Elementy silnika » [ audiv6 C4]Czujnik polozenia walu.
Odpowiedz do tematu
 [ audiv6 C4]Czujnik polozenia walu.
Witam!Wiecie gdzie znajduje sie w audiv6 C4 czujnik polozenia walu i czy go trudno wyjac?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czujnik położenia wału znajduje się z tyłu prawej głowicy (stojąc od przodu), przykręcony jest na 2 śruby M6, i dochodzi do niego czarna kostka z trzema przewodami

Wystawiono 1 piw(a):
waldiego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Czujnik położenia wału znajduje się z tyłu prawej głowicy (stojąc od przodu), przykręcony jest na 2 śruby M6, i dochodzi do niego czarna kostka z trzema przewodami

Oj, chyba w kolorze szarym. Czarna wtyczka jest przy czujniku punktu zapłonu. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Czarna wtyczka jest przy czujniku punktu zapłonu

może i tak. Mój błąd

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Czarna wtyczka jest przy czujniku punktu zapłonu

może i tak. Mój błąd

Nie ma się czym przejmować. Ja też musiałem się upewnić i kuknąć na schemat ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
znając budowę silnika 2,8 to jest czujnik halla na prawej głowicy i chyba położenia wału na kole zamachowym. Nie kojarzę innych czujników o podobnym działaniu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
znając budowę silnika 2,8 to jest czujnik halla na prawej głowicy i chyba położenia wału na kole zamachowym. Nie kojarzę innych czujników o podobnym działaniu

W tym typie dokładnie są czujnik Halla G40 czujnik punktu zapłonu G4 i generator wału G28 czyli czujnik położenia wału.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
pawcio
Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli jeszcze nie wiem gdzie jest jeden z nich

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzieki wielkie za szybka odpowiedz .moja malenka przez ten czujnik za nic nie chciala odpalic, jak sie rozgrzala.Pozdrawiam :-)

[ Dodano: Sro 20 Maj, 2009 20:48 ]
Witam ponownie! znalazlem troche czasu by poszukac tego czujnika,znalazlem jeden koniec z szara wtyczka lecz nie do konca widze gdzie dochodzi drugi ijak sie do niego dobrac.Pozdrawiam wszystkich :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich,
"Trochę" odświeżę temat, na lewej głowicy (kierowcy) z tyłu jest czujnik wałka rozrządu, a jaki czujnik jest na prawej głowicy(pasażera) z tyłu? Przykręcony jest kilkoma śrubami imbusowymi podłużny, znajduje się dokładnie nad EGRem. Czy to także czujnik wałka(prawego)?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To ustrojstwa zaznaczone na czerwono to nie czujnik za nastawnik łańcuszka wałków rozrządu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
https://www.fotosik.pl/zdjecie/97ccc55b7d75b67f
Witam. Mam pytanie gdzie jest schowany ten zaworek w silniku CAHA bo za cholerę nie moge go namierzyć? Nr 1K0 906 283 A

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest elektrozawór chłodnicy EGR. Po nitce do kłębka.


Przewód podciśnieniowy poz nr 12

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie za bardzo mi pomaga ta fotka w tym gąszczu przewodów,a po której stronie silnika tego szukać?Znalazłem coś podobnego z przodu przy wentylatorach,ale czy to ten coś nie podobny?
http://i610.photobucket.c...zpsyeykqdoi.jpg

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź po kolorach przewodów. Do tego zaworu powinny iść przewody czerwony z niebieskim indexem oraz niebieski.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.119.131.178 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa