Skrzynie automatyczne » Problem ze skrzynią automatyczną w AUDI A4 2.6 v6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Nie chcę być "złym prorokiem " ale szukaj skrzyni ,lub ta do naprawy , remontu i będzie bolało :-/ .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Nie chcę być "złym prorokiem " ale szukaj skrzyni ,lub ta do naprawy , remontu i będzie bolało :-/ .

Jestem również tego zdania. Nie wszystko stracone, dopóki nie zrzucisz skrzyni. Nie wiem tylko, czy Twój mechanik podoła temu wyzwaniu. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam ponownie, jest dobrze, patrzyłem dzisiaj dokładnie to ten olej wydaje mi się że jest to płyn hamulcowy i faktycznie ze zbiorniczka mi trochę ubyło, więc pewnie to, a to że tak "bulgocze" i "gwiżdże" to może właśnie jakaś pompa hamulcowa albo abs albo coś z tym. Jutro uzupełnię. Rozbierałem dzisiaj ten próg i słupek żeby zdjąć tą wykładzinę i ....nie idzie :-/ ta wykładzina jest przyklejona na jakieś piance czy coś. Nie wiem czy dobrze grzebałem, ale w podłodze przy kierowcy, no chyba że miałem gdzie indziej.....a wracając do skrzyni to wydaje mi sie ze jest dobrze, tylko te sterowanie zrobić i będzie ok ;) . Pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To się porobiło. :oops: Sterownik masz po stronie pasażera czyli prawej. :->

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Badyl999 napisał/a:
wydaje mi się że jest to płyn hamulcowy
Kolor , jakiego koloru jest to co " kapie" .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jasny żółty

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W skrzyni olej jest czerwony ( przynajmniej u mnie takowy był ) , czyli spora szansa ,że to płyn hamulcowy , we wspomaganiu zielony ,wchłodnicy niebieski , czyli teoretycznie DOT-3 z hamulców.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niekoniecznie. Są ATFy w tych barwach. A tak poza tym, to nie róbmy z mechanika idioty, bo tylko imbecyl zalałby DOTa do skrzyni. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cuda się zdarzają :shock: :lol: :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurde ten mechanik nie wiadomo czy wlal jakis czerwony olej do skrzyni, ciezko powiedziec, to zwykly mechanik, wiem tylko ze byl to shell do skrzyni automatycznej, a płynu do wspomagania miałem mało, a nie do hamulców, źle spojrzałem. Do wspomagania miałem zielony, nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale cały (końcówkę) wybrałem strzykawką i nalałem do maxa (z miarki) czerownego, nie wiem czy sie nie zwazy czy cos. Pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Badyl999 napisał/a:
kurde ten mechanik nie wiadomo czy wlal jakis czerwony olej do skrzyni, ciezko powiedziec, to zwykly mechanik, wiem tylko ze byl to shell do skrzyni automatycznej, a płynu do wspomagania miałem mało, a nie do hamulców, źle spojrzałem. Do wspomagania miałem zielony, nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale cały (końcówkę) wybrałem strzykawką i nalałem do maxa (z miarki) czerownego, nie wiem czy sie nie zwazy czy cos. Pozdr
tak, sie nie robi, trzeba bylo spuscic juz caly... :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Badyl999 napisał/a:
kurde ten mechanik nie wiadomo czy wlal jakis czerwony olej do skrzyni, ciezko powiedziec, to zwykly mechanik, wiem tylko ze byl to shell do skrzyni automatycznej, a płynu do wspomagania miałem mało, a nie do hamulców, źle spojrzałem. Do wspomagania miałem zielony, nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale cały (końcówkę) wybrałem strzykawką i nalałem do maxa (z miarki) czerownego, nie wiem czy sie nie zwazy czy cos. Pozdr

Kup jak najszybciej 1L zielonego i wymień we wspomaganiu. Czerwony płyn, to śmierć dla układu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Badyl999 napisał/a:
shell do skrzyni automatycznej,
Shell jest na 100 % czerwony Pewnie ATF 200 Lub ATF 220
Co do spomagania ,nie powinieneś mieszać , jeśli już , to zdjąć wąż w pompy ,zlać wszystko i zalać nowym . Czy się zważy , raczej nie , ale wykluczyć nie można . Spójrz w zbiorniczek , czy nie ma "majonezu "

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Badyl999 napisał/a:
shell do skrzyni automatycznej,
Shell jest na 100 % czerwony Pewnie ATF 200 Lub ATF 220
Co do spomagania ,nie powinieneś mieszać , jeśli już , to zdjąć wąż w pompy ,zlać wszystko i zalać nowym . Czy się zważy , raczej nie , ale wykluczyć nie można . Spójrz w zbiorniczek , czy nie ma "majonezu "

To są 2 różne oleje które nie sa mieszalne. Olej trzeba wymienić na nowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie tak , ale nie wiem czy sie zważy , nie mam pojęcia . Nie mniej jednak wymień jak najszybciej , jak pisali przedmówcy.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.134.78.106 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa