Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Wymiana silnika z AJM na A.. ?
Odpowiedz do tematu
 Wymiana silnika z AJM na A.. ?
Witam. Znalazłem się w sytuacji bez wyjścia... tzn. wymiana silnika. Koszty remontu nieopłacalne. Posiadam A4 B5 1.9tdi PD 116KM. Pytanie do znawców tematu. Jakiego silnika szukać który po przełożeniu będzie hulał w moim aucie. Z tego co słyszałem to pasuje AWX i najkorzystniej to jego wrzucić. Teraz pytanie czy wystarczy tylko słupek ( pompki, turbina i cały osprzęt od mojego AJM ) i śmiga bez komplikacji tzn zewnetrznie pasuje i nie potrzebna zmiana softu ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mi się wydaje że słupek to za mało AWX to 130 km inne pompki inne turbo a co za tym idzie pewnie sterownik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się, że zostawiająć pompki, sterownik i turbo od ajm obyło by się bez korekty softu co innego gdyby zostały pompki od awx to wówczas mapowanie konieczne.... najgorsze to, że nie mam pewności co do tego słupka awx do ajm a4 b5

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bez różnicy co włożysz. Ważny jest osprzęt i soft w ECU.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Bez różnicy co włożysz. Ważny jest osprzęt i soft w ECU.


A jak się to ma do silnika AWX, bo mam taki słupek na oku w dobrej cenie. Czy osprzęt od mojego AJM będzie pasował i czy konieczna jest ingerencja w soft by to auto dobrze chodziło ? Krążą różne opinie. Potrzebuję przekonującej podpowiedzi bym finansowo nie był na minusie, bo zakupie słupka AWX.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
uważam,że na remoncie wyszedłbyś znacznie lepiej niz na zabawie z przekładką, jak to w PL bywa każdy z wystawionych silników będzie miał poniżej 200k i bedzie w stanie idealnym, a po włożeniu może być różnie. Natomiast po remoncie wiesz co masz i jeździsz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moja ma 300tys nakulane więc nie mało. Nie opłaca mi się robić... Za głowicę wylicz mi 2100zł, cylindry nadają się do szlifu, honowania + planowanie powierzchni bo wypalony blok , to kolejne 500zł + częsci by poskladać i mamy 5000zł a cena auta może 10000zł po remoncie :) A tak słupek 900zł częsci 1400zł i ewentualnie korekcja softu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Żadnej korekty softu nie musisz robić. Załóż ten AWX swoje pompki i sterownik. Silnika będzie chodził jak AJM.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo dziękuję.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.223.172.252 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa