Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Ćwierkający wentylator nawiewu A6 C5
Odpowiedz do tematu
 Ćwierkający wentylator nawiewu A6 C5
Powitać szanowne grono.
Od pewnego czasu posiadam w aucie "ćwierkający" wentylator nawiewu. Czasami jest cisza i spokój, a czasami jak auto podskoczy na dołku to włącza się "muzyka" z wentylatora. Ciekawe jest to, że "ćwierka" tylko wtedy, gdy prędkość oscyluje między 3 a 5 kresek (czyli w trybie auto, co wg mnie wskazuje na ewidentne zużycie łożysk)
Zanim go wypruję, to chciałem się dowiedzieć, czy:
a. naprawa jest opłacalna czy szukać nowego?
b. jeśli opłacalna to jakie elementy wymieniać (pewnie łożyska - ale nigdzie nie znalazłem informacji jakie).

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Ćwierkający wentylator nawiewu A6 C5
Granth napisał/a:
Powitać szanowne grono.
Od pewnego czasu posiadam w aucie "ćwierkający" wentylator nawiewu. Czasami jest cisza i spokój, a czasami jak auto podskoczy na dołku to włącza się "muzyka" z wentylatora. Ciekawe jest to, że "ćwierka" tylko wtedy, gdy prędkość oscyluje między 3 a 5 kresek (czyli w trybie auto, co wg mnie wskazuje na ewidentne zużycie łożysk)
Zanim go wypruję, to chciałem się dowiedzieć, czy:
a. naprawa jest opłacalna czy szukać nowego?
b. jeśli opłacalna to jakie elementy wymieniać (pewnie łożyska - ale nigdzie nie znalazłem informacji jakie).
myślę,że znacznie szybciej i prościej będzie wymienić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli piszczy przy małych prędkościach oznacza, że ma spory przebieg. Naprawa dziś nie jest opłacalna. Wymiana panewek, komutatora i szczotek, zapomnij. Zamiennik dobrej jakości 120zł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacząłem iść tym tropem, ale kolega odradził mi zamiennik. A oryginał to 300 - dużo i nie dużo. Ale dało do myślenia i znalazłem takie coś:


Zrobiłem wg w/w instrukcji, z tym, że ja dałem smar w płynie. Póki co, jest cisza. Zobaczymy jak długo. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Granth napisał/a:
oryginał to 300 - dużo i nie dużo.
Chyba razy 4. Oryginał w ASO to 350-400 Jewro. Dużo i nie dużo? Sądzę, że to w ch... dużo licząc procentowo do wartości samochodu. Czym zatem różni się zamiennik od "oryginału" skoro można go sprzedać nowego za 10-20% jego wartości w ASO? Patent z lubrykantem też jest jakimś rozwiązaniem. Inwestujesz tylko czas i np WD40. Pytanie tylko na jak długo?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pewnie tak długo, aż znowu usłyszę "chór świerszczy" zza schowka :lol:
Ja nie uzywałem WD40, tylko jakiegoś z napisem WURTH (reszta trochę pościerana i ciężko odczytać, tym bardziej, że to w narodowym języku OOOO, którego nie znam. Tworzy taką białą śliską, tłustą warstwę. Mam nadzieję, że podziała trochę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.117.9.186 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa