Elementy silnika » [A2 1.4 benzyna] za niskie obroty i brak mocy
Odpowiedz do tematu
 [A2 1.4 benzyna] za niskie obroty i brak mocy
Problem z moją A2 (1.4 benzyna, 2002 rok) jest następujący:
obroty na biegu jałowym ok. 650-700 i do tego nierówna praca silnika.
Dodatkowo co jakiś czas, w trakcie jazdy czy na postoju, przestaje palić na jeden gar. trzeba auto wyłączyć i włączyć parę razy, aż w końcu za którymś razem znów pali na wszystkie gary, ale obroty i tak ma za niskie.
Na kompie wyrzuca błąd "wypadanie zapłonu 2 cylindra"

Wymieniono (lub podmieniono na próbę):
- zawory z listwą
- uszczelkę pod głowicą
- głowica dwukrotnie splanowana
- kolektor sprawny, ale przy okazji wymieniono uszczelki pod kolektorem
- kable
- świece
- cewkę
- przepustnicę
i nie pamiętam co jeszcze, ale nadal bez zmian. Poległo na tym już dwóch mechaników... ja już też jestem bezradny. Dalsza wymiana na chybił trafił mija się z celem i generuje nie małe koszty. Czy może miał ktoś już taki problem i wie dokładnie gdzie leży przyczyna?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kompresja oczywiście była sprawdzana? Jaki przebieg ma ten silnik? Jaki dokładnie nr błędu zapisał się w sterowniku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak - kompresja była sprawdzana. Silnik ma zrobione 157.000km.
Numeru błędu nie mam niestety spisanego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Będziesz musiał spisać błąd wraz z jego opisem. Jaki wyszedł pomiar na każdym z cylindrów?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK. Błąd spiszę. Jeśli chodzi o ciśnienie to wiem tylko, że było "prawidłowe" na każdym cylindrze, ale jakie dokładnie to nie pamiętam.
jeszcze jedna wskazówka jest taka, że z tego co kojarzę cały problem zaczął się mniej więcej w czasie kiedy miałem wymieniany termostat i jakiegoś "pająka" (cokolwiek to oznacza) też związanego z ogrzewaniem.

[ Dodano: Sro 15 Sie, 2012 12:56 ]
Cuda wychodzą z tymi błędami...
Po ostatnim skasowaniu błędów- nie wyrzuciło już teraz wypadania zapłonów a zupełnie coś nowego:
1314 sterownik silnika
8Z0907379C

oprócz tego:
727 - potencjometr V107 - G135
1273 - dmuchawa świeżego powietrza - V2
562 - czujnik temperatury oleju

ostatnio wymieniana była przepustnica, zrobiliśmy więc jeszcze raz, przy okazji odczytu błędów, adaptację przepustnicy i na jakieś 5 minut obroty się ustabilizowały i były na poziomie około 800/min, jednak po ponownym odpaleniu znów są niskie i skaczą...

[ Dodano: Wto 21 Sie, 2012 21:44 ]
Witam,

Dzisiaj znów przestał palić na jeden gar - korzystając z tej "okazji" spisałem błąd:

16686 - cylinder 2 wykryte wypadanie zapłonu

po którymś z kolei odpaleniu z powrotem palił na wszystkie gary...
Nie ma na to mądrego :-( chyba faktycznie pozostaje tylko wymienić sterownik silnika.

[ Dodano: Wto 21 Sie, 2012 22:16 ]
jeszcze jedno - czy np. to, że adaptacja przepustnicy była robiona dla silnika od VW Polo 9N (podobno miały miały takie same silniki) też może mieć jakiś wpływ na to, że po wymianie tego elementu nie ma poprawy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam!
Z przedstawionego w temacie wydaje mi się, że mam ten sam problem z moim Audi a2 1,4l. Mieszkam w Norwegii, gdzie ceny części oraz robocizny są bardzo wysokie, dlatego też chciałbym uniknąć zbędnych wydatków i od razu naprawić prawdziwą usterkę. Tu nie widzę rozwiązania, a temat jest już chwile na forum, więc uważam, że przedstawiony problem już mógł zostać rozwiązany. Proszę o pomoc.
pozdrawiam! ;audi; ;audi; ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bez opisu zapisanych błędów nie da rady stwierdzić co jest przyczyną problemu. Nie wszystkie skutki mają identyczną przyczynę. Kolega alcrew69 nie otrzymał odpowiedzi, ponieważ nie wiedział, że dopisywanie do postu nie informuje uczestników o przyjściu nowego wątku.
Wypadanie zapłonu może być spowodowane uszkodzniem świecy, przewodu WN, cewki WN.
Sterownik jest raczej mniej prawdopodobny, ponieważ nie wypadałby zapłon na jednym, a na dwóch cylindrach.
Tak więc spisz błędy ze sterownika silnika jeżeli masz taką możliwość lub wymień w ciemno świece i kable WN.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Witam A2 silnik AUA błąd 16686- Cylinder 2 Misfire Detected
Zamiana wtryskiwaczy nic nie daje cewki i świec również, silnik nie pracuje na 2-gi cylinder czasami zimny na ssaniu lekko jak by pracował po nadrzaniu po zdjęciu kostki z wtryskiwacza nr2 nie ma żadnej reakcji w pracy silnika chodzi tak samo źle jak by nie było tego cylindra. Po przedmuchaniu wtryskiwaczy auto odrzyło jednak trwało to do dnia następnego i nadal to samo. Czy pompa paliwa moze dawać za niskie ciśnienie? Auto pali benzynę jak smok, obroty nierównomierne, brak mocy,świeca sucha. Czy sonda lambda takie objawy moze powodować? Dziękuję wszystkim za ewentualne podpowiedzi.
ps. Sterownik Vag number 036 906034Q MARELLI 4LV. Przewody WN nie wymienian jednak mają opór książkowy, przebicia nie widać.

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2014 16:42 ]
Witam, przepraszam że źle wpisałem odpowiedz ale mam ten sam błąd jest to Audi A2 silnik AUA błąd 16686- Cylinder 2 Misfire Detected P0302- 35-00-- brak mi pomysłów co może być przyczyna takiego zachowania. Nie jestem pewien czy to auto nie miło ogrzewacza postojowego bo jest coś przewód połączony rurką przewód w przewód z boku silnika może to ma jakiś wpływ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najpierw alcrew69 później Qba1989 a teraz Ty świdnik...
Wszyscy z Waszej trójki nie zastosowaliście się do regulaminowego postanowienia o tym że należy odwiedzić dział "Powitanie" i się przywitać. Proszę to nadrobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Witam A2 silnik AUA błąd 16686- Cylinder 2 Misfire Detec
świdnik napisał/a:
Zamiana wtryskiwaczy nic nie daje cewki i świec również, silnik nie pracuje na 2-gi cylinder czasami zimny na ssaniu lekko jak by pracował po nadrzaniu po zdjęciu kostki z wtryskiwacza nr2 nie ma żadnej reakcji w pracy silnika chodzi tak samo źle jak by nie było tego cylindra. Po przedmuchaniu wtryskiwaczy auto odrzyło jednak trwało to do dnia następnego i nadal to samo. Czy pompa paliwa moze dawać za niskie ciśnienie? Auto pali benzynę jak smok, obroty nierównomierne, brak mocy,świeca sucha. Czy sonda lambda takie objawy moze powodować? Dziękuję wszystkim za ewentualne podpowiedzi.
ps. Sterownik Vag number 036 906034Q MARELLI 4LV. Przewody WN nie wymienian jednak mają opór książkowy, przebicia nie widać.

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2014 16:42 ]
Witam, przepraszam że źle wpisałem odpowiedz ale mam ten sam błąd jest to Audi A2 silnik AUA błąd 16686- Cylinder 2 Misfire Detected P0302- 35-00-- brak mi pomysłów co może być przyczyna takiego zachowania. Nie jestem pewien czy to auto nie miło ogrzewacza postojowego bo jest coś przewód połączony rurką przewód w przewód z boku silnika może to ma jakiś wpływ?
ten błąd może mieć kilka przyczyn, proponuję sprawdzać analogicznie, zaczynając od ciśnienia...
układ zapłonowy
wtryskiwacze paliwa
ciśnienie paliwa
Zawór zbiornika EVAP purge
niski stopień kompresji
ECU uszkodzony

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.145.170.65 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa