Elektryka i elektronika » Kierunkowskaz w Audi A6
Odpowiedz do tematu
 Kierunkowskaz w Audi A6
Witam,

Mam takie pytanie dotyczące kierunkowskazów w Audi A6, 2003r. Sedan, otóż od kilku dni jak włączam czy to prawy bądź lewy kierunkowskaz, zawiesza się on, np. włączam lewy - raz mrugnie i się wyłącza, nie mruga, ani wskaźnik na panelu, ani tym bardziej światła na zewnątrz. Dodam, że światła kierunkowskazów są wszystkie dobre, gdy wciskam przycisk awaryjnych świateł, wszystko świeci i działa poprawnie. Mam pewne domysł, że problem może być z rączką od kierunkowskazu, bądź z jakimś przerywnikiem odpowiadającym za mruganie tych świateł, nie wiem, nie znam się, proszę o jakąś pomoc.

Z góry wielkie dzięki ;) .

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Kierunkowskaz w Audi A6
maxhot napisał/a:
Witam,

Mam takie pytanie dotyczące kierunkowskazów w Audi A6, 2003r. Sedan, otóż od kilku dni jak włączam czy to prawy bądź lewy kierunkowskaz, zawiesza się on, np. włączam lewy - raz mrugnie i się wyłącza, nie mruga, ani wskaźnik na panelu, ani tym bardziej światła na zewnątrz. Dodam, że światła kierunkowskazów są wszystkie dobre, gdy wciskam przycisk awaryjnych świateł, wszystko świeci i działa poprawnie. Mam pewne domysł, że problem może być z rączką od kierunkowskazu, bądź z jakimś przerywnikiem odpowiadającym za mruganie tych świateł, nie wiem, nie znam się, proszę o jakąś pomoc.

Z góry wielkie dzięki ;) .

Dwie możliwe rzeczy przełącznik kierunkowskazów lub włącznik awaryjnych. Nic więcej się nie psuło

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nic w samochodzie innego nie jest zepsute, wszystko działa jak najbardziej poprawnie. Jedynie te kierunkowskazy i te ich przełączanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
maxhot napisał/a:
Nic w samochodzie innego nie jest zepsute, wszystko działa jak najbardziej poprawnie. Jedynie te kierunkowskazy i te ich przełączanie.

O tym właśnie piszę. Przy usterkach kierunkowskazów w C5 wymieniałem albo przełącznik albo włącznik awaryjnych - w nim jest cała elektronika
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Też tak właśnie myślę, że trzeba wymienić ten przełącznik ;) . Dzięki za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, mam podobny problem z kierunkowskazami (czasem działaja), to samo mam ze światłami awaryjnymi. Czyli wymienic trzeba cały przycisk świateł awaryjnych? Da sie go wyjąc tak poprostu np. podważając srubokrętem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Witam, mam podobny problem z kierunkowskazami (czasem działaja), to samo mam ze światłami awaryjnymi. Czyli wymienic trzeba cały przycisk świateł awaryjnych? Da sie go wyjąc tak poprostu np. podważając srubokrętem?

Da radę go wyjąć bez problemu. Najlepiej wypychając od wewnątrz. Przed wymianą sprawdź jednak przekaźnik. Sądzę, ze to on robi problemy.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
kamila666
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, no i nie myliłeś się :-) przekaźnik był uszkodzony

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Adi202, no i nie myliłeś się :-)

Gdzie tam. Tak sobie tylko napisałem. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja kupiłem coś takiego i to zamierzam wymienić. Dlaczego przy nie dzałających kierunkowskazach ktoś tu sugerował wymiane awaryjnych, co to za przekaźnik tam jest???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
maxhot napisał/a:
Dlaczego przy nie dzałających kierunkowskazach ktoś tu sugerował wymiane awaryjnych
bo to najczestrza usterka jest ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
U mnie zaś jeden tylny dzała kiedy chce,czasem pobłyska 10 sek a czasen 2 razy błyśnie i rozłączony,po odłączeniu przycisku awaryjnych jest to samo,wszystkie żarówk w aucie świecą oprócz tego kierunku tył prawy. Miał ktoś podobny przypadek?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jarecki01 napisał/a:
U mnie zaś jeden tylny dzała kiedy chce,czasem pobłyska 10 sek a czasen 2 razy błyśnie i rozłączony,po odłączeniu przycisku awaryjnych jest to samo,wszystkie żarówk w aucie świecą oprócz tego kierunku tył prawy. Miał ktoś podobny przypadek?

Przerwa w obwodzie żarówki - korozja gniazda żarówki lub gniazda podstawy żarówek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To by było za proste,wtyczka jak i cała lampa jak z fabryki,ogólnie to wszystko w niej na ledach i wszystko działa,pozycja,stop,przeciwmgielne,tylko kierunek analogowy. Na parkingu przy otwieraniu i zamykaniu błyska prawidłwo,po odpaleniu czasem przejade ze 2km póki sie nie zapali błąd,ale jak załącze kierunek po ruszeniu to błyśnie 3 razy i rozłącza. To raczej sprawa elektroniki -sterownik lub przerywacz,na tyle sie nie znam co odpowiada za konkretne sterowanie kierunkiem i od czego zacząć sprawdzanie. Aha i jak się wyłączy to we wtyczce brak prądu na pinie kierunku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jarecki01 napisał/a:
na tyle sie nie znam co odpowiada za konkretne sterowanie kierunkiem.

Domyślam się i dlatego napisałem co jest możliwe. Sterownik komfortu odpada ponieważ kierunek czasami funkcjonuje. Zamień żarówki miejscami lewa na prawą. Jeżeli nadal problem będzie po prawej, to przeczyść styki w podstawie żarówek. Na LEDach rozwiązane są tylko STOP i pozycyjne reszta to żarówki. Z napięciem tak ma być, jest dopóki sterownik nie rozpozna przerwy w obwodzie. Jeżeli sterownik rozpozna przerwę (spalona żarówka) to odłącza zasilanie aż do restartu zapłonu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.17.6.75 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa