Elektryka i elektronika » Audi A6 C5 - Cieknie płyn do spryskiwaczy
Odpowiedz do tematu
 Audi A6 C5 - Cieknie płyn do spryskiwaczy
Mam audi dopiero od dziś od 4 rano także poznaję to auto dopiero i odkrywam rzeczy do porobienia. Świeciła mi się kontrolka poziomu płynu do spryskiwaczy to kupiłem 5 litrów i muszę przyznać że w żadne auto nie spożywało mi tyle płynu :) Tak na serio to wlałem 5 litrów i po chwili większość miałem na chodniku :( Dodam że zaraz po wlaniu miałem może połowę zbiorniczka. Ciekawe nie włączają mi się spryskiwacze reflektorów (czy połowa płynu to za mało?). Tzn niby coś słyszę że się dodatkowego załącza gdy dłużej potrzymam manetkę od wycieraczek ale nie wysuwają się i co za tym idzie nie spryskują.

Proszę o poradę co robić. Przypuszczam że trzeba będzie wyciągnąć zbiorniczek. Jeśli tak to jak? Mam kanał - czy się przyda do tego? Każda sugestia mile widziana :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że problem jest w połączeniu spryskiwaczy reflektorów. Sprawdź przewody.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziś święto więc jest czas. Wyciągnąłem wszystko i okazało się, że wszystko od spryskiwacza szyb było ok ale od reflektorów (bynajmniej u mnie nie wiem czy tak było w oryginale) silniczek jest wsadzany do takiej plastikowej obudowy (nie jest w jednym korpusie). Silniczek mi wypadł i dlatego płyn uciekał. Wsadziłem na nowo i jest pięknie. Jak już wszystko miałem na wierzchu to idealnie sobie wymyłem i lalunia.

Dla potomnych:
Do całej operacji potrzeba klucz 10, torx, płaski i olej w głowie. Należy ściągnąć nadkole. Jak już to zrobicie to reszty tłumaczyć nie trzeba - jestem laikiem i zrobiłem sam. Gdyby ktoś nie wiedział co i jak z chęcią pomogę :)


PS Adi czy w ori silniczek/pompka do xenonów składa się z dwóch części czy ja mam jakiś mod? :mrgreen:

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2012 09:29 ]
Adi proszę Cię napisz mi tylko czy ten silniczek od xenonów składa się z dwóch części w oryginale czy to ktoś tutaj namieszał coś - z ciekawości pytam. Teraz raczej po moim zabiegu jedna część z drugiej nie wyskoczy ale wolę wiedzieć.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.224.95.38 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa