Skrzynie automatyczne » [V8 D11] tryb awaryjny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [V8 D11] tryb awaryjny
Witam. Mam taki problem ze gdy auto sie rozgrzeje i temperatuta dojdzie około 80stopni, staje wyłaczam silnik a nastepnie go zapalam skrzynia po wrzuceniu na D startuje jak by z 3 biegu i pozostaje na nim caly czas(chyba tryb awaryjny) natomiast na R cala moca ciagnie. Wystarczy ze odczekam około 10 minut, pewnie troche sie schłodzi przez ten czas to odpalam wrzucam na D i jezdzi bez broblemu, ladnie zmienia biegi itp. Moge tak jezdzic dlugo i nic podczas jazdy sie nie dzieje natomias jak znow go zgasze i zapalam ponownie to jest ta sama sytuacja czyli po włozeniu D jest odrazu jest na 3 biegu(tryb awaryjny). Bylem dzis u goscia ktory zajmuje sie tylko automatami, chcial go podlaczyc pod komputer zeby zobaczyc co to za blad wyskakuje ale niestety nie mial takiego programu do takiego "staruszka"90r. Takze kazal mi szukac kogos kto ma program do tego i najpierw zdiagnozowac przez komputer. Mam nadzieje ze znajde kogos w krakowie kto bedzie dysponowal takim programem:) Dajcie znac czy spotkaliscie sie z podobnym problemem.

Chciałem jeszcze dodac ze skrzynia była wymieniana przez poprzedniego właściciela ponad pol roku temu. Pracuje bardzo ladnie do przodu jak i do tylu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [V8 D11] tryb awaryjny
Nie wiem jak o to zapytać, ale skoro Kolo nie ma takiego urządzenia diagnostycznego, to co Ty masz za skrzynię w takim razie? :shock:
Audi V8 niezależnie od roku seryjnie montowane miały skrzynie 4-ro stopniowe 4HP. Sterownik który sterował skrzynią był również standardowym produktem Bosch'a. Z tym sterownikiem połączy się każdy interfejs np z Allegro za 40zł. Czegoś tutaj nie rozumiem. :-/
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podlaczyl komputer ale zaden z programow ktore mial nie chcial sie polaczyc aby cokolwiek zdiagnozowac. Czyli rozumien ze nie powinno byc problemu w innym zakladzie z podlaczenie go. Skrzynia jest 4 stopniowa 4HP.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego nie wiem. Skoro jeden warsztat nie posiada programu diagnostycznego dla samochodów koncernu VAG - co jest dla mnie dziwne, to uważam, iż drugi powinien już to mieć.
W sumie jeżeli się nie mógł połączyć, nie oznacza, że nie ma takiego programu. Problem może leżeć też po stronie sterownika. Pojedź do innego na diagnozę i okaże się co się stało. Jeżeli ten drugi czy piąty również będzie mieć kłopoty z komunikacją, to powinieneś pojechać do elektryka - dobrego ma się rozumieć lub elektronika.
Zdemontować sterownik i potraktować do lutownicą z odrobiną cyny i topnika.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dopiero serwis boscha podlaczyl sie do niego(skasowali tez nie malo). Wyszedl blad skrzyni: CZUJNIK POLOZENIA-WEJSCIE OTWARTE, silnik bez bledów. Pierwsze co mam zrobic to sprawdzic kable miedzy silnikiem a skrzynia(najpierw wyczyscic zlaczki). Dopiero na wtorek umowilem sie z elekrykiem. Wrazie czego zaklepalem sobie czujnik i wiazke kabli(oczywiscie używki).
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nico napisał/a:
Dopiero serwis boscha podlaczyl sie do niego(skasowali tez nie malo). Wyszedl blad skrzyni: CZUJNIK POLOZENIA-WEJSCIE OTWARTE, silnik bez bledów. Pierwsze co mam zrobic to sprawdzic kable miedzy silnikiem a skrzynia(najpierw wyczyscic zlaczki). Dopiero na wtorek umowilem sie z elekrykiem. Wrazie czego zaklepalem sobie czujnik i wiazke kabli(oczywiscie używki).
Pozdrawiam.

Złącza są hermetycznie zamykane, ale nie stoi nic na przeszkodzie aby sprawdzić również i je. Ważne, że coś się już dzieje - małymi kroczkami do przodu. Daj znać jak będziesz już coś wiedzieć.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
co do komunikacji V8 z komputerem to normalna sprawa.. bywa ze ten sam komp laczy sie bez problemu, by za 20 min w ogole nie zlapac komunikacji :shock: przerabialem to juz nie raz.. ale dobrze ze masz to z glowy.. mowiac szczerze to wygladalo mi to na blad przepustnicy na poczatku, bo wtedy skrzynka szaleje w ten sposob.. ale skoro to temat z jakimis kablami od automata to poleca tych ludzi:
http://midparts.pl/kontakt.php
szybkiego powrotu na trase zycze..
:arrow:

P.S. a powiedz mi Kolego skad Ty wynalazles taka wartosc mocy Twojej V8emki? moze ja dziwny jestem ale 3.6litra mialy 250KM..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker napisał/a:
a powiedz mi Kolego skad Ty wynalazles taka wartosc mocy Twojej V8emki? moze ja dziwny jestem ale 3.6litra mialy 250KM..
he,he tez się nad tym wczoraj zastanawiałem ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:) standardowo tak maja. Takie dane mam od poprzedniego wlasciciela, zwiekszył moc o 25km. Ale z wiekiem moc auta tez sie pewnie duzo wytracila. Jezdze nim dopiero od nie calych dwuch miesiecy. Jest mozliwosc sprawdzenia auta na hamowni ktore jest w automacie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nico napisał/a:
standardowo tak maja.
nie mają tak standardowo. Bo seryjnie 3,6 ma 250 rumaków.
nico napisał/a:
Jest mozliwosc sprawdzenia auta na hamowni ktore jest w automacie
no jasne ,że jest!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nico napisał/a:
:) standardowo tak maja. Takie dane mam od poprzedniego wlasciciela, zwiekszył moc o 25km. Ale z wiekiem moc auta tez sie pewnie duzo wytracila. Jezdze nim dopiero od nie calych dwuch miesiecy. Jest mozliwosc sprawdzenia auta na hamowni ktore jest w automacie?


3.6litra w serii byly w dwoch modulach: 245 oraz 250KM. jesli sprzedajacy powiedzial Ci ze chip jest na 275KM a Ty tego nie hamowales to tak naprawde troszke mogl Cie w czlonka zrobic.. kiedys swojego takze chcialem 'podkrecic' ale w dwoch powaznych miejscach powiedziano mi ze przyrost mocy bedzie symboliczny a spalanie moze bardzo uderzyc w gore.. polecam jak najszybciej jechac na hamownie i to obejrzec.. przynajmniej bedziesz mial obraz czym jezdzisz.. a co do duzego spadku osiagow w D11 to raczej zadko sie zdarza.. motory bardzo wytrzymale (chyba ze paru katow bylo przed Toba). ja swojego hamowalem pare miesiecy temu i zeszlo mi tylo 9KM i wartosc momentu jest nizsza przy wyzszych obrotach niz seryjnie..
hamownia :arrow: http://vtech.pl/dealerzy/wojewodztwo-malopolskie
szerokosci zycze..
:arrow:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sleepwalker, jeśli można , to ile taka przyjemność kosztuje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Swego czasu byłem na ostatnim Tuning Party w Hradcu Kralove i przeglądałem broszury reklamowe firm tuningowych. V8ki uzyskiwały 13% aktualnej mocy i koszt był również dostępny około 800zł z hamownią. Moc silnika PF można było więc podnieść spokojnie na 280KM. Spalanie... cóż, jeżeli moment obrotowy jest podniesiony, to powinno palić tak samo jak nie mniej.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
sleepwalker, jeśli można , to ile taka przyjemność kosztuje?


jezeli pytasz o hamowanie to ok 150PLN
jezeli o chipa to bardzo roznie sobie zycza.. od 800 do nawet 2500PLN
:arrow:

Wystawiono 1 piw(a):
Pasiak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
chodziło mi o hamownię, dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 18.216.251.37 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa