Pozostałe tematy » Silnik 2.3 po odkreceniu korka wlewu oleju gaśnie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Silnik 2.3 po odkreceniu korka wlewu oleju gaśnie
Cześć ekipa.
Kolega ma problem ze swoim silnikiem Audi 90 2.3 oznaczenie silnika NG.
Napisał ze po okreceniu korka wlewu oleju mu gaśnie a po wyciagnieciu bagneta autko z obrotów spada i nie równo chodzi.

U mnie w AAR jest to samo, sprawdzone.
Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi ??
Kiedyś kolega mi tłumaczył ze to jakieś podcisnienie jest i to tak ma dzialać a z silnikiem wszystko jest ok.
Kolega juz chce remont robić a chyba szkoda wydawać kupe kasy na cos co pracuje normalnie ???

Pozdrawiam Ponury :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Silnik 2.3 po odkreceniu korka wlewu oleju gaśnie
PONURY napisał/a:
Cześć ekipa.
Kolega ma problem ze swoim silnikiem Audi 90 2.3 oznaczenie silnika NG.
Napisał ze po okreceniu korka wlewu oleju mu gaśnie a po wyciagnieciu bagneta autko z obrotów spada i nie równo chodzi.

U mnie w AAR jest to samo, sprawdzone.
Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi ??
Kiedyś kolega mi tłumaczył ze to jakieś podcisnienie jest i to tak ma dzialać a z silnikiem wszystko jest ok.
Kolega juz chce remont robić a chyba szkoda wydawać kupe kasy na cos co pracuje normalnie ???

Pozdrawiam Ponury :evil:
wszystko jest ok. To jest K-Jetronik, który sterowany jest podciśnieniem. Czyli tak jak wytłumaczył Ci kolega. wszystko jest ok

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I ty tylko w silnikach 2.3 czy we wszystkich z K-Jetronik ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
PONURY napisał/a:
I ty tylko w silnikach 2.3 czy we wszystkich z K-Jetronik ??

We wszystkich KE-Jetronikach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koles pisze ze ma w Audi 80 quattro competition K-Jetronik i jemu nie gaśnie. Nie chce wyjsc na debila na swoim forum audi wiec jak mozecie to napiszcze jak to dziala i dlaczego tak jest :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
PONURY napisał/a:
Koles pisze ze ma w Audi 80 quattro competition K-Jetronik i jemu nie gaśnie. Nie chce wyjsc na debila na swoim forum audi wiec jak mozecie to napiszcze jak to dziala i dlaczego tak jest :oops:
mówiąc ogólnie cały układ sterowany jest podciśnieniem,z chwila np otwarcia korka od wlewu oleju , następuje "utrata" tego oto ciśnienia i dlatego gaśnie. Silnik może pracowac także z uszkodzonym K-jetronikiem (miałem takie coś) działa wtedy w trybie awaryjnym. Moja awaria była bardzo prosta (przepalony bezpiecznik) ale zaden fachowiec w cze-wie nie znalazł usterki, i kiedy pogrzebali w przepływce , auto jeździło, aczkolwiek paliło co najmniej 15 l :roll: Dopiero Adi znalazł przyczynę
a tu taka dokładna definicja ;-)

K-Jetronic to układ wtryskowy sterowany mechanicznie, zapewniający stałe dostarczanie paliwa. K-Jetronic jest skonstruowany w taki sposób, by spełniał następujące funkcje:
- mierzył ilość zasysanego przez silnik powietrza;

- dostarczał paliwo; elektryczna pompa paliwa przekazuje paliwo do rozdzielacza, który przesyła odpowiednią jego ilość do wtryskiwaczy;

- przygotował mieszankę; ilość zassanego przez silnik powietrza w zależności od położenia przepustnicy stanowi główny element procesu dostarczania paliwa; ilość powietrza jest mierzona przez przepływomierz, który oddziałuje na rozdzielacz; przepływomierz powietrza i rozdzielacz pełnią funkcję regulatora mieszanki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
PONURY napisał/a:
Koles pisze ze ma w Audi 80 quattro competition K-Jetronik i jemu nie gaśnie.

Krótko mówiąc (czy pisząc) podciśnienie które napędza szalkę przepływomierza spada przez zassanie dodatkowego tzw lewego powietrza przez skrzynię korbową. Kiedyś miałem Golfa 2 z K-Jetronikiem i ta sytuacja w nim nie występowała ponieważ miał trochę inaczej połączony układ podciśnieniowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, nawiązując do tematu , gdzie u mnie jest ten bezpiecznik , o którym Pasiak, pisał ..... tak z ciekawości . :roll: I żeby już nie zakładać nowego tematu podepnę sie , jak , gdzie , można w NG ustawić obroty , u mnie po rozgrzaniu są w granicach 1200 , na gazie zmniejszyłem na parowniku ( co skutkowało "przymuleniem" ) , ale to nie to , bo przełączeniu na benzynę nadal są wysokie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
, gdzie u mnie jest ten bezpiecznik , o którym Pasiak, pisał ..... tak z ciekawości
w skrzynce bezpieczników jest ustawiony prostopadle do pozostałych , powinien być zasłonięty czerwoną osłonką z napisem motorpompe

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie tam, ale na tej czerwonej przykrywce jest napis motor.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Dokładnie tam, ale na tej czerwonej przykrywce jest napis motor.
mozliwe,że mi się pomyliło :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
w skrzynce bezpieczników jest ustawiony prostopadle do pozostałych , powinien być zasłonięty czerwoną osłonką z napisem motorpompe
To jest ten duży 30 A ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
w skrzynce bezpieczników jest ustawiony prostopadle do pozostałych , powinien być zasłonięty czerwoną osłonką z napisem motorpompe
To jest ten duży 30 A ?

Broń Boże. 15 i 5A.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oki obadam .dzieki Panowie :padam:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kochani , czy mógłby mi ktoś pomóc z obrotami w silniku NG , jak je ustawić ? Są za wysoki , przydało by się troszkę je zmniejszyć , jak to " ugryść " ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.222.111.24 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa