Elementy silnika » Wartość kompresji i ciśnienia 1.6fsi bad
Odpowiedz do tematu
 Wartość kompresji i ciśnienia 1.6fsi bad
Witam, czy ktoś dysponuje informacją jaka powinna być kompresja dla silnika 1.6 FSI BAD i jakie powinno być ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej ?

Chciałbym zmierzyć te dwie wartości a głównie ciśnienie paliwa ponieważ samochód dostaje za mało paliwa i dodatkowo mam :
- Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów cylindra nr. 16684
- Cylinder 3 - wykryte wypadanie zapłonów nr. 16687
- Cylinder 4 - wykryte wypadanie zapłonów nr. 16688
- Regulacja ciśnienia paliwa - przekroczony zakres regulacji nr. 17428
Przy odpalonym silniku zdejmowaliśmy cewki, reagował tak że obroty spadały do 500 i turkotał, najmniejsza reakcja była na 1 cylindrze przy zdjęciu cewki ale była. Obroty latają (według komputera diagnozującego) 640-780 . Diagnosta powiedział żebym zmierzyć to ciśnienie, potem zmienił świece jak ciśnienie będzie ok (albo zmienił dwie świece i przemieniał i patrzył na reakcje - tylko mam zmienić na NGK , teraz mam nowe ale BOSH) a jak to wszystko nic nie da to mówi że może po planowaniu głowicy jest za duża kompresja i czujnik spalania stukowego wariuje,,,


P.s. Czy wystarczy wyjąć bezpiecznik żeby odpiąć układ wtryskowy ?? (Bezpiecznik pompy) jak tak to który to jest ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kompresja silnika od 10 do 15 Bar. Maxymalna różnica między cylindrami 3 Bar, minimalna kompresja 7 Bar.
Ciśnienie paliwa 3 Bar ciśnienie wstępne, wysokie ciśnienie na biegu jałowym 70 do 110 Bar.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki a wiesz może zzy wystarczy wyjąć bezpiecznik żeby odpiąć układ wtryskowy ?? (Bezpiecznik pompy) jak tak to który to jest ?? Czy muszę odpinać listwę żeby nie dochodziło paliwo podczas mierzenia kompresji.
Dodam ze dostałem też informację co do kompresji od dwóch innych osób że : stopień sprężania jest 12,0:1 to znaczy Pspr=0,125x12,00=1,5MPa t/j ok 15-17 bar
Ja chyba mam 18 jutro sprawdzę dokładnie i napiszę

[ Dodano: Pią 05 Paź, 2012 12:57 ]
UDATE 05.10

Kompresje sprawdziłem tak jak mówiłem z ciekawości. Silnik powiedzmy temp 70C.
1- 16 bar
2- 17 bar
3- 17 bar
4- 16 bar
Więc nie wiem jak wcześniej wychodziło im niby 18,5 na każdym cylindrze.

Mam jeszcze dwa pytania.
- Podobno jest są w tym modelu dwie popy paliwa zwykłą elektryczna i wysokociśnieniowa, czy to prawda, gdzie znajduje się wysokocisnieniowa ?
- Jakie powinno być ciśnienie w kolektorze ssącym? Ja mam podciśnienie (czyli -) 230 mBar

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:

Kompresje sprawdziłem tak jak mówiłem z ciekawości. Silnik powiedzmy temp 70C.
1- 16 bar
2- 17 bar
3- 17 bar
4- 16 bar
Więc nie wiem jak wcześniej wychodziło im niby 18,5 na każdym cylindrze.

Mam jeszcze dwa pytania.
- Podobno jest są w tym modelu dwie popy paliwa zwykłą elektryczna i wysokociśnieniowa, czy to prawda, gdzie znajduje się wysokocisnieniowa ?
- Jakie powinno być ciśnienie w kolektorze ssącym? Ja mam podciśnienie (czyli -) 230 mBar

Zgadza się. Silniki BAD 1,6 wyposażone są w 2 pompy paliwowe. Jedna elektryczna wspomagająca w zbiorniku i jedna wysokiego ciśnienia która zamontowana jest po lewej stronie silnika (po prawej masz rozrząd) Kompresję masz prawie książkową.
Niestety nie mogę podać wartości podciśnienia bo go nie znam, ale sądzę, że jest w porządku.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.117.153.38 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa