Pytajnik, czyli zielono mi ;) » laickie pytania - eksploatacja V8 3.6
Odpowiedz do tematu
 laickie pytania - eksploatacja V8 3.6
witam wszystkich. kilka dni temu nabyłem v8 3.6 184kW z 1990r. pierwszy taki duzy spod znaku 4-ech pierscieni i dlatego chcialem popytac o kilka rzeczy bo zielony jestem co zrozumiałe.

robi sie cieplej wiec mam zamiar pogrzebac w nim przy pomocy kumatych fachowców (mam nadzieje kumatych), porobilem wkolo oswietlenie, pierdoly, dzis wyjmuje alternator bo mi ponizej 2 tys obrotów nie ładuje. elektryk cos mi mowil o regulatorze napiecia i szczotkach ze to by pomoglo - chyba mial racje prawda?

kolejna sprawa, wymiana oleju to chyba jak w mniejszych modelach - bagnet w gore, korek w gore i na dole sróbka, zmiana filtru - zadnych czujników tam nigdzie chyba nie ma.......

next - skrzynia automat, pracuje ok, nie szarpie, nie buczy, mimo ze stał 2 lata, czy powinienem wymienic w niej olej? czy ja przecietny zjadacz chleba dam rade u siebie to zrobic?

i ostanie co mnie intryguje - czasami jak go odpale nierowno chodzi, wyczyszcze kopułki albo wymienie jak nie pomoze ale czy nie ma tez tam jakichs czujników?

prosze o zrozumienie i z góry dziekuje za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ATF jak inne oleje starzeją się z biegiem czasu. Tak więc możesz zrobić to statycznie bez wymiany filtra. Odkręć korek spustowy, odmierz to co spuścisz z miski i dokładnie taką samą ilością zalej ponownie skrzynię. Co do tej nerwowej pracy, to powinieneś zrobić odczyt pamięci sterownika za ewentualnymi błędami. Stawiam na czujnik Halla.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki bardzo za rade, tak zrobie.

dobrego tygodnia

tymczasem

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa