Pozostałe tematy » audi 100 c3 2.3 NF 1990r. silniczek krokowy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 audi 100 c3 2.3 NF 1990r. silniczek krokowy
Witam, mam pytanko odnośnie pracy silnika bez silniczka krokowego, u mnie jest tak jak odepnę silniczek krokowy to silnik wskakuje na 2000 obrotów,słychać w okolicach silniczka zasysanie powietrza, tak jakby się otwierał mocniej, mogę zmniejszyć te obroty wykręcając tą śrubę od regulacji linki gazu do zera i obroty spadną do 1000 i dalej nie. Podłączając w tym momencie silniczek, silnik od razu gaśnie i przy uruchamianiu jest to samo odpali i zaraz zgaśnie jak naciągnę tą śrubą od regulacji linki gazu wtedy silnik pracuję dobrze, przy odpalaniu wskakuje na 1500 obr, i spada do 900 ale zastanawia mnie jedna rzecz jak był zamontowany gaz w niej, to nie potrzebowałem tak mocno mieć wkręconej tej śrubki od regulacji linki praktycznie wystawała od3-do 4mm a teraz musi być wykręcona prawie centymetr, jak u was to wygląda i czy zachowanie silnika po odpięciu silniczka krokowego takie jak u mnie jest normalne, mam dwa silniczki krokowe i na obydwu tak samo pracuje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
900obr/min przy silniku NF nie wcale dobrze. Obroty jałowe tego silnika, to 750obr/nim. Sugeruję sprawdzić szczelność układu i pozycję przepustnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale własnie tą śrubą od regulacji linki mogę zmniejszyć obroty do 750 też będzie pracował silnik, wcześniej miałem 600 obr. dlatego podkręciłem do 900 nie wiem czy o to Ci właśnie chodziło. A tą pozycję przepustnicy jak mogę sprawdzić? Zaznaczę że nie mam problemów z odpalaniem czy ciepły czy zimny pali od pierwszego uderzenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adagor28 napisał/a:
Ale własnie tą śrubą od regulacji linki mogę zmniejszyć obroty do 750 też będzie pracował silnik, wcześniej miałem 600 obr. dlatego podkręciłem do 900 nie wiem czy o to Ci właśnie chodziło. A tą pozycję przepustnicy jak mogę sprawdzić? Zaznaczę że nie mam problemów z odpalaniem czy ciepły czy zimny pali od pierwszego uderzenia.

Przy przepustnicy masz 2 mikrostyki jeden jest od pełnego obciążenia, a drugi od wolnych obrotów. Ten drugi ma być zamknięty przy pozycji jałowej pedału gazu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no u góry widziałem jeden jak dodaje gazu to on się załancza, bo ta dźwignia go popycha, a ten drugi gdzie on się znajduje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adagor28 napisał/a:
no u góry widziałem jeden jak dodaje gazu to on się załancza, bo ta dźwignia go popycha, a ten drugi gdzie on się znajduje?

Drugi jest od spodu i załącza się (kliknięcie) przy puszczeniu gazu na pozycję jałową.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skoro jest temat, pozwólcie że zapytam. Czy krokowiec może się zepsuć ? Kupiłam kiedyś na allegro, auto gaśnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Skoro jest temat, pozwólcie że zapytam. Czy krokowiec może się zepsuć ? Kupiłam kiedyś na allegro, auto gaśnie.
pewnie,że może ale można spróbować go zreanimować. Na poczatek proponuję upewnić się czy na 123% jest uszkodzony

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam dwa takie silniczki, teraz jeżdże na tym moim który starczyło w benzynie wyczyscic. Natomiast temu z allegro nic nie pomogło, dodam że auto odpali bez problemu, obroty ok, tylko w czasie jazdy gasnie np. przy zatrzymaniu sie na skrzyzowaniu. Jak sprawdzić ze jest uszkodzony?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
musisz podłączyć do niego zasilanie 12V i sprawdzić czy jest reakcja w postaci charakterystycznego stuknięcia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W silniku krokowym po pewnym czasie użytkowania odkłada się gęsta konsystencja która powoduje coraz to większe sklejenie łopatki silnika i w efekcie przepala się cewka. Regeneracja polega na wypłukaniu smoły i nic poza tym. Silnik jest zamknięty hermetycznie - otworzyć się go da, ale już się go nie złoży. Jeżeli cewka ulegnie przepaleniu, to kaplica.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.137.199.182 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa