 |
Przesunięty przez: szynszylek Pon 02 Mar, 2015 15:14 |
Audi C5 2.5 TDI Zapowietrza się co jakiś czas |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sob 07 Cze, 2014 16:18 Audi C5 2.5 TDI Zapowietrza się co jakiś czas
|
|
|
Witam na wstępie napisze że problem z Audi ma mój kuzyn nie ja ja będę pisał wszystko co on mi przekazał i przekazywał jemu wszystkie wasze rady , które z pewnością pomogą ,
Problem polega na zapowietrzaniu się samochodu, audi 2.5 tdi quatro , kupił je w Krakowie przyjechał do Wałbrzycha bez problemów, nie działał wyświetlacz komputera pokładowego, a po jakimś czasie , autko się zapowietrzyło, odpowietrzał przy pomocy odkurzacza dokładnie nie wiem jak ale mówił ze nie było powietrza w obiegu, sprawdzał przez bezbarwny przewód który podłączył z pompy do filtra, autko przejechało 150 może 200 km i znowu się zapowietrzyło, wymienił pompę na oryginalną (nie wiem czy nowa czy używana), przejechał pawie 300km i znowu się zapowietrzył tzn, przyjechał do domu i rano już nie mógł odpalić, ponad pół zbiornika paliwa , ma sprawdzić jeszcze przewody pod ciśnieniem czy są szczelne ale to dopiero przed nim, co może powodować taki stan? będę wdzięczny za każdą poradę i z każdej skorzystam tzn przekaże kuzynowi ,
co powinien zrobić , sprawdzić aby dojść do usterki? w miarę możliwości we własnym zakresie
ps. wspominał że skrzynia zaczęła się przełączać w tryb awaryjny tzn bardzo zwalnia i trzeba go zgasić i uruchomić ponownie po kilku minutach, czy to może być olej do wymiany? czy raczej wepchał się na minę?
z góry dzięki za pomoc i proszę o wyrozumiałość, pisownia trochę chaotyczna |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Sob 07 Cze, 2014 16:23
|
|
|
skrzynia przechodzi w tryb awaryjny blokujac 3 bieg wtedy kiedy jest blad na silniku niech podlaczy pod vaga auto i wtedy bedzie wiedzial co ma za bledy i od czego skrzynia przechodzi w tryb awaryjny |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |