Pozostałe tematy » [ 100 c3 2,2 bez turbiny ] Zapłon
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [ 100 c3 2,2 bez turbiny ] Zapłon
Witam , pojazd jak w temacie , napiszcie mi , prosze krok po kroku jak ustawić zapłon , dzisiaj już nie wytrzymałem i zabrałem auto od mechanika ( Adi znasz temat ) . Zaplon jest teraz tak ustawiony , że nie odpala , a przy wyłączaniu zapłonu , tak jakby załapywał . Dodam ,że był wyjmowany aparat zapłonowy . Chciałbym jutro pogrzebać troszku , więc z góry dzięki za pomoc .

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [ 100 c3 2,2 bez turbiny ] Zapłon
roger110 napisał/a:
Witam , pojazd jak w temacie , napiszcie mi , prosze krok po kroku jak ustawić zapłon , dzisiaj już nie wytrzymałem i zabrałem auto od mechanika ( Adi znasz temat ) . Zaplon jest teraz tak ustawiony , że nie odpala , a przy wyłączaniu zapłonu , tak jakby załapywał . Dodam ,że był wyjmowany aparat zapłonowy . Chciałbym jutro pogrzebać troszku , więc z góry dzięki za pomoc .

Temat znam i zastanawiam się, czy po tych przejściach sterownik silnika jest jeszcze żywy. Będziesz musiał na początek ustawić aparat na znaki. Ustawić OT na kole pasowym, sprawdzić czy pokrywa się ze znakiem na kole zamachowym po czym ustawić aparat w pozycji wyjściowej czyli palec aparatu powinien pokrywać się z nacięciem które wyżłobione jest na rancie aparatu. Przed tym wszystkim rozbierz aparat i sprawdź jak wygląda czujnik Halla.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aparat rozbierałem , bo lutowałem wtyczkę , co nie tak powinienem zauważyć ? A co i jak z tym sterownikiem silnika , jak sprawdzić, gdzie jest , jak to "ugryźć" ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Aparat rozbierałem , bo lutowałem wtyczkę , co nie tak powinienem zauważyć ? A co i jak z tym sterownikiem silnika , jak sprawdzić, gdzie jest , jak to "ugryźć" ?

Który przewód był urwany?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czołem,,nie znam temat,,,,ale brzmi interesująco - naprawde 2,2T bez turbiny??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
naprawde 2,2T bez turbiny
Naprawdę ale 2,2 , nie 2,2T
Adi202 napisał/a:
Który przewód był urwany?
Czarny (-) , przy samym pinie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli 2,2 bez turbo, to jest to motor KU 137KM. Sprawdź napięcie na wtyczce od czujnika Halla. Powinno być dokładnie 5V oczywiście po załączeniu zapłonu. Jeżeli masz taka możliwość, to zrób fotkę tego aparatu zapłonowego. Mam nadzieję, że został dobrze złożony. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok.
Zrobione. Dzięki Adi202, zrobiłem w/g Twoich wskazówek i okazało się ,że aparat jest o 180 st. przestawony . Po ustawieniu palca na 1-wszy garnek i przełożeniu przewodów ( bo "mechanik " ustawił garnki 3-5-4-2-1 fajnie co ?! ) odpalił z kopa . Przejechałem się kawałek , troszkę przesunąłem zapłon , bo mułowaty był . Zdjęcia nie robiłem , po pomiarach było napięcie jak mówiłeś , więc wywnioskowałem , że jest ok. :-P
I to tyle . Dzięki jeszcze raz za pomoc i cierpliwość .
Adi202, punkicik dla Ciebie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
ok.
Zrobione. Dzięki Adi202, zrobiłem w/g Twoich wskazówek i okazało się ,że aparat jest o 180 st. przestawony . Po ustawieniu palca na 1-wszy garnek i przełożeniu przewodów ( bo "mechanik " ustawił garnki 3-5-4-2-1 fajnie co ?! ) odpalił z kopa . Przejechałem się kawałek , troszkę przesunąłem zapłon , bo mułowaty był . Zdjęcia nie robiłem , po pomiarach było napięcie jak mówiłeś , więc wywnioskowałem , że jest ok. :-P
I to tyle . Dzięki jeszcze raz za pomoc i cierpliwość .
Adi202, punkicik dla Ciebie

Cieszę się, że udało się to zrobić bezboleśnie. Extra mechanik tylko pogratulować, a będzie tylko gorzej w tym kraju. Ostatni zgasi światło.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.145.17.46 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa