Elektryka i elektronika » Zegary z C4 2.5TDI do C3 2.0TD
Odpowiedz do tematu
 
rtoip_2004 napisał/a:

Też mi się tak wydaje, że pin 14 jest dla ciśnienia oleju ale gdy przełożyłem przewód ciśnienia oleju z pinu 5 na pin 14 i wcale nie zapala się lampka, po uruchomieniu silnika i po podłączeniu obrotomierza dzieje się to co zwykle: obroty na ok 4000 i potrójny pisk i wtedy zapala się kontrolka od oleju.
Co do sprawności nie mam pewności :-P , sprzedający twierdził, że są sprawne (a ja nie mam gdzie go sprawdzić) :-/

Spróbuj może podłączyć się bez przekaźnika kontroli ciśnienia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety musze Cie zmartwic ale obrotomierz nie zadziała w twoim samochodzie prawidlowo,mam ten sam problem co Ty i do dzis tego nie rozwiazalem.Problem tkwi w tym że licznik z C4 pochodzi z diesla TDI a chcesz go wlozyc do diesla TD,różnica polega na tym iż sygnał do obrotomierza w TDI(elektroniczny wtrysk) pochodzi z czujnika na wale a w TD sygnał pochodzi z alternatora,w audi 80 jest to dosc latwe do obejscia,wystarczy wlutowac odpowiedni potencjometr i wyregulowanie.Niestety probowalem to samo zrobic w moim liczniku jednak podczas regulowania obrotomierz poprostu przestaje dzialac,znalazlem na jednym forum ze procz potencjometru trzeba wlutowac w odpowiednie miejsce rezystor lub kondensator ale nie mam pojecia w ktore miejsce,w audi 80 chlopaki na forum juz maja to obcykane,jednak ten licznik jest zupelnie inny i nie mozna sie na nim wzorowac.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek83f napisał/a:
Niestety musze Cie zmartwic ale obrotomierz nie zadziała w twoim samochodzie prawidlowo

Jeżeli masz identyczne zegary jak na fotce umieszczonej stronę wcześniej, to działać powinny. Budową są identyczne do tych które funkcjonowały w C3.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
tomek83f napisał/a:
Niestety musze Cie zmartwic ale obrotomierz nie zadziała w twoim samochodzie prawidlowo

Jeżeli masz identyczne zegary jak na fotce umieszczonej stronę wcześniej, to działać powinny. Budową są identyczne do tych które funkcjonowały w C3.


Budową są identyczne procz obudowy ale płyta głowna i obrotomierz jest inny w TDI niż w TD i dlatego nie działa prawidłowo

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek83f napisał/a:
Adi202 napisał/a:
tomek83f napisał/a:
Niestety musze Cie zmartwic ale obrotomierz nie zadziała w twoim samochodzie prawidlowo

Jeżeli masz identyczne zegary jak na fotce umieszczonej stronę wcześniej, to działać powinny. Budową są identyczne do tych które funkcjonowały w C3.


Budową są identyczne procz obudowy ale płyta głowna i obrotomierz jest inny w TDI niż w TD i dlatego nie działa prawidłowo

Pisząc o budowie nie mam na myśli plastiku czy ramek aluminiowych, ale tylko i wyłącznie budowę elektroniki. Przy produkcji Audi 100 C4 robiono równolegle TD i TDI, więc nie muszą pochodzić z TDIka. Przyglądając się elektronice nie widzę żadnych różnic z zegarami które być może do dziś funkcjonują w C3 2.0D.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
tomek83f napisał/a:
Adi202 napisał/a:
tomek83f napisał/a:
Niestety musze Cie zmartwic ale obrotomierz nie zadziała w twoim samochodzie prawidlowo

Jeżeli masz identyczne zegary jak na fotce umieszczonej stronę wcześniej, to działać powinny. Budową są identyczne do tych które funkcjonowały w C3.


Budową są identyczne procz obudowy ale płyta głowna i obrotomierz jest inny w TDI niż w TD i dlatego nie działa prawidłowo

Pisząc o budowie nie mam na myśli plastiku czy ramek aluminiowych, ale tylko i wyłącznie budowę elektroniki. Przy produkcji Audi 100 C4 robiono równolegle TD i TDI, więc nie muszą pochodzić z TDIka. Przyglądając się elektronice nie widzę żadnych różnic z zegarami które być może do dziś funkcjonują w C3 2.0D.
pzdr


Chciałbym zeby tak było jak mówisz ale niestety tak nie jest,do audi 100 C4 montowali tylko jednego TD i był to 2.4 pozostałe diesle to TDI(elektroniczny wtrysk),według programu ETKA płyta głowna licznika do silnika 2.4 jest zupełnie inna niz do pozostałych diesli
4A0919059C dla pojazdow z obrotomierzem
4A0919059F dla pojazdow z obrotomierzem i układem samokontroli
rownierz sam obrotomierz jest inny niz w pozostalych dieslach
4A0919253A

mecze ten temat od 2 lat i obrotomierz od TDI niema prawa działac prawidlowo z silnikiem TD

ponoc sa jakies elektroniczne uklady ktorymi da sie wyregulowac taki obrotomierz ale zajmuje duzo miejsca a i koszty nie sa male

jesli chodzi o płyte głowna to nie wiem jak wyglada taka ktora jest w TD obrotomierzem nigdy takiej nie widzialem,mam płyte glowna od TD ale taka z duzym analogowym zegarem ale ona niema wlutowanych gniazd na piny pod obrotomierz i elektronika sie troszke rozni,mysle ze najwiekszy problem jest w samym obrotomierzu a nie w płycie głownej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek83f napisał/a:

Chciałbym zeby tak było jak mówisz ale niestety tak nie jest,do audi 100 C4 montowali tylko jednego TD i był to 2.4 pozostałe diesle to TDI(elektroniczny wtrysk),według programu ETKA płyta głowna licznika do silnika 2.4 jest zupełnie inna niz do pozostałych diesli
4A0919059C dla pojazdow z obrotomierzem
4A0919059F dla pojazdow z obrotomierzem i układem samokontroli
rownierz sam obrotomierz jest inny niz w pozostalych dieslach
4A0919253A

mecze ten temat od 2 lat i obrotomierz od TDI niema prawa działac prawidlowo z silnikiem TD

ponoc sa jakies elektroniczne uklady ktorymi da sie wyregulowac taki obrotomierz ale zajmuje duzo miejsca a i koszty nie sa male

jesli chodzi o płyte głowna to nie wiem jak wyglada taka ktora jest w TD obrotomierzem nigdy takiej nie widzialem,mam płyte glowna od TD ale taka z duzym analogowym zegarem ale ona niema wlutowanych gniazd na piny pod obrotomierz i elektronika sie troszke rozni,mysle ze najwiekszy problem jest w samym obrotomierzu a nie w płycie głownej


Jeżeli chodzi o sam obrotomierz czyli cyferblat, wskazówkę oraz silnik krokowy, to uwierz mi że różnica polega jedynie na cyferkach. Przekładając napęd obrotomierza do innych zegarów również będzie działać - stąd inny numer ETKa.
Dokładnie to samo tyczy się elektroniki. Układ który steruje silnikiem obrotomierza jest wszędzie taki sam. TDI ma małą zmianę którą również można też przerobić.
Zrób dla pewności foto swojej płyty.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moze i masz racje z tym co napisales ale fakt jest taki ze w TD impuls do obrotomierza pochodzi z alternatora a w TDI z impulatora z walu,alternator ma duzo wyzsze obroty niż wał dlatego obrotomierz pokazuje tak wysoka wartosc zaraz po uruchomieniu silnika,gdybym wiedzial jak oszukac ten sygnal to juz dawno bym to zrobil,potencjometr niestety nic nie daje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek83f napisał/a:
Moze i masz racje z tym co napisales ale fakt jest taki ze w TD impuls do obrotomierza pochodzi z alternatora a w TDI z impulatora z walu,alternator ma duzo wyzsze obroty niż wał dlatego obrotomierz pokazuje tak wysoka wartosc zaraz po uruchomieniu silnika,gdybym wiedzial jak oszukac ten sygnal to juz dawno bym to zrobil,potencjometr niestety nic nie daje

Dokładnie mówiąc czy pisząc impuls pochodzi z ECU. Mógłbyś zrobić dzielnik RC, ale przy tym jest trochę zabawy. Posiadam 3 zegary od C4, ale żaden nie jest od Diesla. Zrób w wolnej chwili dokładną fotkę płyty głównej (z dwóch stron) coś pomyślę.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jutro zrobie zdjecie bo musze rozebrac zegary,mam w sumie 3 liczniki jeden orginalny w mojej 100 C3 2.0 TD i 2 od 100 C4 2.5 TDI jeden z anglika z AC a drugi z wersji europejskiej z AC i board computer,poza tym płyta wyglada bardzo podobnie do tej z forum,jutro zrobie zdjecie dla pewnosci

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie problem rozwiązany!!! Trzeba zamontować na koło pasowe czujnik indukcyjny np. położenia wału, i wywiercić w odpowiednim miejscu dwa otworki. ( Ja zamontowałem od Cinquecento 700. Podłączenie banalne: jeden kabel do masy a drugi na pin obrotomierza. Najciekawsze jest to, że nie ma różnicy jaki zamontujemy zegar (benzyna czy diesel) wszystko będzie działać (wiem bo sam podpinałem zegary od A6 TDI oraz taki sam z benzyny 2.8) oczywiście ten drugi musiałem przeprogramować na 5 cylindrów.



Od rozstawu wywierconych otworków "D" zależy prędkość obrotowa i tym samym częstość wytwarzanych impulsów, aby czujnik zadziałał odległość s musi wynosić ok 0.4mm

I to wszystko w tym temacie, teraz trwają próby podłączenia komputera pokładowego (board computer) do tego silnika (2.0 TD)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Panowie problem rozwiązany!!! Trzeba zamontować na koło pasowe czujnik indukcyjny np. położenia wału, i wywiercić w odpowiednim miejscu dwa otworki. ( Ja zamontowałem od Cinquecento 700. Podłączenie banalne: jeden kabel do masy a drugi na pin obrotomierza. Najciekawsze jest to, że nie ma różnicy jaki zamontujemy zegar (benzyna czy diesel) wszystko będzie działać (wiem bo sam podpinałem zegary od A6 TDI oraz taki sam z benzyny 2.8) oczywiście ten drugi musiałem przeprogramować na 5 cylindrów.

[url=http://s1.postimage.org/Tn4SS.jpg]Obrazek[/url]

Od rozstawu wywierconych otworków "D" zależy prędkość obrotowa i tym samym częstość wytwarzanych impulsów, aby czujnik zadziałał odległość s musi wynosić ok 0.4mm

I to wszystko w tym temacie, teraz trwają próby podłączenia komputera pokładowego (board computer) do tego silnika (2.0 TD)


hej powiedz mi wystarczy wywiercic otwory? nie trzeba wkladac do nich zadnych magnesow itp. ??
Jesli chodzi o board computer to chyba niema szans zebys to zrobil,bo musisz miec sygnal ze spalania a jesli nie masz sterownika silnika to raczej z niczego go niestworzysz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Każdy sposób jest dobry jeżeli jest skuteczny. Co do Check'a, to były też modele Audi bez ECU gdzie chodził AC, ale to były modele benzynowe. Zastosowany był czujnik podciśnienia. W Dieslu to już nie przejdzie. Może zaprzoduje jakaś kolejna inowacja. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
hej powiedz mi wystarczy wywiercic otwory? nie trzeba wkladac do nich zadnych magnesow itp. ??
Jesli chodzi o board computer to chyba niema szans zebys to zrobil,bo musisz miec sygnal ze spalania a jesli nie masz sterownika silnika to raczej z niczego go niestworzysz


Nie ma takiej potrzeby gdyż sam czujnik indukcyjny posiada w sobie magnez, wystarczy wywiercić otwory śr. 4-5mm i zbliżyć go na odległość ok 0.3- 0.5 mm (trzpień w czujniku ma ok 2mm i musi podczas obracania się wału trafiać dokładnie na wywiercone otwory, które muszą być dokładnie oddalone od siebie - w innym przypadku obrotomierz będzie "pływał" i dodatkowo koło pasowe nie będzie wyważone) nie pamiętam dokładnego rozstawu otworów aby na biegu jałowym miał ok 800 - 850 obr/min to kwestia prób i błędów, dlatego zamiast wiercić otwory w kole pasowym lepiej wytoczyć takie koło z blachy i w nim wiercić i próbować a jak się już trafi wtedy odkleić blachę od koła pasowego i wywiercić w samym kole. Zamiast otworów można wykonać nacięcie kanału (wtedy łatwiej wyregulować obroty) przesuwamy tylko czujnik bliżej bądź dalej środka koła pasowego




Co do sygnału spalania to prawda nie ma go, ale w silniku benzynowym na mechanicznym wtrysku ( KE Jetronic ) też go nie ma, a komputer pokładowy jest, bo wykorzystuje potencjometr w klapie spiętrzającej (przepływomierzu). Taki właśnie potencjometr wystarczy podłączyć do cięgna gazu pompy wtryskowej i odpowiednio podłączyć i musi działać. Potencjometr mam z peugeot'a 405 z silnika 1.8 benzyna.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rtoip_2004 napisał/a:
Cytat:
hej powiedz mi wystarczy wywiercic otwory? nie trzeba wkladac do nich zadnych magnesow itp. ??
Jesli chodzi o board computer to chyba niema szans zebys to zrobil,bo musisz miec sygnal ze spalania a jesli nie masz sterownika silnika to raczej z niczego go niestworzysz


Nie ma takiej potrzeby gdyż sam czujnik indukcyjny posiada w sobie magnez, wystarczy wywiercić otwory śr. 4-5mm i zbliżyć go na odległość ok 0.3- 0.5 mm (trzpień w czujniku ma ok 2mm i musi podczas obracania się wału trafiać dokładnie na wywiercone otwory, które muszą być dokładnie oddalone od siebie - w innym przypadku obrotomierz będzie "pływał" i dodatkowo koło pasowe nie będzie wyważone) nie pamiętam dokładnego rozstawu otworów aby na biegu jałowym miał ok 800 - 850 obr/min to kwestia prób i błędów, dlatego zamiast wiercić otwory w kole pasowym lepiej wytoczyć takie koło z blachy i w nim wiercić i próbować a jak się już trafi wtedy odkleić blachę od koła pasowego i wywiercić w samym kole. Zamiast otworów można wykonać nacięcie kanału


[url=http://s3.postimage.org/7OQpr.jpg]Obrazek[/url]

Co do sygnału spalania to prawda nie ma go, ale w silniku benzynowym na mechanicznym wtrysku ( KE Jetronic ) też go nie ma, a komputer pokładowy jest, bo wykorzystuje potencjometr w klapie spiętrzającej (przepływomierzu). Taki właśnie potencjometr wystarczy podłączyć do cięgna gazu pompy wtryskowej i odpowiednio podłączyć i musi działać. Potencjometr mam z peugeot'a 405 z silnika 1.8 benzyna.


Wszystko fajnie i niby proste ale u mnie chyba to nie przejdzie poniewaz owe kolo pasowe jest rownierz tlumikiem drgań skretnych wału,w jego srodku jest guma i niestety moje kolo jest troche zwichrowane co wprawia przy okazji caly silnik w dosc mocne drgania,probowalem znalezc takie kolo uzywane ale wszystkie w tym wieku maja przesunieta os symetrii a niestety z benzyny nie przejdzie,jedynie zakup nowego kola w serwisie,ewentualnie moglym jakos narysowac cyrklem kolo i bede wiedzial dokladnie gdzie wiercic,okaze sie co z tego wyjdzie

wyglada to mniej wiecej tak jak na zdjeciach ponizej:

http://www.quattro123.com/3B896motorA.jpg

http://www.quattro123.com/TB446CrankPulleyA.jpg

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.217.145.223 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa