 |
|
[A8 D3 4.2 BENZ] Sondy lambda - pinout |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012 15:55 [A8 D3 4.2 BENZ] Sondy lambda - pinout
|
|
|
Witam wszystkich
Koledzy potrzebuje pomocy z podłączeniem sond lambda do mojej a8 d3 2003r silnik to 4.2 benzyna a problem jest taki, że w aucie brakuje wtyczek i gniazd sond lambda. Poprostu ktoś je kiedyś obciął i auto nigdy nie doczekało sie naprawy.
Rozpracowałem już kable sond nie wiem tlko jak to podłączyć do auta.
Sonda:
3 szary grzałka +
4 biały grzałka -
5 żółty VsLp -
1 czarny Vs +
6 czerwony Lp -
kable z auta:
czerw-czar/ czerw-czar grzałka -
brąz-nieb/ brąz-żółt grzałka +
żółty/ zielony ?
brązowy/ brązowy ?
szar-fiol/ szar-nieb ?
szar-ziel / szar-czerw ?
kosta z sondy wygląda tak:
strona okrągła__6__4__2 strona kwadratowa
______________5__3__1 wypustka
Moje pytanie to czy potrafi mi ktoś pomóc z dopasowaniem pinów auto- sonda, ewentualnie poprawić rozpiskę pinów.
Ratuje mnie nawet opis kostki ze strony auta ponieważ mam jedną sondę z oryginalną wtyczka.
Bardzo proszę kolegów o pomoc. |
| Ostatnio zmieniony przez ariss82 Pon 23 Kwi, 2012 14:08, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012 21:45 Re: [A8 D3 4.2 BENZ] Sondy lambda - pinout
|
|
|
| ariss82 napisał/a: | | Poprostu ktoś je kiedyś obciął. |
Świńjja jedna.
Sądząc po kolorach przewodów wnioskuję, że chodzi o sondę 1 przed katalizatorem
Wtyk sondy
1 żółty
2 szary/fioletowy
3 czerwony/czarny zasilanie grzałki sondy 12V - bezpiecznik 15A
4 brązowy/niebieski zasilanie grzałki masa sterowana sterownikiem
5 brązowy
6 szary/zielony |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012 22:38
|
|
|
| ariss82 napisał/a: | kolego jazda nie z tej ziemi.. dla mnie to a8 to spełnienie marzeń a dla kogoś innego był to tylko dawca częsci...
sondy obciete obydwie... są tylko dwie i dobrze bo gdyby były 4 obcieli by 4 |
A powinieneś mieś 4. 2 przed katalizatorami i 2 za nimi.
Teraz zauważyłem, że druga strona też jest odcięta.
Masz w opisie byka.
sonda nr 2
1 zielony
2 szary/czerwony
3 czerwony/czarny
4 brązowy/żółty
5 brązowy
6 szary/niebieski |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012 23:38
|
|
|
raczej na 100%są tylko 2 sondy..
w kazdym razie napewno 2 są obcięte |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |