 |
|
Luźna dzwignia zmiany biegow. |
| Autor |
Wiadomość |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015 14:28 Luźna dzwignia zmiany biegow.
|
|
|
Mam pytanie czy ktoś może ma jakiś patent na dość luźna pracę drążka zmiany biegów ?
Na biegu jałowym do przodu 1cm i tyłu też 1 cm, na boki trochę mniej. Zajrzalem pod mieszek i widać nasmsrowana kulke pod spodem ciegna itd. Wiem ze powinno to być dość ciasno spasowane i drażek powinien ciasno i precyzyjnie się przemieszczać, a jest rozdygotany - jak nie w Audi
Ktos cos doradzi ?
Pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015 14:44
|
|
|
wymien mechanizm na mniej zużyty lub zamontuj short shifter |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Nie 08 Lis, 2015 14:48
|
|
|
Co to znaczy na mniej zurzyty ? Gdzie leży problem, w kulce czy gdzieś dalej na cieglach czy w skrzyni ? Bo jak patrzyłem na kulke to siedzi na swoim miejscu i nie lata jak żyd po pustym sklepie. |
|
|
|
|
|
 |
korpikn

Model: A3
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 29 Lis 2014 Wszystkie posty: 15
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Wrocław
|
Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 09:03
|
|
|
Mam tak samo u siebie. Są za duże luzy na mocowaniach linek do kulki. Przez to mechanizmy w skrzyni działają niezbyt precyzyjnie. Rozbierz i zobacz sam. Pozostaje tylko wymiana. Możesz jeszcze sprawdzić czy długości linek są dobrze naregulowane. Po stronie skrzyni są regulacje na linkach. Jak nie to, to już tylko skrzynia. U mnie biegi wchodzą z oporem. Najgorzej jedynka i wsteczny. Czasami ciężej wchodzą a innym razem jak w masło.
[ Dodano: Pon 07 Gru, 2015 09:11 ]
Po stronie skrzyni przy regulatorach długości linek mogą być sparciałe gumy, które są wymienialne. Numery znajdziesz na forum w moim innym wątku. |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 09:17
|
|
|
Co prawda nie ma to związku z luźnym drążkiem ale co jakiś czas warto pamiętać o zmianie oliwy. Jak jest związek między wchodzeniem/nie wchodzeniem na ciepłym/zimnym to może oznaczać że olej już dawno zapomniał jakie miał właściwości. W automatach jest to bardziej istotne niż w manualach ale o manualach też nie musimy zapominać jak wielu |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |