Elektryka i elektronika » Tempomat
Odpowiedz do tematu
 Tempomat
Przestał działać :(
Elektryk sprawdził, sterownik itd jest okej, twierdzi ze manetka nie działa :(
Czy to sie da naprawić czy muszę kupić pół pająka i wymienić?
Jak sie ściąga kierownice jak mam poduszkę? Nie wiem jak sie za to zabrać i boje sie żebym jej nie odpalił ;)


Thx

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz zrobić to:
http://www.audi-tech-team...topu-vt5107.htm
I daj wyniki.
Manetkę kiedyś rozbierałem w V8 więc myślę że u Ciebie też się da. Ale spróbuj to co napisałem.

Wystawiono 1 piw(a):
Krzyhoo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
Możesz zrobić to:
http://www.audi-tech-team...topu-vt5107.htm
I daj wyniki.
Manetkę kiedyś rozbierałem w V8 więc myślę że u Ciebie też się da. Ale spróbuj to co napisałem.


SUPER, z pewnością przeprowadzę test i dam zanć, ;)
Dziękuję!!!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czekam ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie siedzę i niestety, we wszystkich oknach mam N/A, jak sie domyślam jest to skrót non avaible :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Widocznie u Ciebie tak jest. Wiesz ja nie mam wiedzy w jakich modelach może to działać a w jakich nie ;(
Wiem że u mnie działa. Może to zależy od sterownika albo czegoś innego - ciężko mi powiedzieć. Chyba zostanie Ci rozebranie manetki :-|

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może nie ma zasilania albo cus i stad taki komunikat bo sadze ze jakby wszystko było ok to bym widział te zera i jedynki, niemniej baaardzo dziękuje, teraz muszę rozkminic jak ściągnąć kierownice bo inaczej nie dostanę sie do manetki, żeby nie odpalić poduszki w kierze ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poduszki nie odpalisz niby gdyż element wyzwalający jest gdzie indziej ale ja zawsze i tak jeśli coś chcę odpiąć to wypinam akumulator. Lepiej to zrobić niż się bać później :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tempomat jak i kontrola włączników jest dostępna tylko w sterownikach z elektrycznym pedałem gazu EPC. Jeżeli na zegarach nie wyświetla się taka ikona EPC oznacza, że przepustnica sterowana jest mechanicznie za pomocą linki gazu i tempomat ma swój osobny sterownik który w zasadzie się bardzo rzadko psuje. Zresztą już to kiedyś pisałem.
Zdemontuj manetkę i zmierz przejście na pinach.W pozycji ON (lub EIN) ma być przejście między pinami 5 i 4 oraz 7 i 6. Klawisz zapamiętujący prędkość (SET, FIX "-") piny 7 i 3, przesunięcie włącznika w lewo czyli przyspieszanie 7 i 2.
Numerację pinów masz na wtyczce.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Tempomat jak i kontrola włączników jest dostępna tylko w sterownikach z elektrycznym pedałem gazu EPC. Jeżeli na zegarach nie wyświetla się taka ikona EPC oznacza, że przepustnica sterowana jest mechanicznie za pomocą linki gazu i tempomat ma swój osobny sterownik który w zasadzie się bardzo rzadko psuje. Zresztą już to kiedyś pisałem.
Zdemontuj manetkę i zmierz przejście na pinach.W pozycji ON (lub EIN) ma być przejście między pinami 5 i 4 oraz 7 i 6. Klawisz zapamiętujący prędkość (SET, FIX "-") piny 7 i 3, przesunięcie włącznika w lewo czyli przyspieszanie 7 i 2.
Numerację pinów masz na wtyczce.


No to mam instrukcje działania, super, zabrzmi pewnie to śmiesznie ale powiedz mi proszę jeszcze co to znaczy "sprawdź przejście"? Hehe,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A masz miernik uniwersalny? :mrgreen:
Jeśli tak to może wyglądać podobnie:
(kliknij aby powiększyć)

Ustawiasz pokrętło na pozycji którą zaznaczyłem (może być w innym miejscu). Ten symbol będzie albo taki sam albo sam symbol diody lub sam symbol brzęczka. W każdym razie będzie to taka pozycja w której kiedy zewrzesz ze sobą sondy jeśli masz brzęczek to miernik wyda pisk a jeśli nie masz brzęczka to zobaczysz zmieniające się cyferki na cyferblacie ;)
W każdym razie to dla Ciebie cenna wiedza bo teraz zgodnie z instrukcją Adiego wsadzasz sondy w piny które Ci opisał i ma być przejście (czyli albo pisk albo cyferki zmieniające się ;) )

Panimajet?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
A masz miernik uniwersalny? :mrgreen:
Jeśli tak to może wyglądać podobnie:
(kliknij aby powiększyć)

Ustawiasz pokrętło na pozycji którą zaznaczyłem (może być w innym miejscu). Ten symbol będzie albo taki sam albo sam symbol diody lub sam symbol brzęczka. W każdym razie będzie to taka pozycja w której kiedy zewrzesz ze sobą sondy jeśli masz brzęczek to miernik wyda pisk a jeśli nie masz brzęczka to zobaczysz zmieniające się cyferki na cyferblacie ;)
W każdym razie to dla Ciebie cenna wiedza bo teraz zgodnie z instrukcją Adiego wsadzasz sondy w piny które Ci opisał i ma być przejście (czyli albo pisk albo cyferki zmieniające się ;) )

Panimajet?



Panimajet i w pas się kłaniajet !
;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa