Elementy silnika » 17748 - błąd bez objawów...
Odpowiedz do tematu
 17748 - błąd bez objawów...
Witam,

niedawno zapalił mi się błąd pod tytułem:
17748 - Camshaft Position Sensor (G40)

Sprawdziłem przewody od czujnika do ECU - sprawne
Wymieniłem G40 na nowy (jakieś 3tygodnie temu), bez zmian.

Dzisiaj skanuję i wyskakuje mi błąd:
17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation

Dodam, że obroty są równe, auto pali normalnie i przyspiesza tak jak powinno, czyli 0 objawów.

Nie mam pomysłów już... Sprawdzę jutro połączenie do G28...

Każdy pomysł mile widziany:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wymieniales rozrzad?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozrzad byl robiony przez poprzednika jakies 2 lata temu. musze sprawdzic naciag paska bo to moze tez byc przycznyna...

Dodam ze lancuszek nie jest rozciagniety bo sprawdzalem - ma 16 ogniw na znakach w pionie.

Mam problem;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
Rozrzad byl robiony przez poprzednika jakies 2 lata temu. musze sprawdzic naciag paska bo to moze tez byc przycznyna...

Dodam ze lancuszek nie jest rozciagniety bo sprawdzalem - ma 16 ogniw na znakach w pionie.

Mam problem;/
na Twoim miejscu przygladnol bym sie dobrze rozrzadowi,bo ostatnio mialem podobny przypadek w Accordzie gdzie wlasciciel twierdzil,ze rozrzad jest na tip top i nie chcial mnie sluchac niestety po miesiacu silnik szlak trafil....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdzalem przy zakupie i pasek wyglada ok - ale pytanie czy rolki i napinacz byly zmieniane - choc sprzedajacy twierdzil ze komplet z pompa..

nic bedetak czy siak musial dzisiaj porozbierac troche chyba...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
sprawdzalem przy zakupie i pasek wyglada ok - ale pytanie czy rolki i napinacz byly zmieniane - choc sprzedajacy twierdzil ze komplet z pompa..

nic bedetak czy siak musial dzisiaj porozbierac troche chyba...
chcac miec pewnosc, nie masz wyjscia....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokladnie...

Dobra teraz hipteza:

- rozrzad byl faktycznie zmieniany i ma odpowiedni naciag.

Sprawdze polaczenie G28 (bo oscyloskou nie mam) i co dalej?

Nic mi nie przychodzi do glowy... Ponoc ten blad sie pojawia w 1.8T przy pompie oleju na wykonczeniu - ale to pogloski jakie slyszalem..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
Ponoc ten blad sie pojawia w 1.8T przy pompie oleju na wykonczeniu - ale to pogloski jakie slyszalem..
szczerze mowiac to pierwszy raz slysze cos takiego.jesli bedziesz pewien na 123% ,ze rozrzad jest ok, to pozostaja 2 opcje usterka elektryczna ktora przeoczyles ,lub czujnik ,ktory wymieniles rownierz jest wadliwy. Zanim jednak zaczniesz rozbierac caly rozrzad wymien/sprawdz G28

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na forach US czesto pisza o tym bledzie jako zapowiedzi klekniecia pompy oleju - ile w tym prawdy;/

Podmienil bym G28 od kolegi ale problem w tym ze ten blad wyskakuje ze znacznym opoznieniem... nie wiem czy sie zgodzi na to;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oofol napisał/a:
Na forach US czesto pisza o tym bledzie jako zapowiedzi klekniecia pompy oleju - ile w tym prawdy;/

Podmienil bym G28 od kolegi ale problem w tym ze ten blad wyskakuje ze znacznym opoznieniem... nie wiem czy sie zgodzi na to;)
wymapuj ile dokladnie masz do mnie i jak masz ochote to wpadnij to podmienisz sobie czujniki,bo mam AVANTA 1,8t do sprzedania ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hhh dzieki wielkie za propozycje ale bardziej misie oplaca kupic nowy i wyrzucic - okolo 600km + moze;)

spruboje zmolestowac kumpla;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: 17748 - błąd bez objawów...
Miałem podobny problem u siebie i też wymieniałem czujniki a przyczyną był brak zęba na wieńcu... Tak było u mnie. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: 17748 - błąd bez objawów...
kopkoi napisał/a:
Miałem podobny problem u siebie i też wymieniałem czujniki a przyczyną był brak zęba na wieńcu... Tak było u mnie. Pozdrawiam
To akurat malo pocieszajace..

[ Dodano: Sro 03 Paź, 2012 22:51 ]
Ok, G28 wyglada jak nowy. polaczenie rowniez w nienaruszonym stanie.

Blad wyskakuje teraz od razu.

Jutro - pojutrze podmienie go od kolegi to bede mogl gowykluczyc albo wymienic.

Poki co to tyle...

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa