Klimatyzacja » Klimatyzacja się sama wyłącza
Odpowiedz do tematu
 Klimatyzacja się sama wyłącza
Witajcie,
kilka dni temu po dłuższej przerwie załączyłem klimatyzacje w moim A6. Wszystko ładnie pięknie, ale po kilkudziesięciu sekundach się wyłączyła, następnie znowu po kilkudziesięciu sekundach załączyła... i tak w kółko. Zajrzałem pod maskę i jedyne co stwierdziłem że wiatrak od klimy ( prawy wiatrak) nie obraca się. Poczytałem na różnych forach, że to właśnie wina wiatraka itd. Czy miał ktoś podobne doświadczenia i mógłby się podzielić informacjami, co sprawdzić żeby nie narażać się na zbędne koszty?

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdz wiatrak na krotko czy chodzi wtyczke masz przy zbiorniczku od wspomagania taka okraglasa tam dwie jedna od wiatraka 2 od sprerzarki jesli bedzie chodzic to zobacz aluminiowy przekaznik pod lewa podurznica czy jest sprawny u cebie jest pewnie 2 biegowy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
Sprawdz wiatrak na krotko czy chodzi wtyczke masz przy zbiorniczku od wspomagania taka okraglasa tam dwie jedna od wiatraka 2 od sprerzarki jesli bedzie chodzic to zobacz aluminiowy przekaznik pod lewa podurznica czy jest sprawny u cebie jest pewnie 2 biegowy


Ten przekaźnik to chyba musi byc sprawny jeśli klima chwile chłodzi i chwile nie. Chyba że się mylę :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
on jest odpowiedzialny za wiatrak :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może też być niskie ciśnienie chłodziwa? Kiedy robiłeś przegląd klimy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Też o tym myślałem i mam w planie podjechać do jakiegoś speca, aczkolwiek byłem z klima na serwisie w ubiegłym roku a nie używałem jej za dużo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podlacz kompa zobacz czy nie ma bledow jedz wlasnie zobacz ile masz czynnika w ukladzie jesli to nie da efektu bedziemy dzialac dalej :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przekaźniki jak i bezpieczniki od wentylatorów są pod osłoną nad kolanami kierowcy i na to stawiam. Gdyby klima była nie nabita, to kompresor nie załączyłby się. Jeżeli kompresor się na chwilę załącza oznacza to, że temperatura czynnika podwyższa się przez co ciśnienie się zwiększa i rozłącza awaryjnie aby nie uszkodzić (rozerwać) układu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdziłem na krótko wiatrak i nie działa. Nie miałem czasu szukać w bezpiecznikach (może ktoś na szybko wie który to bezpiecznik). Chyba że wiatrak umarł, ale działał bez problemu jak dotąd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jesli nie ma tam pradu to sprawdz bezpiecznik pod kolumna kierownicy czyli nad kolanami duzy 40 tam jest od wiatraka :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
Jesli nie ma tam pradu to sprawdz bezpiecznik pod kolumna kierownicy czyli nad kolanami duzy 40 tam jest od wiatraka :)


Sprawdzę go po pracy, tylko zastanawiam się czy ten bezpiecznik nie jest przed kostka znajdującą się przy zbiorniczku od wspomagania, bo tam podałem prąd do kabla biegnącego do wiatraka i nawet jak by bezpiecznik był walnięty to wiatrak powinien zakręcić... ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie jest bo ja go juzkiedys wymienialem i jest tam jak piszemy raze z adim koszt wymiany na drugi to tylko 5 zeta :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
Nie jest bo ja go juzkiedys wymienialem i jest tam jak piszemy raze z adim koszt wymiany na drugi to tylko 5 zeta :mrgreen:


Tzn. wierzę że siedzi on nad kolanami. Tylko jak podałem prąd do wtyczki wiatraka obok zbiornika płynu wspomagania to bezpiecznik był pominięty czy nie ?:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Był pominiety jak podales prad we wtyczke wychodzacaz wiatraka :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie, zatem stawialbym na sam wiatrak. Ktoś może wie jak go wydobyć z komory silnika ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 3.145.163.58 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa