Elementy silnika » [1.9TDI ] pompa paliwa
Odpowiedz do tematu
 [1.9TDI ] pompa paliwa
Witam,

Jakiś czas temu opisywałam na forum problem z audi a3 1.9 tdi:
http://www.audi-tech-team...t3013.htm#40798
dodam, że auto wczoraj ponownie zgasło podczas jazdy(drugi raz; paliwo było blisko rezerwy, w poprzednim przypadku nagłego zgaśnięcia również kojarze ze poziom paliwa byl podobny) Cały opisywany problem pojawił się po tym (nie wiem czy powinnam to łączyć) jak samochód jechał na rezerwie paliwa, ale tak prawie do 0, komputer pokazywał, że moge przejechać zaledwie 10km w momencie kiedy dojechałam na stację.

Mam pytanie: Czy taki problem/temat:

" Silniki diesela, Pompa paliwa
Podobnie jak w benzynówkach pompa paliwa musi wytworzyć odpowiednio wysokie ciśnienie a na dodatek jest niezwykle wrażliwa na chwilowe braki paliwa lub jego kiepską jakość. Zdarzają się przypadki zatarcia pompy paliwa w samochodach fabrycznie nowych, które zjeżdżają z górnego poziomu lawety jaką są transportowane do salonu. Wystarczy, że ktoś nie uzupełni paliwa w zbiorniku a podczas przechyłu paliwo odsłoni smok pompy. Koszty naprawy liczymy w tysiącach złotych, zwłaszcza, że opiłki czy raczej plastikowe wiórki z wnętrza pompy bardzo szybko rozprzestrzeniają się na dalsze części układu zasilania"

moze dotyczyć auta audi a3 8p 1.9tdi 105 KM 77kW, rok produkcji 2006? Pytam, bo nie wiem jak stary jest ten tekst, a technologie się zmieniają. Czy to chodzi o pompkę paliwa która jest w baku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
układ paliwowy w dieslu jest szczegónie czuły na niski poziom paliwa,co prowadzi do zapowietrzenia całego układu , ponadto na dnie zbiornika lubi gromadzić sie wszelaki syf co prowadzi także do problemów z układem paliwowym, pamietaj,że wskazania komputera nie musza być w 100% dokładne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli bardzo możliwe, że to właśnie tu jest usterka? Jakieś wskazania, które elementy sprawdzać w pierwszej kolejności? Wymiana pompki i odpowietrzanie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zacząłbym od sprawdzenia czy paliwo jest w przewodach, a dopiero brał się za odpowietrzenie układu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pompa paliwa może być powodem Twoich problemów, ale tego typu sprawy powinny być sprawdzone na samym początku w serwisie. Pompa paliwa w Twoim Audi jest tylko elementem podającym paliwo i aż tak wielkiego ciśnienia nie wytwarza. Układu tego się też nie odpowietrza ponieważ robi się to samoistnie po załączeniu zapłonu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozumiem, że chodzi o tą pompę: http://allegro.pl/pompa-p...2182516156.html ?

Czy takie części warto kupować używane?

Przy dzisiejszej próbie odpalenia (poziom paliwa 1/3 baku), przy włączeniu zapłonu, słychać było wyraźnie nieciekawy dźwięk z okolic baku paliwa (wcześniej go nie było), samochód nie odpalił. Zatankowałam do ponad połowy baku, ww dźwięku już nie było słychać, ale nie odpalił.

Czy w układzie paliwowym są jeszcze jakieś inne elementy, które mogą być podejrzane w moim przypadku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nowa pompa jest zawsze pewniejsza niż używana, ale cena robi swoje. Jeżeli używka będzie w dobrym stanie, to nic nie przeszkadza aby taką zamontować.
Zanim kupisz druga pompę trzeba się upewnić czy oryginalna jest uszkodzona.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam . Jestem posiadaczem audi a3 1.9tdi 101 KM 2003r mam problem z zapalaniem gdy autko postoi długo np. całą noc, rano gdy chcę odpalić najpierw kręci potem tak łapie pomału no i wreszcie odpala . Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny . Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznij od sprawdzenia akumulatora. Rano gdy odstoi swoje podłacz się kablami rozruchowymi z innym autem. Jezeli odpali od strzała, to wymień akku.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Akumulator też brałem pod uwagę ale wymieniłem na inny i dalej jest to samo

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymieniłeś na drugi czy na sprawny?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 18.118.12.222 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa