Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Brak katalizatora - metaliczny dźwięk
Odpowiedz do tematu
 
72 funty za nowego kata to nie tak duzo nawet :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Średnio lubię zamawiać zza granicy. Na razie przetestuję chyba tłumik przelotowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Średnio lubię zamawiać zza granicy. Na razie przetestuję chyba tłumik przelotowy.
jeśli zamówisz tak,żeby dotarło do mnie do piątku to mogę Ci to podrzucić do PL ;)

Wystawiono 1 piw(a):
eleszet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
eleszet napisał/a:
Średnio lubię zamawiać zza granicy. Na razie przetestuję chyba tłumik przelotowy.
jeśli zamówisz tak,żeby dotarło do mnie do piątku to mogę Ci to podrzucić do PL ;)

Czyżbyś na święta odwiedzał rodzinne strony?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Pasiak napisał/a:
eleszet napisał/a:
Średnio lubię zamawiać zza granicy. Na razie przetestuję chyba tłumik przelotowy.
jeśli zamówisz tak,żeby dotarło do mnie do piątku to mogę Ci to podrzucić do PL ;)

Czyżbyś na święta odwiedzał rodzinne strony?
jesli nic się niepojebcy to tak, i wtedy przybędziemy na kawę ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
jeśli zamówisz tak,żeby dotarło do mnie do piątku to mogę Ci to podrzucić do PL ;)

Bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy ale chyba nie będę Ci tym razem robił kłopotu. Jak tłumik przelotowy okaże się zły to wtedy będziemy kombinować :)
Jeszcze raz thx!

PS Jeśli będziesz w dolnośląskim to zapraszam na kawę także :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Sergio napisał/a:
Pasiak napisał/a:
eleszet napisał/a:
Średnio lubię zamawiać zza granicy. Na razie przetestuję chyba tłumik przelotowy.
jeśli zamówisz tak,żeby dotarło do mnie do piątku to mogę Ci to podrzucić do PL ;)

Czyżbyś na święta odwiedzał rodzinne strony?
jesli nic się niepojebcy to tak, i wtedy przybędziemy na kawę ;)

No mam nadzieję. Trzymam za słowo. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O właśnie mam podobny przypadek. Jednak.. dałam samochód do mechanika oszusta, który ograbił mi samochód i jeszcze rozwalił zderzak, ukradł kosmetyki samochodowe i inne cuda na kiju. Ile kosztuje ta platyna, która znajduje się w środku katalizatora. Wszystko było dobrze. Samochód pięknie brzmiał, żaden z mechaników nie mówił, aby coś było tam źle. A ten uczepił się i wydłubał całą zawartość katalizatora bez pytania. Później dowiedziałam się, że jest to platyna, która sporo kosztuje. Chcę teraz podliczyć tą osobę za to co zrobiła mi z auta. Ile więc kosztują dwa katalizatory plus robocizna, aby naprawić auto i doprowadzić do takiego stanu w jakim było? Będę wdzięczna za podpowiedź co w ogóle zrobić, aby samochód pięknie brzmiał i aby ten czlowiek zwrócił mi równowartość tego co zabrał z samochodu, nie mówiąc mi ani słowa. Omijajcie zakład blacharsko-mechaniczny i zakład czyszczenia tapicerki w Plennej.
Pozdrawiam
Karolina

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na złomie dostal jakie 600 zł za nie jesli bedzie musial ci odkupic uzywki w dobrym stanie to za dwie sztuki z tysac zł pluz wymiana jesli nowe to pewnie 3 tys sztuka wystarczy zadzwonic do ASO i zapytac ile kosztuje kat do twojego auta i po sprawie ale tanio nie bedzie jesli chcesz wrocic do dzwieku jaki byl to tylko katalizatory cie ratuja :) montuja strumienice ale to nie wycisza takjak katalizator zawsze pozostawia metaliczny dzwiek ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Uniwersalny katalizator to cena około 150€, czyli jakieś 600- 700zł. Nowy oryginał to koszt 5000zł za sztukę. Jeżeli jesteś w stanie udowodnić mu że to zrobił, to proste sprawa do sądu, dostanie nakaz sondowy na oddanie kwoty 10000zł, to mu się odechce.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a co z tym tłumikiem przelotowym? Czytałam wyżej i forumowicze mówili, że brzmienie jak z katalizatorem. Chcę to zrobić sensownie i w miarę tanio. Mama tego "mechanika" od stu żali będzie zwracała mi pieniądze za naprawę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie montuj struminic mialas orginal niech zakladaja ori co cie interesuja koszta cwaniak wiedzial jak wycinal co robi myslal ze znalazl panne ktora sie nie szczaj i bedzie dodatkowy hajs ja na twoim mieiscu bym nie odpuscil ;) takich dziadow trzeba krotko za ryja brac :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najlepszy jest katalizator i skoro go miałaś a gość go wydłubał dla zysku to niech teraz oddaje.
Temat tłumików przelotowych i strumienic powstał dla ludzi którzy nie zostali oszukani a chcą zrobić brzmienie auta dążące do oryginału. Przyznam szczerze że mam ostatnio tak dużo na głowie że jeszcze nie ogarnąłem temat katów ale to co zdążyłem ustalić przysłuchując się kilku samochodom to strumienica nijak dąży do oryginału. Nadal słychać puszkę. Jedynie imituje wygląd kata ale dla mnie to nie tylko o to chodzi. Dlatego skłaniam się ku tłumikowi przelotowemu który można za parę groszy kupić a radzi sobie bardzo przyjemnie aż byłem zaskoczony. Można też kupić katalizator uniwersalny ale jest droższy od tłumika. Każdy jakieś rozwiązanie znajdzie co jemu będzie najbardziej odpowiadało.

Ale co do Twojej sytuacji to nie chciał bym żeby w ramach rekompensaty gość montował mi na przykład tłumiki przelotowe skoro zwinął katy - no sorry ale to nijak ma się do sprawy... Jeśli sama będziesz zmuszona to naprawić to polecam przysłuchać się pracy takiego tłumika. Jest nieźle. Oczywiście jest trochę inaczej niż na kacie ale o niebo lepiej niż na strumienicy IMO.

Pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I to tego jeszcze trzeba brac pod uwage przeglady i przy zprzedazy auta tez moze byc roznie bo bez katow kazdy bedzie chcial cenne zbic lub w ogole nie kupi przeglodu jesli sie diagnosta uprze to auto tez przeglondu nie przejdzie czy to beda strumienice czy przeloty tak ze kolorowo nie jest decyzja nalezy do ciebie ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie w niemczech to już był by kłopot ogromny z przeglądem. U nas się to dopiero zaczyna. Ale za kilka lat będzie to samo.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa