,..

"" CERAMIZER "" tu raczej nie pomoże "D?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.191.240.243 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa