Klimatyzacja » [b5 1,6 adp] klimatyzacja
Odpowiedz do tematu
 [b5 1,6 adp] klimatyzacja
Jak w opisie tematu, klima nie chłodzi. :-(
Bardzo się dziś zdziwiłem, jak miałem ochote, na chwile ochłody, a tu... echo.
Wentylator z klimy ani drgnął.
Śnieżynka na klimatroniku się świeci, temp ustawiona na LO wcisnąłem przycisk AUTO, i nic.
Przyznam się, że nie pamiętam kiedy ostatnio włączałem klime.
Dodam jeszcze, że pare dni temu miałem wymieniany rozrząd i ściągany przedni pas. Nie wiem, czy mechanik coś tam nie namłodził.
Pomożecie ??? :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [b5 1,6 adp] klimatyzacja
rafi a4 napisał/a:

Pomożecie ???

Pomożemy!

rafi a4 napisał/a:

Przyznam się, że nie pamiętam kiedy ostatnio włączałem klime.

I to jest błąd. Klimatyzację trzeba często uruchamiać ze względu na uszczelnienie kompresora. Jak jest nie używany, to zaczyna puszczać czynnik w eter.

rafi a4 napisał/a:

Dodam jeszcze, że pare dni temu miałem wymieniany rozrząd i ściągany przedni pas. Nie wiem, czy mechanik coś tam nie namłodził.

Proponuję w takim razie sprawdzić, czy masz jeszcze czynnik chłodzący w układzie. Jest możliwe, że masz pusty układ.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak przeczuwałem, że czynnik 'gdzieś uciekł'
Moge to jakoś sprawdzić domowym sposobem, czy od razu jechać na serwis klimy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Można to sprawdzić domowym sposobem, ale proponuję jednak pojechać do serwisu klimatyzacji.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
rafi a4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok
Dzięki Adi znów heineken ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Już dziś jednego obaliłem, ale dzięki. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdz czy wogóle załacza sie spręzarka, jezeli tak a nie chłodzi sprawdz czy masz zimny przewód powrtony z nagrzewnicy do osuszacza, jezeli jest ciepły to sprawdz dławik w przewodzie. Co do wentylatora sprawdz na "krótko" czy działa ale pewnie bedzie do wymiany, czesta przypadłośc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odgrzewam kotleta, bo dopiero dziś znalazłem czas na moją niesprawną klime :oops:
Pojechałem do warsztatu, czynnika nie było, napełnili, ale zaraz potem, wyciągneli czynnik spowrotem, ponieważ wyskoczyły błędy;
-1206
-792
mówił mi co to jest, ale już zapomniałem :oops:
Pomóżcie mi od czego zacząć i jakie mniej więcej mogą być koszty naprawy, bo jak na razie wydałem na diagnoze 70zł.
Z góry dzięki!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Odgrzewam kotleta, bo dopiero dziś znalazłem czas na moją niesprawną klime :oops:
Pojechałem do warsztatu, czynnika nie było, napełnili, ale zaraz potem, wyciągneli czynnik spowrotem, ponieważ wyskoczyły błędy;
-1206
-792
mówił mi co to jest, ale już zapomniałem :oops:
Pomóżcie mi od czego zacząć i jakie mniej więcej mogą być koszty naprawy, bo jak na razie wydałem na diagnoze 70zł.
Z góry dzięki!

Mam nadzieję, że był to przynajmniej półprofesjonalny warsztat i po nabiciu układu skasowali błędy.
Jak dla mnie te błędy wiążą się tylko z pustym układem. :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Więc było to tak;
-najpierw podłączył vaga i chyba skasował błędy.
-następnie sprawdził układ, okazał się pusty.
-napełnił układ /szukał taką fioletową lampką wycieku
-po napełnieniu znów vag i wyskakują non stop w/w błędy.
co robić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Więc było to tak;
-najpierw podłączył vaga i chyba skasował błędy.
-następnie sprawdził układ, okazał się pusty.
-napełnił układ /szukał taką fioletową lampką wycieku
-po napełnieniu znów vag i wyskakują non stop w/w błędy.
co robić?

Na samym końcu powinien wykasować raz jeszcze błędy aby upewnić się, że nie są to nieaktywne już błędy. Może i to zrobił - tego nie wiem. Błędy dotyczą czujnika ciśnienia oraz błąd komunikacji między zegarami i klimatyzacją. Czujnik ciśnienia powinien sprawdzić na napełnionym układzie - powinien mieć wówczas zwarcie. Komunikacja między zegarami i sterownikiem klimatyzacji jest raczej do sprawdzenia tylko miernikiem.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No OK, ale co ja mam teraz zrobić, bo sam nie wiem. Jakie masz propozycje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
No OK, ale co ja mam teraz zrobić, bo sam nie wiem. Jakie masz propozycje?

Wszystko zależy od sytuacji. Najpierw musisz ustalić którędy ulotnił się gaz i usunąć problem. Później napełnić układ i przy napełnionym układzie można działać dalej. Układ masz na pewno nieszczelny skoro było pusto - jak w sklepie spożywczym w latach 80tych.
Swoją drogą co to za rzemieślnicy :mur: skoro postawili Cię w takiej sytuacji. Napełnili, spuścili i skasowali bez objaśnienia co dalej robić. Koniec świata!
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przecież wiesz, że ja się na tym nie znam, skoro facet twierdzi, że jeżeli przez 6 lat nie uzupełniałem czynnika, to układ może być pusty. Przy odbiorze auta powiedział mi, że spuścił czynnik, żeby nie narażać mnie na dodatkowe koszty.
Czyli mam rozumieć, że zostałem wyruchany???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:

Czyli mam rozumieć, że zostałem wyruchany???

Z mojego punktu widzenia delikatnie mówiąc... tak, ale w tym przypadku było z mydełkiem. Tą tezę z uzupełnianiem może sobie pod poduszkę włożyć. Albo cwaniak, albo fachowiec z miesięcznym doświadczeniem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa