Elementy silnika » problem z temperaturą w mojej a3
Odpowiedz do tematu
 problem z temperaturą w mojej a3
witam serdecznie mam takie pytanie w sprawie mojej a 3 . niedawno zainstalowałem do mojej a3 silnik 1,6 102 km rok 1996 instalacje gazową . auto nie chodziło najlepiej po odstawieniu do mechanika okazało sie ze mam strzelona uszczelke pod glowica. została ona wymieniona wraz z wszystkimi czujnikami . teraz auto chodzi dobrze na gazie i na benzynie tyle tylko ze podczas jazdy grzeje sie do nawet 100 stopni . prosze o pomoc co moze być jeszcze nie tak i co zrobic ? zeby auto miało temperature ok 90 stopni bo słyszałem ze taka własnie powinna być

Postaw piwo autorowi tego posta
 
binius napisał/a:
witam serdecznie mam takie pytanie w sprawie mojej a 3 . niedawno zainstalowałem do mojej a3 silnik 1,6 102 km rok 1996 instalacje gazową . auto nie chodziło najlepiej po odstawieniu do mechanika okazało sie ze mam strzelona uszczelke pod glowica. została ona wymieniona wraz z wszystkimi czujnikami . teraz auto chodzi dobrze na gazie i na benzynie tyle tylko ze podczas jazdy grzeje sie do nawet 100 stopni . prosze o pomoc co moze być jeszcze nie tak i co zrobic ? zeby auto miało temperature ok 90 stopni bo słyszałem ze taka własnie powinna być
czy 100 st to max co łapie? Ogólnie stówa to nie jest jeszcze źle, choc optymalna temperatura pracy silnika jest 90-95 st. Wiatrak załacza się przy tej stówie ,czy wcześnie?
p.s zapraszamy do działu przywitań

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiatrak załacza sie dopiero przy 100 a jeszcze wiecej niz 100 nie miałem ponieważ dopiero go odebrałem z warsztatu i kazano mi podjechac do elektryka sprawdzić go na komputerze czy wszystko jest ok z wentylatorem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
binius napisał/a:
wiatrak załacza sie dopiero przy 100 a jeszcze wiecej niz 100 nie miałem ponieważ dopiero go odebrałem z warsztatu i kazano mi podjechac do elektryka sprawdzić go na komputerze czy wszystko jest ok z wentylatorem
na komputerze wentylatora nie sprawdzisz a skoro sie załacza to wszystko jest z nim ok. Kup nowy czujnik temperatury cieczy ( ten który steruje wiatrakiem) wymień go i powinno byc ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tyle tylko ze czujnik cieczy wymieniłem dzisiaj chyba ze jest jeszcze jakiś przy wentylatorze ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz klimatyzację?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
binius napisał/a:
tyle tylko ze czujnik cieczy wymieniłem dzisiaj chyba ze jest jeszcze jakiś przy wentylatorze ?
i nadal włacza sie przy 100 st?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak po wymianie czujnika grzeje się do 100 a jesłi chodzi o klime to mam .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź sterownik wentylatora.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tzn. podpiąć go pod komputer ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego się pod komputer nie podpina. Sprawdź czy jest na nim zasilanie oraz w jakim stanie jest wiązka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzisiaj sprawdziłem go na spokojnie i wygląda to tak ze jak silnik ma 60-70 stopni wentylatory nie działają włacze klime oba się załączą , ale gdy silnik uzyska tem.90 do nawet 105 stopni juz żaden wentylator nawet jak załącze klime się nie załącza :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czesc wam wszystkim :) mam problem z temperatura A4 2.0 benzyna kilka tyg. temu miałem problem z płynem z chłodnicy bo pojawił sie gdzies wyciek ..nie wiedziałem o tym i pojechałem w trase wracajac z niej zaswieciło mi sie wzrost temp do 120 S . zwolniłem i automatycznie spadła , od tamtej pory weliminowałem wyciek ale temperatura nadal mi skacze na wysokich obrotach jak jade gdzies w trase , po miescie nie przekracza za 90 S. wymieniłem termostat który troche mnie kosztował :( i jednak to nie to - mechanik podejrzewa uszczelke pod głowica lub pompa sam nie wie co ? . ..sprawdzałem olej mam czysty i nie przybywa ani ubywa mi go ... a sprzedac mi ten samochód jest szkoda .czy miał ktos moze taki same objawy i wie co to moze byc ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.12.161.77 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa