Elementy silnika » Gdzie znajduje się termostat w mojej setce 2,8
Odpowiedz do tematu
 
Czyli morał Panowie taki ,że mozna wyregulowaćtak mieszankę ,że i bez katów da radę .....................dobrze wiedzieć , nie wiedziałem o tym :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w naszych silnikach sondy lambda są zamocowane przed katami i nie głupieją po wycięciu katalizatorów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To ,że sondy są przed katami ................nie byłem właśnie pewien , a lenistwo nie pozwolilo "odpalić " Etki ...............ale teraz już jest jasność pomroczna , czy jak to tam było

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiedzy nigdy za wiele

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
wiedzy nigdy za wiele
A pewnie ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja muszę wtrącić swoje 5gr. Pozbyłem się kata i zamontowałem strumienicę. Na dzień dzisiejszy więcej tego nie zrobię. Kat jak kat dostał po garach i się w środku rozsypał - i nie jest dziwne, bo w czasie 4dni zrobiłem ponad 5000km. Natomiast jeżeli chodzi o strumienicę, to jest kilka mankamentów. Jeden z nich to spalanie- nie jest wcale neutralne. Nie mówiąc już o tym, że usunięcie kata przyspiesza zgon dalszej części układu wydechowego. Może jestem na tym punkcie "zboczeńcem", ale jeżeli w eSie wypalą mi się katy, to kupię drugie. Mam 15 letnie Audi w sterylnym stanie nie zbabrane żadną instalacją LPG czy przeróbkami - wszystko oryginał i nie mam żadnych dokładnie żadnych problemów z odpalaniem, obrotami silnika czy innymi podobnymi sprawami.
Moja 100 miała pH bo miałem taki okres w życiu gdzie chciałem udoskonalać, udoskonalać i jeszcze raz udoskonalać. Pomijając to, że przywróciłem ją częściowo do oryginału demontując zbędne kilogramy w postaci instalki LPG, ale w takim stanie jak ją kupiłem już chyba nigdy nie będzie. :-/ Zrobisz jak będziesz chciał, ale jestem ciągle tego zdania. Ktoś siedział i to długo nad konstrukcją takiego Audi i był to sztab ludzi doświadczonych wykształconych i nie mam zamiaru być mądrzejszy od nich. To są auta które produkowane były w dobrych czasach - takich gdzie projektowane były jeszcze tzw wieczne samochody. Ktoś pomyśli sobie a co tam strumienica przecież nic się nie dzieje. Jasne, przecież nic od razu, po tygodniu czy miesiącu. Każde działanie ma swoje skutki, jedne są szybciej zauważalne, natomiast drugie później.
Jeżeli kat będzie demontowany, to proponowałbym w to miejsce założyć tłumik.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, Generalnie zgadzam sie z Tobą szczególnie w kwesti :
Adi202 napisał/a:
Ktoś siedział i to długo nad konstrukcją takiego Audi i był to sztab ludzi doświadczonych wykształconych
Tylko teraz , piszesz jak nie kat to tłumik , czyli , co są tumiki , takie jak w starych modelach tzw.pierwszy zamiast kata ? O to biega ?!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
i tu się zgodzę, u mnie jak nie było katów, szybko posypał się tłumik środkowy, a teraz mam zamontowany katalizator i tak już pozostanie. A najważniejsze że auto ciszej chodzi, i to dużo ciszej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Adi202, Generalnie zgadzam sie z Tobą szczególnie w kwesti :
Adi202 napisał/a:
Ktoś siedział i to długo nad konstrukcją takiego Audi i był to sztab ludzi doświadczonych wykształconych
Tylko teraz , piszesz jak nie kat to tłumik , czyli , co są tumiki , takie jak w starych modelach tzw.pierwszy zamiast kata ? O to biega ?!

Kat również jest w pewnym sensie tłumikiem. Wystarczy, że zamontujesz tej samej wielkości tłumik co katalizator. Równowaga jest wówczas zachowana - powinno "latać" i żadnych przelotowych tłumików . ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok. juz łapę temat . Dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
żadnych przelotowych tłumików .



Zgadzam się tylko "oporem podobne do kata" ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
GORYL napisał/a:
Adi202 napisał/a:
żadnych przelotowych tłumików .



Zgadzam się tylko "oporem podobne do kata" ;audi;

Dokładnie tak.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.117.196.184 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa