Pozostałe tematy » [Polo 6R] Kamera cofania - która do retrofit?
Odpowiedz do tematu
 
Nawet nie strasz, że nie zagada :-p

W najgorszym wypadku myślę, trzeba czekać aż zaczną się pojawiać moduły z drugiej ręki na allegro z egzemplarzy poliftowych w których RVC jest już dostępny na wyposażeniu. Ale w takim razie pokombinuję z tymi modułami.
A jak z tym updejtem samej bramy, idzie to zrobić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Update zrobisz za pomocą VCP jeżeli będziesz posiadał odpowiedni plik do tej bramy. Możesz sprawdzić na youtube jak za pomocą VCP można zmienić oprogramowanie. Co do tych poliftowych wersji nie jestem tak do końca pewny, że kamera cofania była montowana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Patrząc na konfigurator nowych polówek na www VW widzę pozycję "kamera cofania" za coś koło 1000 zeta, więc chyba jednak są. Do przedliftowych nie było takiej możliwości z tego co wiem.

[ Dodano: Pią 27 Lis, 2015 18:34 ]
Ale nie no kurde robią to ludzie po świecie i bangla:
http://www.vwwatercooled....o-6r-75911.html

Tylko tu akurat zrobili to na kamerze jak piszą na carsystems "ze sterownikiem zintegrowanym z kamerą", choć domyślam się, że to po prostu kamera LOW.

Może w sumie dlatego w kodowaniu RNSa jest tylko kamera LOW?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tym linku masz opis montażu kamery LOW (bez asystenta) Takie rozwiązanie działać będzie nawet w 126p. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dochodzę do wniosku, że kamera HIGH będzie działać w polówce tylko wtedy, jeśli przekoduje (sflashuje?) się sterownik w aucie - Gateway, albo RNSa. Patrzę na FILMIK i widzę, że kodowanie kamery jest w w Tiguanie i Passacie w tym samym bajcie i bicie w NAV (37), ale bajt jest opisany inaczej - nie ma info o tym, ze to kamera LOW bez modułu kamery.

Adi, jesteś w stanie to przekodować na zlecenie? Bo ja już tutaj wysiadam i samemu nic nie zrobię ;-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten film przedstawia kodowanie RNS315 a nie 510. Skąd wiesz czy kodowania tych dwóch modeli pokrywają się?
Posiadam ten sam sprzęt co Ty VCP i mogę to samo zrobić co i Ty. Odnośnie update bramy trzeba zacząć od tego czy w ogóle jest soft obsługujący asystenta cofania.
To, że w poliftowych wersjach była możliwość konfiguracji kamery cofania może oznaczać również wybór tylko wersji LOW.
Z drugiej strony jeżeli brama zaakceptowała obecność sterownika kamery, to powinno działać.
Działać również powinno podłaczając to wszystko na stole RNS -> kamera.
Pokombinuj z kodowaniem RNS jako Passat, Tiguan itd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rzeczywiście zgodzę się z Tobą, nie widziałem nigdzie na youtube w polówkach kamery HIGH, tylko stałe linie przy kręceniu kierką.

A jak moge kodować RNS jako inne auto niż Polo? Bo jak próbuję przekodować 6C na inne auto, to nie ma możliwości, tylko 08 Passat i Passat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Opisz dokładnie jak to aktualnie wygląda. Co zakodowałeś, gdzie i jakie masz błędy. Jaki błąd w bramie masz po wykodowaniu kamery, Jaki bład w RNS jest po zakodowaniu kamery i po jej odłączeniu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Starałem się to opisać jak najdokładniej w jednym z poprzednich postów:

Ok, czyli tak:
HW version H61
SW Version 4020

Teraz zaraz po przekreceniu stacyjki pokazuje sie ze kamera jest w tej chwili niedostepna.

Generalnie zasilanie kamery podpięliśmy bezpośrednio 12v zamiast dwoma kabelkami ze sterownika kamery - tam daje chyba 6v, ma to znaczenie? Po odpieciu tego zasilania naszego sterownik kamery zgłasza blad 2203 przerwa w obwodzie wejścia audio/video 1.Po podpieciu z powrotem zasilania błąd znika.

Wchodzę w can gateway. Komunikacja 6C jest OK, ale znaleziono błędy - 1043 nieprawidłowa wersja oprogramowania.

Sterownik 6C przyjmuje tylko kodowanie 0020008, każde inne zamiast ostatniego 08 daje RC 31 zadanie poza zakresem. Mogę tylko zmienić wysokość kamery, np. Na 0020108, ale wtedy pojawia się błąd kalibracji kamery i już zostaje, nawet jak zmienię z powrotem na 0020008

56 Radio:
Komunikacja OK, błąd 2873. (wszystkie błędy związane z kamera maja dziwne odczyty daty z ramek, jak rok 2040, 2132, godzina 31 itp). Wchodzę w kodowanie (tutaj mam kodowanie sterownika w oparciu o funkcje 0x2e, patrze bajt 3, bit 6 to back-up camera low ( bez moduł sterujący) zainstalowane. Jak zaznaczę, kodowanie bajtu 3 zmienia sie z 00 na 40. Robię koduj listę, kodowanie ok. Ale nadal nic to nie zmienia.nigdzie nie widzę opcji kamery z modułem sterowania.

10 park steer assist - sygnalizacja przy parkowaniu 2 - komunikacja OK, błędów brak. W bajcie zero zaznaczony mam bit 54, wartość hex kodowania to 10. Zaznaczam bit 5 ale błąd kodowania 33, brak dostępu, po zaznaczeniu jakiegokolwiek innego bitu także. Mam tu rownież kodowanie tekstowe. Wskazanie OPS jest zaznaczone. Sterownik kamery cofania jest
'nie zamontowano', po zmianie na 'zamontowano' i kliknięciu koduj nadal błąd 33 brak dostępu.

37 system nawigacji. Komunikacja OK, błąd 2837.
Wszystko tak samo jak w 56 radio. Bajt 3, bit 6 to kamera low, wszystko tak samo.

===

Potem zrobiłem update software RNSa ale sytuacja wygląda identycznie.

Po odłączeniu od RNSa wiązki idącej z modułu kamery brama pokazuje brak komunikacji z 6C.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adres 56 i 37 to jeden i tem sam ( w tym przypadku)
Zasilanie kamery powinno być podpięte do sterownika 6C. Nie wiem jakie ma napięcie zasilające, ale jeżeli faktycznie 6V, to mogłeś uszkodzić kamerkę.

Jakie błedy masz w bramie jeżeli wykodujesz kamerę a nadal jest podpięta?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gateway po wykodowaniu kamery low w radiu nie pokazuje bledu przy podpieciu kamery, bledami sypie wtedy tylko 6C.
Po zakodowaniu jak pisalem wczesniej, i 6C, i 19.

Po wypieciu tylko wtyczki 56pin gateway pokazuje błąd komunikacji z 6C. Po jej podłączeniu, a odpięciu tylko zasilania od kamety i sygnalu wideo, gateway pokazuje
1043 nieprawidłowa wersja oprogramowania,
2203 wejscie av1 przerwa w obwodzie
1317 sterownik w zestawie wskaznikow tablicy przyrzadow - pamiec bledow do odczytania.
No i 3006 brak kalibracji.

Po podpieciu znika 2203

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wygląda na to, że sterownik kamery jest niewłaściwy. Zostaje jeszcze kwestia sprawności kamery. Sprawdź czy to napięcie które zasila kamerę jest 6 czy 12V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wczoraj właśnie podpięliśmy zasiłkę kamery z modułu, nic się nie zmieniło. W VCP w wartościach mierzonych w 6C pokazuje zasilanie kamery 6V, mierzyliśmy na kabelkach wychodzących z wtyczki moduły, daje 6.50V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie proponuję sprawdzić samą kamerę. Podłącz ją na stole do zasilania 6V i sygnał Video np do TV.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hm, fakt, można to sprawdzić. Ale dzwoniłem przed chwilą po ludziach, do carsystems.pl, i do gościa który też to przerabiał 3 lata temu, na OLX ma inny moduł o którym myślałem żeby go podmienić. Wychodzi na to, że sterownik kamery musi być zakodowany do konkretnego modelu auta i nie ma zmiłuj, nie można tego podobno zmienić. Można próbować w gateway przekodować model auta, ale nie wiem czy to ma sens, bo prawie na pewno sypnie innymi błędami.

Wychodzi na to, że trzeba kupić kamerę LOW, bo kamera high podpięta jak LOW będzie dawała sygnał niezrozumiały dla RNSa (bo konwertuje go sterownik, o tym pisałeś na początku tematu).

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa