Pozostałe tematy » Kontrolka airbag świeci cały czas.
Odpowiedz do tematu
 Kontrolka airbag świeci cały czas.
Dzisiaj odpaliłem swoją A4 B5 1,9TDI i nie zgasła mi jak zwykle kontrolka od poduszek. Teraz mam pytanie co może być przyczyną tego faktu. Czy może ktoś miał taką sytuację i jak sobie poradził. Dodam tylko że w mojej niuni ;audi; jest 4 poduszki 2 czołowe i 2 boczne w fotelach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pewnie rozłączyła się poduszka np. pod fotelem. Jak załapało Ci błąd poduszek to teraz bez kompa się nie obejdzie. Najczęściej rozłączają się poduszki foteli

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Kontrolka airbag świeci cały czas.
beny_24 napisał/a:
Dzisiaj odpaliłem swoją A4 B5 1,9TDI i nie zgasła mi jak zwykle kontrolka od poduszek. Teraz mam pytanie co może być przyczyną tego faktu. Czy może ktoś miał taką sytuację i jak sobie poradził. Dodam tylko że w mojej niuni ;audi; jest 4 poduszki 2 czołowe i 2 boczne w fotelach.
musisz podłączyc kompa aby zdiagnozować i usunąc usterkę, innej opcji nie ma

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam podobny problem z kontrolką,zapaliła się niedawno.Po wykasowaniu błędu rano cały dzień jest cisza ale następnego dnia z rana znowu mnie wita.Vag pokazuje:

Adressword : 15
Numer VAG :4F0910655E
Nazwa :Poduszka bezpieczenstwa
Opis ster. :42 AIRBAG AUDI8RH30
Komunikacja :TP2.0, CANT=300 CANE=769
Wersja SW :0280
Kodowanie :0013362
Znalezione bledy
024C Zapalnik poduszki bezpieczenstwa (kierowcy) błąd sporadyczny

Proszę o podpowiedz o co w tym chodzi,od czego zacząć naprawę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zacznij od taśmy w kierownicy.pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli na 100 procen taśma do wymiany?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jarecki0 1 napisał/a:
czyli na 100 procen taśma do wymiany?
na 100% mógłbym Ci powiedzieć gdybyś do mnie przyjechał :mrgreen: w każdym razie ja zacząłbym od taśmy. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I rób to na odłączonym aku. Przynajmniej ja mam taki zwyczaj :mrgreen:


Cytat:
gdybyś do mnie przyjechał :mrgreen:


Daleko nie ma :) Miłego wieczoru Pasiak!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jasne,to tylko parę tys. kilometrów,a wracając do tematu,czy jak kupię sprawną używkę to nie będzie problemu z jakimś kodowaniem czy CP,bo w tym aucie to już mnie nic nie zdziwi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do tematu nie musiałeś wracać. Napisałem na temat. A dygresja o odwiedzinach to oczywiście żart. Co do odłączenia aku to napisałem o tym bo zasłyszałem że różnie może być więc nie chciał bym byś się sparzył.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Taśma w 4F jest typowym mechanicznym elementem w którym nie ma elektroniki. Można dowolnie wymieniać 7x w tygodniu. Odnośnie akumulatora w każdych opisach serwisowych sugerowane jest załączenie zapłonu i odłączenie klemy na akumulatorze.
Przy tego typie naprawie wystarczy nie załączać zapłonu aby rozładować kondensatory wewnątrz sterownika poduszek i wówczas nic się nie stanie. Na połączeniach zapalników są wbudowane zabezpieczenia które uniemożliwiają "samozapłon".

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ooo a jak rozbierałem u siebie to mi kazali odpinać aku (u mnie też jest tak czy w A6 jest inaczej?). Zatem przepraszam za dezinformację. :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
Ooo a jak rozbierałem u siebie to mi kazali odpinać aku (u mnie też jest tak czy w A6 jest inaczej?). Zatem przepraszam za dezinformację. :oops:

Jest tak samo, ale bezpieczeństwa nigdy nie jest za dużo. :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeśli używka podejdzie to oki,jak podmienie to poinformuję co z tego wyszło.
Jak 2 lata temu zmieniałem manetkę wycieraczek na tą z pełnym fisem,to nie odłączałem aku.

[ Dodano: Sob 20 Wrz, 2014 13:15 ]
Na szczęście to nie taśma,dolna wtyczka się poluzowała.Nie wiedzieć czemu jak się ją wpina zaskakuje z trzaskiem,ale wyjąć ją to można leciutko,zabezpieczyłem dodatkowo przed wypadnięciem i od paru dni jest ok.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.222.86.149 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa