Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
pomocy.... coś się dzieje ale nie wiem co...
Autor Wiadomość
emilia25 


Model: Audi 80 B3
Silnik: KAT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 34
Dołączyła: 29 Lis 2014
Wszystkie posty: 5



Skąd: warmińsko-mazurskie
  Wysłany: Sob 29 Lis, 2014 19:45   pomocy.... coś się dzieje ale nie wiem co...
     



Witam serdecznie. nie powiem ze jestem w dobrym nastroju bo jestem załamana... Mój samochodzik ,, choruje" i nie mam bladego pojęcia co mu dolega a że jestem kobietą i mam złe doświadczenia z przed 2 tygodni z mechanikami to szukałam najpierw takiego forum jak te. Chciałabym żeby ktoś pomógł mi, na kierunkował mnie co może być nie tak i żebym mogła zadawać jasne pytania dla mechanika i żeby wiedział że nie zrobi ,,Baby " w konia... mam nadzieje że nikt nie zrozumie mnie źle nie sprowadzam wszystkich Mechaników do jednej kreski tylko ze te ostatnie 2 tygodnie to jakiś koszmar :-(
Wcześniej autkiem zajmował się mój chłopak i wszystko grało, ale niestety wyjechał i ja zostałam z naszą perełką sama. Wyjazd był nagły a szykowała się zmiana nagrzewnicy. Umówiłam się na wymianę u naszego znajomego mechanika. nowa nagrzewnica do zamontowania już była. no i bum... od tego się zaczęło. odstawili samochód i zaczęło się od drobiazgów... gdy sprzątałam tego dnia auto zwróciłam najpierw uwagę na to ze nie pali się zegar wskazujący godzinę, potem światło się nie paliło nad kierowca pomyślałam że się żarówka zużyła.. potem patrze plastiki przednie nie podokręcane ... rączka od otwierania maski też nie. dzwoniłam na warsztat ale tak jakby mnie nie słuchali ( nie chce brzydko się wyrażać) to se darowałam.. i pomyślałam że przejeżdżę do powrotu mojego chłopaka i on to naprawi. ale na 2gi dzień po odbiorze auta gdy wracałam z pracy zgasł mi w trakcie jazdy nastąpiło to gdy zwróciłam uwagę że nie działa zapalniczka i ją docisnęłam. Gdy skręcałam na skrzyżowaniu...myślałam że umre... całe szczęścię że nic nie jechało i nie było pieszych. zgasły światła a ja odruchowo zapaliłam auto nie patrzyłam na kontrolki wiem że wszystko migało. ale jak chciałam ruszyć to samochód jakby się dusił potem zaczął jechać. Zjechałam na pierwszy lepszy parking żeby ochłonąć..nie wiedziałam co robić... zgasiłam auto, chwile ochłonęłam i znów go odpaliłam... zadziałał normalnie. pojechałam prosto do tych mechaników cała roztrzęsiona a oni mi się praktycznie w oczy śmieli...czułam się jak id***otka. tego Mechanika co robił nagrzewnice nie było, wiec pojechałam na drugi dzień.. nic w kablach nie sprawdzał tylko przeszedł do bezpieczników wymienił kilka i powiedział że zrobiło się zwarcie i temu zgasł... że pewnie od tej zapalniczki.ale ja sie pytam go dlaczego..to już tego nie wiedział....Już odnośnie tego warsztatu dałam se na spokój. zajechałam do następnego tyle że on nie miał czasu zerknąć przez tamten weekend i tak jeździłam... do czasu... Od tego wtorku auto zaczęło źle palić i tak jakby więcej pobierać paliwa ( przy minusowej temp. jestem w stanie zrozumieć że więcej pali ) ale we wtorek zapalił za 2gim razem, w środe za 5tym czy 6tym ,a w czwartek jak jechałam do pracy normalnie, ale po pracy już nie mogłam go sama odpalic.. na początku kręcił a potem już wiedziałam że i akumulator ma dość wiec poszłam po pomoc i znajomy odpalił. gdy wracałam do domu zajechałam do mechania :cry: co miał mi zerknąć co z nim się dzieje to stwierdził że kable mogą być źle podłączone i temu prąd gdzieś ucieka i gdy zapytałam się to co mam zrobić na ten czas zanim nie będzie mógł się nim zająć powiedział żebym klemy ściągnęła z akumulatora jak auto będzie stało przez noc. Pokazał mi jak to zrobić i pojechałam do domu. wszystko byłoby dobrze, już wjechałam do garażu, znalazłam odpowiedni klucz a tu następny zong.. Nie mogę maski otworzyć.... zacięła się. Recę posiniaczone, odciski i nic .. jeden bok i srodek póścił a drugi trzyma... noi pękłam aż się pobeczałam.. na nikogo nie można liczyć sama w garażu z kluczem w rękach... Długo nie płakałam nie martwcie sie:) zaczęłam szukać pomocy gdzie w internecie... chłopak powiedział że to może być wina alternatora, mówił też o rozruszniku.. poratujcie mnie, pomóżcie, doradźcie wiem że jest sobota ale ja będę czekała na opdpowiedż :cry:
;audi; [/quote] emilia25



[ Dodano: Sob 29 Lis, 2014 19:57 ]
chyba nikogo nie ma na forum.... :(
_________________
Emi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Sob 29 Lis, 2014 20:24   Re: pomocy.... coś się dzieje ale nie wiem co...
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



emilia25 napisał/a:
Witam serdecznie. nie powiem ze jestem w dobrym nastroju bo jestem załamana... Mój samochodzik ,, choruje" i nie mam bladego pojęcia co mu dolega a że jestem kobietą i mam złe doświadczenia z przed 2 tygodni z mechanikami to szukałam najpierw takiego forum jak te. Chciałabym żeby ktoś pomógł mi, na kierunkował mnie co może być nie tak i żebym mogła zadawać jasne pytania dla mechanika i żeby wiedział że nie zrobi ,,Baby " w konia... mam nadzieje że nikt nie zrozumie mnie źle nie sprowadzam wszystkich Mechaników do jednej kreski tylko ze te ostatnie 2 tygodnie to jakiś koszmar :-(
Wcześniej autkiem zajmował się mój chłopak i wszystko grało, ale niestety wyjechał i ja zostałam z naszą perełką sama. Wyjazd był nagły a szykowała się zmiana nagrzewnicy. Umówiłam się na wymianę u naszego znajomego mechanika. nowa nagrzewnica do zamontowania już była. no i bum... od tego się zaczęło. odstawili samochód i zaczęło się od drobiazgów... gdy sprzątałam tego dnia auto zwróciłam najpierw uwagę na to ze nie pali się zegar wskazujący godzinę, potem światło się nie paliło nad kierowca pomyślałam że się żarówka zużyła.. potem patrze plastiki przednie nie podokręcane ... rączka od otwierania maski też nie. dzwoniłam na warsztat ale tak jakby mnie nie słuchali ( nie chce brzydko się wyrażać) to se darowałam.. i pomyślałam że przejeżdżę do powrotu mojego chłopaka i on to naprawi. ale na 2gi dzień po odbiorze auta gdy wracałam z pracy zgasł mi w trakcie jazdy nastąpiło to gdy zwróciłam uwagę że nie działa zapalniczka i ją docisnęłam. Gdy skręcałam na skrzyżowaniu...myślałam że umre... całe szczęścię że nic nie jechało i nie było pieszych. zgasły światła a ja odruchowo zapaliłam auto nie patrzyłam na kontrolki wiem że wszystko migało. ale jak chciałam ruszyć to samochód jakby się dusił potem zaczął jechać. Zjechałam na pierwszy lepszy parking żeby ochłonąć..nie wiedziałam co robić... zgasiłam auto, chwile ochłonęłam i znów go odpaliłam... zadziałał normalnie. pojechałam prosto do tych mechaników cała roztrzęsiona a oni mi się praktycznie w oczy śmieli...czułam się jak id***otka. tego Mechanika co robił nagrzewnice nie było, wiec pojechałam na drugi dzień.. nic w kablach nie sprawdzał tylko przeszedł do bezpieczników wymienił kilka i powiedział że zrobiło się zwarcie i temu zgasł... że pewnie od tej zapalniczki.ale ja sie pytam go dlaczego..to już tego nie wiedział....Już odnośnie tego warsztatu dałam se na spokój. zajechałam do następnego tyle że on nie miał czasu zerknąć przez tamten weekend i tak jeździłam... do czasu... Od tego wtorku auto zaczęło źle palić i tak jakby więcej pobierać paliwa ( przy minusowej temp. jestem w stanie zrozumieć że więcej pali ) ale we wtorek zapalił za 2gim razem, w środe za 5tym czy 6tym ,a w czwartek jak jechałam do pracy normalnie, ale po pracy już nie mogłam go sama odpalic.. na początku kręcił a potem już wiedziałam że i akumulator ma dość wiec poszłam po pomoc i znajomy odpalił. gdy wracałam do domu zajechałam do mechania :cry: co miał mi zerknąć co z nim się dzieje to stwierdził że kable mogą być źle podłączone i temu prąd gdzieś ucieka i gdy zapytałam się to co mam zrobić na ten czas zanim nie będzie mógł się nim zająć powiedział żebym klemy ściągnęła z akumulatora jak auto będzie stało przez noc. Pokazał mi jak to zrobić i pojechałam do domu. wszystko byłoby dobrze, już wjechałam do garażu, znalazłam odpowiedni klucz a tu następny zong.. Nie mogę maski otworzyć.... zacięła się. Recę posiniaczone, odciski i nic .. jeden bok i srodek póścił a drugi trzyma... noi pękłam aż się pobeczałam.. na nikogo nie można liczyć sama w garażu z kluczem w rękach... Długo nie płakałam nie martwcie sie:) zaczęłam szukać pomocy gdzie w internecie... chłopak powiedział że to może być wina alternatora, mówił też o rozruszniku.. poratujcie mnie, pomóżcie, doradźcie wiem że jest sobota ale ja będę czekała na opdpowiedż :cry:
;audi;


jaki masz silnik? benzyna czy gaz? jesli gaz to jak go odpalasz? czy świecą się jakies kontrolki na zegarach, np od akumulatora jak jedziesz? Dysponujesz może multimetrem? potrzeba więcej danych ;-)
P.S. nie łam się damy radę :mrgreen:
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
pawcio 



Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Maj 2009
Wszystkie posty: 1942



Piwa: 48/5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014 18:36   
     



Trochę mało danych podałaś koleżanko
_________________
wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość

Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014 20:37   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Rozumiemy Twoje problemy. Ważne że znalazłaś to forum. Tutaj się pomaga ;) Opisz DOKŁADNIE swoje autko i napisz czy masz może gdzieś kolegę jakiegoś co może ma możliwość podłączyć autko pod komputer?

PS Wiem że wpadłaś tutaj roztrzęsiona więc nie zdążyłaś tego zrobić ale proszę abyś jak ochłoniesz podeszła do działu "Powitanie" i jednak się przywitała tak jak mówi regulamin ;)

Czekamy na odpowiedź!
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
emilia25 


Model: Audi 80 B3
Silnik: KAT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 34
Dołączyła: 29 Lis 2014
Wszystkie posty: 5



Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014 23:21   
     



Witam serdecznie:) Bardzo dziękuje za odpowiedź:) Maska już otworzona:) trochę było nerwów ale poradziłam sobie:) Mój samochodzik to Audi 80 B3 1,8 1989 r., benzyna. kontrolki się nie świecą przy jeździe ( już od początku) tylko jak przekręcam zapłon to pokazuje się kontrolka od ręcznego, od świateł zapala się tylko ta od długich . Tak posiadam multimetr. Nie mam znajomego który mógłby podłączyć auto pod komputer. Przepraszam że się nie przywitałam , obiecuję że to szybko nadrobię:) Pierwszy raz jestem na takim fajnym forum, wybaczcie za moje niedociągnięcia.. Nie wiem co mogę więcej napisać, ułatwiłyby mi to pytania. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za odpowiedź miło czuć że mogę na kogoś liczyć i poprosić o radę ;-) :-) pozdrawiam Emi
_________________
Emi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Nie 30 Lis, 2014 23:45   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Dobra jeszcze raz od początku. Auto teraz zmaga się tylko z jednym problemem czyli nie pali tak? I to wszystko?
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
emilia25 


Model: Audi 80 B3
Silnik: KAT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 34
Dołączyła: 29 Lis 2014
Wszystkie posty: 5



Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 00:00   
     



tak auto z rana nie mogło odrazu odpalić więc następnie wszystko co pobiera prąd wyłączyłam ( radia nie ma, ogrzewanie wyłaczone). więc jeszcze raz spróbowałam odpalić i ciężko ale zadziałało dodawałam gazu.

[ Dodano: Pon 01 Gru, 2014 00:01 ]
co kilka godzin wychodzę i go odpalam bnie wiem czy to ma jakiś sens ale odpalam go żeby pochodził
_________________
Emi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 00:05   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Umiesz sprawdzić kopułkę i palec? Warto przyjrzeć się kablom WN i świecom. Ogólnie iskrę sprawdzić - od tego bym zaczął tak na szybko.
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
emilia25 


Model: Audi 80 B3
Silnik: KAT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 34
Dołączyła: 29 Lis 2014
Wszystkie posty: 5



Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 00:07   
     



chyba gubię się na forum ;(

[ Dodano: Pon 01 Gru, 2014 00:12 ]
tak widziałam jak to robił mój chłopak. bo jak kupiliśmy auto to był z nią problem i ja wymienił ale jak mam temu się przyjżeć? wyjąć ją a świece sprawdzić czy jest iskra tak? dobrze rozumiem?

[ Dodano: Pon 01 Gru, 2014 00:14 ]
Wiem też o których kablach mówisz bo też byłam przy wymianie mogą nie łączyć?
_________________
Emi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 00:15   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



emilia25, do wymieny nagrzewnicy trzeba zdjąc cały kokpit, czyli wypruc do gołej blachy, zaczniemy od tego ze z Twojego opisu co sie dzieje po tej wymianie jasno wynika, ze zrobione to zostało po partcaku :/ albo nie popodłaczali wszystkich wtyczek albo coś naruszyli i tu by trzeba było od podstaw rozebrac jeszcze raz kokpit zrzucic i zrobić porządnie i sprawdzic teraz instalacje miernikiem i porównac tez do schematów, najlepiej u kogos innego, co to ogarnie i ma pojęcie o elektryce samochodowej i potrafi schematy elektryczne czytac (schemat do beznyny to sie znajdzie), bo teraz cholera wie co tam moze nakopane byc i pouszkadzane czy poluzowane itp., zeby sie tylko nie zapaliło jak zwarcie pójdzie i to nie ma zartów :/

nie chce odpalac auto, które kiedys przed wymiana nagrzdwnicy normalnie było sprawne (tak wnioskuje z tego co poiszesz), a teraz mamy przeciez mrozy i mi to jedno tylko przychodzi na myśl, hmm ja nie miałam B3 benzyny, nie wiem jakie tam jest ssasnie czy automat czy dzwignia ale podejrzewam ze jest automatyczne w wnim, a sa mrozy i to ssanie nie działa i zwiazek dlatego tu jest tez problem i zwiazek ma z rozbieraniem tego auta do wymiany nagrzewnicy, bo partacz namieszał tam z instalacja (a jak jest nawet jeszcze dzwignia to ona tez jest podłączona gdzies do instalacji dalej) do tego wszystko co opisujesz dziwne zachwanie auta po tej "naprawie" palenie się bezpieczników, zachowanie świateł itp. wszystko na to wskazuje, ze uszkodzili instalacje elektryczną


edit://
stad legalnie ściagniesz schematy elektryczne do swojego auta i mozesz wydrukowac i dac jakiemus ogarnietemu autoelektrykowi zeby to pozbierał teraz do kupy po nieudolnej wymianie nagrzewnicy:
:arrow: http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1989/
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 00:27   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Kopułka ma w środku taki trzpień na sprężynce - trzeba zobaczyć czy jeszcze jest oraz dookoła takie cztery trzpienie i trzeba się upewnić czy są w dobrym stanie. Często tworzy się tam taki nagar i on przeszkadza w swobodnym przeskakiwaniu iskry. Palec analogicznie ma być czysty i cały. Kopułka ma być szczelna i bez żadnych pęknięć.

Ogólnie kable WN co pewien przebieg należy wymieniać tak dla siebie. Sprawdzenie w warunkach domowych nie jest za proste. Jedyne co możesz zrobić to popatrzeć w nocy czy na odpalonym nie walą iskrami.

Świec sama też nie sprawdzisz. To też element który wymienia się co zadany przebieg. Możesz sprawdzić ewentualnie czy są czyste. Ogólnie benzyna lubi mieć sprawy iskrowe wymieniane zapobiegawczo. A jak tego się załóżmy nie robi to później często trzeba nadrobić zaległości w poszukiwaniach.

Oczywiście nie neguję że "fachowcy" mogli coś popierniczyć z instalką ale może być to tez zbieg okoliczności i ja bym sprawdził teraz te rzeczy co Ci napisałem. Robi sie chłodno i mogą teraz wychodzić wady autka na wierzch.
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 00:32   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



a jakie bezpieczniki Ci sie popaliły?
czy patrząc na takie poglądowe zdjecie jestes wskazac i pamietasz które były u Ciebie popalone?



i opis, który za co jest odpowiedzialny:
http://www.audi-tech-team.pl/content/view/86/108/

prosto piszac, to kable od wielu z nich idą własnie pod kokpitem, tym który ściagał do wymiany nagrzewnicy, i jakis kierunek by to mogło dac co tam spierdzielił i naruszył, jeśli bys pamietała które sie po tej "naprawie" zaczeły palic

do takiego stopnia trzeba rozebrac 80 zeby wymienic nagrzewnice, wtyczki delikatnie poodpinac a nie szarpac, czy nie ciac kabli i potem skrecac i owijac izolacją (bo takie pomysły tez mają)



...a potem to poskładac jak było fabrycznie, wiec jak widzisz cała instalacja na wierzchu i teraz według mnie zrzucic to jeszcze raz jak pisałam i kabel po kablu, wtyczke po wtyczce obejrzec i sprawdzic


jeśli sie okaze prawda, ze pouszkadzali instalacje i oprócz uszkodzenia auta i spowodowania strat finansowych, to również oczywiście narazili Cię tym na bezpośrednie niebezpieczeństwo (uszkodzona instalacja zawsze zagrozenie pożaru - a co za tym idzie Twojego zycia i zdrowia, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego), to sie nie cackaj - rzecznik praw konsumenta -> http://www.uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php -> http://4all.nazwa.pl/konsument/rzecznik.htm i pozew do sądu, będa sie smiali w tym warsztacie na Twój widok... ale baraniem głosem jak z torbami pójdą partacze paskudni... mnie na tych pseudomechaników to normalnie az nosi i nie ma litości zeby odpuszczac takim, bo powinny te wszystkie partackie zakłady zniknąc z rynku i tępic to trzeba jak robactwo :/
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 16:25   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



zacznij od sprawdzenia stanu akumulatora i ładowania.
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Sergio 



Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 2789



Piwa: 105/75
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 18:02   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Pasiak napisał/a:
zacznij od sprawdzenia stanu akumulatora i ładowania.

Też od tego bym zaczął. Nikogo nie osądzam ale też z róznymi mechanikami miałem do czynienia- czy jestes pewna, że masz swój akumulator? Różnie to bywa.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 19:01   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



emilia25 napisał/a:
tylko jak przekręcam zapłon to pokazuje się kontrolka od ręcznego

Powinna pojawić się również kontrolka akumulatora i zgasnąć po uruchomieniu silnika. Brak tej kontrolki oznacza brak ładowania czyli uszkodzony alternator, regulator napięcia, przepalona żarówka (przy demontażu zegarów jest to bardzo prawdopodobne) zimne luty w zegarach.
pzdr
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;)

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pomocy w diagnozie!!!
Zielona Pytajnik, czyli zielono mi ;) 1 Sro 03 Kwi, 2013 06:23
Adi202
Brak nowych postów Co to za wersja? pomocy !
Multilevelmoves Pozostałe tematy 3 Sob 08 Mar, 2014 18:22
Łukasz83 zlw
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Audi 100 C2 1977 2.0- pomocy!!!!!!!!!!
mateo9821 Elementy silnika 7 Wto 12 Kwi, 2011 18:52
mateo9821
Brak nowych postów Pomocy nie dziala mi MMI w Audi Q7
jul-mac Car Audio 26 Pią 10 Mar, 2017 12:41
robi250
Brak nowych postów AUDI A2 zwariowało pomocy
grzes85 Elektryka i elektronika 3 Sro 26 Lut, 2014 09:29
Adi202



[ Twoje IP to: 3.138.125.2, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności