Elektryka i elektronika » Audi V8 3.6 250 KM - Wyłączający się wskaźnik obrotów silnik
Odpowiedz do tematu
 
I co teraz?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
I co teraz?

No pin nr 13 to obrotomierz sprawdź go- żółty przewód

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W jaki sposób? Przepraszam że tyle pytam ale ja poważnie jestem zielony. Bardzo lubię grzebać. Łączy nas wspólna pasja tyle, że Wy się znacie a ja nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
W jaki sposób? Przepraszam że tyle pytam ale ja poważnie jestem zielony. Bardzo lubię grzebać. Łączy nas wspólna pasja tyle, że Wy się znacie a ja nie.

Spoko. Musisz odciąć opaskę zaciskową abyś mógł wysunąć wkład wtyczki z obudowy. Wkład wysunie się rasem z przewodami. Wtyczka jest 26cio pinowa i powinna być opisana 1,13,14 i 26. Pin 13 to sygnał obrotomierza. Ten pin musisz wysunąć z wkładu wtyczki i dobrze zacisnąć. Jak nadal będziesz mieć problem, to znajdę taką wtyczkę i pstryknę fotkę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobrze w takim razie rozumiem, że na razie podejrzewasz nie same przewody a to, że styk z wtyczki nie styka dobrze do pinu z płytki? Mam zacisnąć by poprawić styk. Robię to jutro do południa i będę się odzywał w tym temacie. Sprawdzaj często maila :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
Dobrze w takim razie rozumiem, że na razie podejrzewasz nie same przewody a to, że styk z wtyczki nie styka dobrze do pinu z płytki? Mam zacisnąć by poprawić styk. Robię to jutro do południa i będę się odzywał w tym temacie. Sprawdzaj często maila :P

Prędzej nie trzyma między przewodem a stykiem który jest zaciskany na końcówce przewodu.

Wystawiono 1 piw(a):
lsz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
A więc Kolego - styk 13 był pokitraszony (czyt. połamany) i dlatego raz stykało a raz nie. Żeby się na 100% upewnić czy czasem gdzieś w wiązce nie poszło to do kostki na "dziko" wsunąłem kawałek przewodu (całość ponad metr żebym miał pewność, że przy kostce się nic nie rusza) i drugą część do żółtego przewodu. Ruszałem, kręciłem na wszystkie strony świata i obrotek działał non stop. Dlatego uciąłem styk i na razie jest zrobione "na skrętkę" ale dziś postaram się pojechać do miasta i kupić styk i po tym zabiegu kolejna próba żebyśmy wiedzieli czy zamykać temat czy nadal szukać. Póki co pozdrowienia i wielkie dzięki!
--------------------------------------------------------------------------
A więc problem minął. Wymiana styku pomogła - samo zaciśnięcie nie. Temat do zamknięcia.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.222.240.21 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa