Pozostałe tematy » Maź w zbiorniczku
Odpowiedz do tematu
 Maź w zbiorniczku
Witam

Ostatnio wymieniałem i płukałem zbiorniczek płynu chłodniczego po przejechaniu około 400km-500km mam maż w zbiorniczku i wydaje mi się że ciemne plamy oleju, dodaje zdjęcia podglądowe. Teraz nie ma mrozów i są upały ale żona jeździ tylko do pracy, na dodatek miałem problem z odmą że się zapychała czy to może też mieć związek ze odma jest zapchana i leci mi olej do zbiorniczka?

Dodam że auto zaczęło więcej palić, żona jeździ dość delikatnie (przynajmniej nie tak agresywnie jak ja) i w mieście ponad 15l gazu wychodzi co dotychczas przy mojej jeździe agesywnej wychodziło 12-13l samo miasto w trasie okolo 10-11l






Postaw piwo autorowi tego posta
 
olej do wody moze isc tylko przez uszczelke pod glowica lub peknity blok lub glowice malo jezdzone auto to bialy korek ale od wlewu oleju a nie plynu chlodniczego jeslipukalesuklad moze jakis syf wypukalo i sie pokazalo na korku jezdz dalej i obserwuj sytulacje sprawdzaj poziom oleju i zobaczymy co dale co do gazu to sie nie wypowiem moze jaka regulacja kalibracja :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety objawy tak jak na walniętą uszczelkę pod głowicą. Tam nie ma prawa być oleju nawet jak masz coś z odmą. Spalanie tak jak kolega pisał być może regulacja pomoże ale tak ty owak głowica do zrzucenia.

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki bardzo za nie zbyt miłe informacje dla mnie:/ Jadę dzisiaj w krótką trasę i sprawdzę czy dalej będzie ten syf pod korkiem czy nie.. A mam pytanie w razie czego co muszę zakupić do wymiany uszczelki i co przy okazji takiego remontu zrobić przy aucie?
Oczywiście uszczelka pod głowica oraz uszczelka kapy zaworów to wiem:)
A czy winna nie może być też chłodnica oleju?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zgadza sie uszczelki plus planowanie glowicy szlif zaworow i wymiana uszczelniaczy na zaworach sprawdzic walek jesli cos nie tak mozna go wyosiowac to nie sa duze koszta i taka glowice mozna smialo zakladac ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A rozrząd? Mam najechane około 30tys na tym rozrządzie to zostawić go czy sam pasek zmienić tylko?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy takiej robocie jak wymiana uszczelki pod głowicą raczej wymienia się rozrząd kompletny, wszystkie otwarte uszczelki itp, ponieważ wszystko trzeba otwierać i z reguły nie zakłada się używanych części z powrotem. Poza tym przy takim remoncie koszt rozrządu nie wychodzi drogo, a masz pewność że jest dobrze i spokój na kolejne tysiące km.

Pytanie czy będziesz to sam robił czy oddajesz do mechanika?

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co masz na myśli wszystkie otwarte uszczelki, jakieś inne oprócz tych co wymieniłem? Chce to robić ze szwagrem bo to nie problem ale nie wiem czy będę miał tyle czasu.. Ma ktoś może napisane co dokładnie odkręcać przy tej robocie? Chodzi mi o taki mały przewodnik żebym czegoś nie spieprzył albo nie potrzebnie odkręcał..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
np zimeringi na walku rozrzadu tez trzeba wymienic uszczelki od kolektorow tez by pasowalo co do rozbierania to tak dwa kolektory trzeba odkrecic pokrywe zaworow rozrzad trzeba zrzucic pare przewodow od wody noi sroby od glowicy i jest juz twoja pozniej poczysc blok dobrze zeby nowa uszczelka dobrze przylegala i kanaly w ktore ida szpilki od glowicy tez wyczysc sroby ktore trzymaja glowice z blokiem tez by pasowalo wymienic bo one sie uciagaja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem test na CO2 i barwa się nie zmieniła ale rozumiem ze spaliny mogą się nie dostawać do płynu chłodzącego ale czy ten olej może się dostawać przez chlodniczke oleju?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
chlodniczka oleju jest podlaczona do pompy oleju to raczej nie moze ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha Ok;) a chlodniczka oleju to jest to gdzie jest podłączony czujnik ciśnienia oleju oraz sam filtr oleju tak?czyli mam pewność ze na 100% poszła uszczelka pod głowica tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak to jest to co piszesz :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To nie ma nic innego do sprawdzenia w tym przypadku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na mój chłopski rozum nie no chyba ze sa inni co maja wieksza wiedze i praktyke w tym :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.118.12.101 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa