Pozostałe tematy » [ 80 coupe NG ] Jakie spalanie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [ 80 coupe NG ] Jakie spalanie
Witam jak w temacie ile Wam palą te silniki , mój pije ok 14 l. paliwa po mieście z tym ,że często krótkie odcinki ( nawet się nie dogrzewa) . Piszemy o benzynie oczywiście . Jakie powinno być spalanie w tych silnikach , nie musi być coupe , 80 , 90 , 100 byle silnik NG.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U mnie przy poj.2,0 na samej benz. spala ok.10-11l na mieście. Zależy od tego jak mocno deptam gaz. Jeśli jednak jeździsz na krótkich odcinkach do 10km to teraz zimą dość długo jedziesz na ssaniu i stąd być może wysokie spalanie. Zależy jeszcze od stylu jazdy ;-) .Powiem szczerze, że gdybym jeździł do tylko do pracy i z pracy (ok7km w jedną stronę) to spalanie też byłoby w granicach 12-13l a może i większe.
Zawsze możesz zrobić diagnostykę komp. bo może sonda padła.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
(ok7km w jedną stronę)
Takie odcinki mniej więcej do 15 km.
Sergio napisał/a:
Zawsze możesz zrobić diagnostykę komp. bo może sonda padła.
tu jest na kody błyskowe ,musiałbym poćwiczyć , nigdy nie robiłem a jak już wcześniej pisałem nie bardzo mam warunki do tego.
Dodam jeszcze taką ciekawostkę , ponieważ 98 była 12 gr. droższa od 95 zalałem 98 i ... :szok: ponad 20 l. / 100 km. a 95 jak pisałem ok. 14

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mnie paliła w mieście w granicach 14 litrów, tylko,że ja raczej spokojnie nie jeździłem :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak na tą porę roku i sposób jazdy masz dobre spalanie. Załóż sobie za grillem kawałek kartonu który zatrzyma część zimnego powietrza. W taki sposób trochę zaoszczędzisz na paliwie przez dogrzanie silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Załóż sobie za grillem kawałek kartonu który zatrzyma część zimnego powietrza
Na tak krótkich odcinkach jak jeździsz to i tak może nic nie dać. No chyba że masz walnięty termostat i płyn ma od początku duży obieg.
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem zakrywania chłodnicy :-/ . Wolę nie dogrzać silnika niż przegrzać ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Załóż sobie za grillem kawałek kartonu który zatrzyma część zimnego powietrza
Na tak krótkich odcinkach jak jeździsz to i tak może nic nie dać. No chyba że masz walnięty termostat i płyn ma od początku duży obieg.
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem zakrywania chłodnicy :-/ . Wolę nie dogrzać silnika niż przegrzać ;-)

Przy takich temperaturach jakie obecnie panują nie ma możliwości przegrzania silnika. Ciągła jazda na niedogrzanym silniku ma również swoje wady - większe spalanie, szybsze zużycie silnika, "obficie tłusty nagar" w układzie wydechowym oraz paliwo w oleju. Jeżeli robi się jednorazowo 15km, to nie ma co się szczypać i dogrzać silnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli robi się jednorazowo 15km, to nie ma co się szczypać i dogrzać silnik.
W sumie masz racje, pod warunkiem że faktycznie robi się jednorazowo tylko kilkanaście km.
Jeśli jednak termostat jest sprawny, zakrywanie chłodnicy nic nie da, bo do ok.80 stopni płyn krąży w małym obiegu omijając chłodnice. To już lepiej "opatulić" przewody i parownik żeby ciepło nie uciekało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nawiązując do Waszych rozważań , termostat jest ok .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Jeżeli robi się jednorazowo 15km, to nie ma co się szczypać i dogrzać silnik.
W sumie masz racje, pod warunkiem że faktycznie robi się jednorazowo tylko kilkanaście km.
Jeśli jednak termostat jest sprawny, zakrywanie chłodnicy nic nie da, bo do ok.80 stopni płyn krąży w małym obiegu omijając chłodnice. To już lepiej "opatulić" przewody i parownik żeby ciepło nie uciekało.

Jesteś w błędzie. W momencie kiedy zakryjesz grill pęd powietrza chłodzi silnik tylko od spodu przez co silnik sie szybciej nagrzewa. Ot taki patent skandynawski. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.15.229.113 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa