Układ hamulcowy » Hamulce tył Audi 100 C4 2.8
Odpowiedz do tematu
 Hamulce tył Audi 100 C4 2.8
Witam Wszystkich!

Mam następujący problem. Przed obowiązkowym przeglądem zawiozłem swoje audi do serwisu i zleciłem sprawdzenie samochodu. Mechanik powiedział, że do wymiany z tyłu będą zaciski, tarcze i klocki.

Zgodzę się z tym, że auto nie hamuje rewelacyjnie. Nie sądziłem jednak, że zaciski będą do wymiany i nadal nie jestem pewien. Chciałbym się Was zapytać jak to sprawdzić bo nie do końca ufam tym specom, wydaje mi się, że naciągają ludzi. Aut w warsztacie mają mnóstwo i nie jestem pewien czy zawaleni robotą mechanicy należycie przyjrzeli się problemowi.

Sytuacja wygląda tak. Płyn hamulcowy do wymiany. Tarcza z tyłu wygląda tak jakby do połowy była używana a górna połowa jest skorodowana. Według mnie zaciski muszą w jakiś sposób działać, gdyby było inaczej cała tarcza byłaby skorodowana :shock: ? Nie jestem znawcą tematu i z chęcią chciałbym poznać Wasze opinie. Hamulec ręczny nie działa, nigdy go nie używam bo mam automat ale, żeby legalnie przejść przegląd trzeba go naprawić ;)

Dodatkowo jeśli chodzi o hamulce to wydaje mi się, że jakiś czujnik ABSu za wcześnie reaguje bo hamując na suchej nawierzchni bardzo szybko nawet przy minimalnej prędkości włącza się ABS. Czy to rzeczywiście może być czujnik czy może jest jakaś inna przyczyna?






Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam!
według mnie masz zapieczone klocki w jarzmach lub zap[eczone prowadniki zacisku. Ręczny nie działe ponieważ również jest zapieczony. To standard. My takie zaciski regenerujemy i są jak nowe. ABS szaleje bo prawdopodobnie uszkodzony jest któryś pierscień zębaty. pozdrawiam
Janusz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tarcze i klocki do wymiany - najtańszy komplet to mniej więcej 160zł.
do tego wodziki i gumki - jakieś 30zł.

sprawdź czujniki i czy koronki nie są pozapychane.

dosłownie przedwczoraj to przerabiałem u swojej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Hamulce tył Audi 100 C4 2.8
Nie mam pojęcia jak dodać nowy post ( sorry ) więc podłączam się pod post kolegi :)
mianowicie mam pytanie jak wymienić węże hamulcowe przednie w Audi 100 C4 awant 1991 2.8 v6???? ( tam są jakieś stabilizatory owych węży i tu jest problem bo nie wiem jak je wykręcić :/ )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
chodzi o te sprężyny?
bo nie pamiętam by to miało jakieś stabilizatory.
klucze 11 i 13 chyba. Robota prosta. Jeżeli nie da się odkręcić to nagrzej i zmroź - puści bez problemu.

koszt przewodu w granicach 45zł.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.137.161.222 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa