Elementy silnika » [A6 C4 2.8] Dziwny wyciek płynu chłodzacego
Odpowiedz do tematu
 [A6 C4 2.8] Dziwny wyciek płynu chłodzacego
Słuchajcie. Po wyjęciu napinacza paska wieloklinowego ukazał mi się otwór zaznaczony na zdjęciu. Tryskał z niego płyn chłodniczy. Całość była zalepiona silikonem i dopiero wyjęcie (a raczej wyszarpanie) napinacza spowodowało wyciek. Chyba coś tu nie gra.
Robię wymianę rozrządu i chyba jutro założę to tak jak było (masa uszczelniająca).
Bolec ustalający napinacz powinien chyba trafić w ten dolny otwór (tak mi się tylko wydaje - składać będę jutro - czekam na jedną rolkę) a był w tym z którego tryskało. Oglądając zarówno miejsce zamocowania napinacza jak i sam napinacz nie znajduję jakiegoś sensownego powodu obecności zarówno tego otworu z którego jest wyciek ani też tego bezpośrednio nad nim (z wystającym kawałkiem białego uszczelniacza).
1) Do czego służy ten otwór i ten nad nim?
2) Czego tam brakuje? (bo chyba nie powinno się tak dziać po demontażu napinacza)
3) Jakieś pomysły / przemyślenia / sugestie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
najlepiej gdybys dodał zdjecie z nieco dalszej perspektywy, do silnika przykręcone są 2 elementy których rozszczelnienie mogło by powodować wyciek, pompa wody, i osłona termostatu... zdjecie powinno lepiej naświetlić sytuację.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
niestety z dalszej perspektywy sie nie da - nie ściągałem chłodnicy. Natomiast wyciek jest na 100% z tego otworu. To się nie sączyło, tylko lało pod ciśnieniem ciągłym strumieniem. Równolegle do podłoża, prosto w chłodnicę. Zdjęcie zrobione już po opróżnieniu układu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
popołudniu zobaczę na swoim rozebranym silniku co tam ma być.
mnie się wydaje że ktoś mógł rozwiercić ten otwór za jakiegoś powodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
mnie się wydaje że ktoś mógł rozwiercić ten otwór za jakiegoś powodu.


Też się ku temu skłaniam. Wygląda to tak, jakby ktoś chciał w tym miejscu zrobić otwór pod bolec ustalający napinacza. Tak też było to zamontowane.
Chociaż zdemontowany pasek i ten zakupiony przeze mnie są podobnej długości... Zakupiony też nowy napinacz wydaje się być identyczny ze zdemontowanym. Coś mi tu śmierdzi... No nic. Dziś mądrzejszy ode mnie zajmie się poskładaniem tego jakoś do kupy. Choć i on zdziwił się tym wyciekiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zaspawaj :D

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.19.30.232 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa