Okej, wszystko działa

RDS hula

teraz pytanie. Posiadałem wcześniej navigacje bns w bagażniku, antena na klapie (sedan) mam oryginalny przewód z navi RNS z kombi, ale koncówki nie pasują do siebie (snb RNS do bns na FIS. Niech ktoś mi powie czy potrzebuje jakiś dodatkowych przejściówek by to połączyć czy moja antena gps bavigation okrągła na klapie. Nie wiem jak to ze sobą połączyć. Może są jakieś przejściówki?
Nie ma takich przejściówek. Przewód Który posiadasz powinien pasować bezpośrednio do anteny GPS.
niestety nie pasuje. Podobno ten kabel co mam byl z kombi i wchodzil najpierw do jakiegos modulu potem do anteny nawigacji. Czy jak kupie taka antene bedzie GPS dzialac ?
http://allegro.pl/antena-...4871732591.html
Będzie działać.
to jak chce podlaczyc swoja antene na klapie oryginalnie to co potrzebuje ? bo przejscowek nie ma a ten przewod z kombi nie pasuje.
| krisuumax napisał/a: |
| to jak chce podlaczyc swoja antene na klapie oryginalnie to co potrzebuje ? bo przejscowek nie ma a ten przewod z kombi nie pasuje. |
To zrób jakieś fotki aby dowiedzieć się coś więcej. Jakie połączenie masz przy antenie klapy itd.
przy klapie mam takie jak powinno byc do RNS bo podlaczalem i pasuje, ale za tapicerką klapy laczy sie z kablem idacym do stare navi tej na fis co mialem. A ta wiazka z kombi nie pasuje do anteny bezposredio.
Zrób fotkę tych 3 wtyczek.
juz wiadomo, na bank wina leży po stronie kabla. Jest trochę inny, bo końcówka męska pasuje tylko do tunera tmc a żeńska do RNS. Czy taki przewód gdzieś dostanę ? Prosto do RNS końcówka żeńska a męska do anteny w klapie. Ten widocznie po drodze dochodził do jakiegoś modułu (tak mówił sprzedawca). Już teraz wiem.
Jeszcze jedno, jak podlacze bezposrednio ta antene do rns co dalem link to teraz jak mam cany puszczone i rds na fis dziala to z nawigacji komunikaty tez beda sie pojawiac na FIS ?
[ Dodano: Nie 04 Sty, 2015 13:28 ]
potrzebuje taka przejsciowke by przedluzyc kabel od anteny do RNS
Gdzie taka znajde ?http://www.coaxplanet.com/Portals/2/SMB%20Jack%20and%20Plug%20with%20ID.jpg
Witam wszystkich,
mam problem z moja navi.
Podczas nawigowania bardzo wolno odświeża.
w kostce 26pin podłączyłem CAN L i CAN H, pin4 zapłon i pin5 GALA (tylko nie wiem czy tak ma być)
Adaptacja kanał 01 rozmiar koła i kanał 02 wybrałem 8 czyli gala. a navi wywala mi takie błędy:
sygnał GALA podłączyłem z czarnej kostki zasilającej.
Czy może tak być że to nie jest gala w tej czarnej zasilającej??
czy muszę jej podłączyć ten sygnał z ABS?? tylko gdzie są te sygnały??
i jeszcze jedno jak mam podłączona antenę przez TMC to radio słabo odbiera, bez TMC jest ok, czego to może być wina??
Navi mam o takim nr:
Bardzo proszę o pomoc, z góry bardzo dziękuję.
Anteny nie musisz podłączać przez TMC. Nie będzie tylko działać sygnalizacja o korkach drogowych co u nas i tak do końca nie jest sprawne.
Odnośnie błędów w nawi brakuje sygnału GALA. Albo masz uszkodzenie w zegarach, albo ten przewód nie podpiąłeś w właściwe miejsce i zwiera się np do masy. Odepnij GALE z tego pinu w 26cio pinowej kostce, skasuj błędy i po krótkiej jeździe odczytaj błędy.
Ok adi202,
odłączę GALE i sprawdzę błędy, a czy w tej kostce 26 pin na tym pinie 4 ma być zapłon tak jak podłączyłem??
bo tą gale mam dobrze na tym 5 pinie DFA_L??
spróbuje ją podłączyć bezpośrednio z zegarów, mógłbyś mi przypomnieć w której kostce w zegarach i który pin??
może jeszcze muszę podłączyć GALE do pinu 18 DFA_R ??
Dla DFA wystarczy sygnał z GALA. Najpierw sprawdź czy masz ten sygnał i nie musisz wpinać się do zegarów, bo to ten sam przewód nic to nie da.
Sprawdziłem na razie miernikiem na tym pinie od GALA w czarnej zasilającej kostce jest napięcie ok 12V, po pracy będę wiedział więcej. Czyli nie musze pod te obydwa DFA się podpinać, wystarczy jeden??
A antenkę podepnę bezpośrednio pominę TMC, tylko tak z czystej ciekawości dlaczego jest gorzej z sygnałem przez moduł?? może być uszkodzony??
| piter_084 napisał/a: |
| może być uszkodzony?? |
Może być.