 |
|
Wibracja w trakcie jazdy |
| Autor |
Wiadomość |
mat695

Model: B5
Silnik: AFN
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Avant
Dołączył: 02 Cze 2012 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: Kędzierzyn Koźle
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 19:44 Wibracja w trakcie jazdy
|
|
|
Witam
Jestem nowy na forum, ale przeszukałem juz co się da i nie mogę znaleźć odpowiedzi, dlatego zdecydowałem się założyć nowy temat.
Moja Audiczka A4 B5 1997 1,9 TDI (afn) Quattro Avant (skrzynia manualna 5 biegów) ma dziwny problem, z którym nie jestem juz sobie w stanie poradzić, otóż:
W trakcie jazdy z prędkością 50-110 pojawiają się wibracje przypominające jazdę na zbyt wysokim biegu, tyle że o mniejszym natężeniu, nie ważne czy na luzie czy z włączonym sprzęgłem. Jeszcze większy problem jest w trakcie ostrzejszego wchodzenia w zakręt i przyśpieszania, chodz ten efekt pojawia sie sporadycznie. Udaje się wprowadzić w wibracje raz na ok 5-6 prób. Wtedy natężenie wibracji i hałasu rośnie -powiedzmy- 10-cio krotnie. Efekt podobny jest przy szybszym cofaniu na skręconych kołach.
Dodam, że sprawdziłem:
-przeguby przednie wewnętrzne i zewnętrzne ok
-podpora wału ok
-przeguby wału przód i tył ok
-olej w skrzyni, pełny stan
-olej w tylnim moscie, ok
-skrzynia biegów chodzi dobrze (nie ma problemów z biegami)
-sprzęgło zdaje się pracować normalnie
-tłumik nie ociera
-felgi i opony sprawdzone
Będę wdzięczny za jakies fachowe opinie. |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 20:49
|
|
|
możesz sprawdzić łożyska kół, drgania mogą być spowodowane słabymi łożyskami |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
mat695

Model: B5
Silnik: AFN
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Avant
Dołączył: 02 Cze 2012 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: Kędzierzyn Koźle
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 21:27
|
|
|
Dobra, sprawdze w poniedzialek, bo auto obecnie u mechanika w garazu daleko. Napisze czy pomoglo. |
|
|
|
|
|
 |
Electra
Electra

Model: A6 Avant 4B C5
Silnik: 4.2 ARS
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 36 Dołączyła: 16 Cze 2014 Wszystkie posty: 32
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Lublin
|
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016 19:39
|
|
|
Jeżeli masz automat, to podejrzewam konwerter. U mnie to samo. Zmieniam skrzynie z automatu na manual, bo zaraz znowu może coś się popsuć. |
|
|
|
|
|
 |
Sergio


Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy Wiek: 52 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 2789
     
Piwa: 105/75 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016 19:02
|
|
|
Bardzo miło koleżanko, że chcesz pomóc ale zerknij na datę ostatniego postu. Temat juz dawno nieaktualny. |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |