Pozostałe tematy » AUDI A6 C6 4.2 auto pracuje nierówno
Odpowiedz do tematu
 AUDI A6 C6 4.2 auto pracuje nierówno
jak w temacie panowie auto pracuje nierówno po diagnostyce vagiem wyskakują błędy jeżeli jest ktoś to by chciał pomuc w diagnozie lub naprowadził gdzie i jak to rozwiązać to z góry dziękuje :


16580 . P0196 engine oil temperature sensor -G8 : range/performance

18068 . P1660 silnik wentylatora chłodnicy poziom liczby obrotów 1-zwarcie z masą

18070 . P1662 silnik wentylatora chłodnicy poziom liczby obrotów 2-zwarcie z masą

17944. P1536 nastawnik wałka rozrządu rząd cylindrów 2-przerwany obwód prawy N208

17934. P1528 nastawnik wałka rozrządu rząd cylindrów 1-przerwany obwód prawy N208

16434. P0050 02 sensor heater circuit bank 2 sensor 1: electric al fault

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Coś było robione przy tym silniku? Auto po kolizji, rozbiórce, czy przekładce?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
auto było kupione w Niemczech po małej kolizji miało uszkodzony przód pas przedni został wymieniony na pas od a6 c6 3.0tdi jest identyczny w silniku były urwane kable od fazatorów tzn. rozdzielaczy faz rozrządu mechanik je złączył możne źle to zrobił a i było urwane kilka kostek od lamp halogenów ale kostki zostały kupione nowe i lampy świeca jest tylko problem bo świeci się zółta kontrolka poziomowania Xeon ale nie mogę się wcale połączyć ze sterownikiem od poziomowania xenonu nie wiem może moduł jest uszkodzony i trzeba go zmienić poza tymi błędami wag nic więcej nie pokazuje po skasowaniu błędów zaraz powracają

[ Dodano: Pią 04 Maj, 2012 00:15 ]
a została też wymieniona miska olejowa z czujnikiem od motoru 4.2 s4 bbk ja mam motor 4.2 bat pierwszy błąd mówi ze uszkodzony może być czujnik oleju ten w misce a ostatni obstawiam ze padnięta jest któraś sonda lambda ale czy na pewno ?? nie mogę natrafić na osobę która ogarnie ten temat silnika

Postaw piwo autorowi tego posta
 
boxsser napisał/a:
mechanik je złączył możne źle to zrobił

Chyba na to wychodzi. Te błędy sugerują przerwy w instalacji. Będziesz musiał sprawdzić wszystkie wtyczki oraz przewody do czujników które są na liście błędów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przewody do czujnika oleju idą całe spróbuje wymienić czujnik oleju w misce psikałem we wszystkie złącza wd40 nic to nie dało tak samo sonda przewód cały nie wiem tylko co z tymi fazatorami i pasem przednim zrobić kostki od pasa były całe

Postaw piwo autorowi tego posta
 
boxsser napisał/a:
przewody do czujnika oleju idą całe spróbuje wymienić czujnik oleju w misce psikałem we wszystkie złącza wd40 nic to nie dało tak samo sonda przewód cały nie wiem tylko co z tymi fazatorami i pasem przednim zrobić kostki od pasa były całe

Na to nie patrz. Czujnik w misce jest OK. Ten czujnik ma oznaczenie G266 i jest to czujnik jakości i poziomu oleju błąd dotyczy czujnika temperatury G8.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a rozumie to już wiem o który czujnik chodzi ten z tyłu silnika wkręcany w blok silnika jeżeli dobrze myślę w najgorszym wypadku znowu trzeba będzie wyciągać motor bo fazatory jak i czujnik są w trudno dostępnym miejscu adi a co myślisz o sondzie możesz określić która sonda do wymiany ? wentylatorami ? fazatorami?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aj tam aj tam, zaraz do wymiany. Obwód grzałki jest otwarty i wcale nie musi być to wina sondy a instalacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adi sugerujesz żeby przelecieć wiązkę od kompa ? może inaczej powiedz mi podołał byś temu? ja mam termin z mechanikiem jak nie da rady to będę szukał kogoś kto mi to końcu zrobi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
boxsser napisał/a:
podołał byś temu? ja mam termin z mechanikiem jak nie da rady to będę szukał kogoś kto mi to końcu zrobi

Żartujesz sobie? :mrgreen: Przecież to są podstawy elektroniki. Sądzę, że ten ktoś podoła. Wolałbym coś BARDZIEJ skomplikowanego, ale takie robótki w razie czego również wykonuję.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.145.94.251 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa