Elektryka i elektronika » Audi V8 3.6 250 KM - Wyłączający się wskaźnik obrotów silnik
Odpowiedz do tematu
 Audi V8 3.6 250 KM - Wyłączający się wskaźnik obrotów silnik
Witam.

Od dwóch dni posiadam auto wymienione w temacie. Ma ono troszkę do popracowania. Zacznę od tego, że co jakiś czas wyłącza mi się obrotomierz i sam się załącza (nie ma reguły kiedy). Dodam (może to coś pomoże) że nie pokazuje mi temperatury silnika i nie da się przełączać pomiędzy opcjami na wyświetlaczu od spalania. Wyświetlacz od checka nie podświetla się i checka nie robi ale co jakiś czas pokazuje mi że niby mam problem z olejem... Od czego zacząć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznij od rozkręcenia zegarów i ich przelutowania. Wiem, że jest przy tym dużo roboty bo "szafa" V8 ma więcej punktów lutowniczych niż nie jeden TV, ale od tego bym zaczął. Problem z obrotomierzem może być powodowany również sterownikiem silnika lub łączeniem. Mimo to te wszystkie wymienione usterki łączą się w jednym miejscu jakim są zegary.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli rozumiem że każdy lut mam przelutować? Co do tego sterownika to gdzie mogę sprawdzić połączenie czy jest odpowiednie i jak to uczynić? Będzie z tym roboty mam dość z czasu ograbiającą pracę więc w międzyczasach będę to robił. Bądź ze mną w tym temacie nadal mimo że odpowiem po długim czasie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
Czyli rozumiem że każdy lut mam przelutować? Co do tego sterownika to gdzie mogę sprawdzić połączenie czy jest odpowiednie i jak to uczynić? Będzie z tym roboty mam dość z czasu ograbiającą pracę więc w międzyczasach będę to robił. Bądź ze mną w tym temacie nadal mimo że odpowiem po długim czasie.

Spoko. Zawsze dostaję powiadomienie jak coś nowego w danym poście się pojawia.
Jak zdemontujesz zegary, to mozesz sprawdzić manetkę czy działa.
Manetka połaczona jest z zegarami białą wtyczką.
Pin 3 RESET
pin 5 GÓRA
pin 6 DÓŁ
Po naciśnięciu na dany klawisz powinna pojawić się masa na odpowiednim pinie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powiedz mi jeszcze Kolego czy po wyciągnięciu zegarów nie ma konieczności (jak gdzieś kiedyś wyczytałem) adaptacji kluczyka. Nie wiem co to ale wolę zapytać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adaptację klucza robi się tylko w nowszych modelach Audi gdy chcesz go dodać do immo. W Twoim przypadku nie ma takiej mozliwości.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK rozumiem. Dziś ustaliłem może ważny szczegół - otóż jak zabraknie mi obrotów (zawsze pokrywa się to z włączeniem sygnału o oleju) to jak stuknę w cyferblat to załapuje :) Faktycznie albo zimne luty albo jakaś kostka wyleciała. Czy może inną możliwość jeszcze możesz podać mając tą informację?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wtyki posiadają zabezpieczenie które uniemożliwia wysunięcie się z gniazda. Jedyną możliwość, to zimnie luty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Za chwilę zamieszczę zdjęcie dotyczące pracy którą wykonałem. Czyli wyciągnięcia zegarów. Będę miał odnośnie tego pytanie i po nim przystąpię do lutowania :)
-------------------------------------------------------------------------------
Widać że ktoś tam już kombinował (folie pod zegarami to chyba nie oryginały). Jak rozbierałem deskę to brakowało dwóch śrub. W zegarach nie działa regulacja mocy podświetlania ale o tym później.





Którą część ze zdjęcia mam lutować? Każda ma jakieś luty - każdą lutować? Może wiesz gdzie znajdują się te odpowiedzialne za moją usterkę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Część po środku odpowiedzialna jest za pracę wskaźników jak prędkościomierz czy obrotomierz. Ta na samym dole to AC i BC. Przelutuj jak najwięcej głównie gniazda wtyczek itp.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jestem w trakcie lutowania tej części, o której mówiłeś. Dla pewności przelutowuje każdy lut bez wyjątku. Zrobiłem około połowe (bardzo dużo z tym roboty). Napisz mi czy mam przelutować też tą część odpowiedzialną za obrotomierz itd. Bo tak jak mówiłem mam sytuację, w których obrotomierz się wyłącza.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
Jestem w trakcie lutowania tej części, o której mówiłeś. Dla pewności przelutowuje każdy lut bez wyjątku. Zrobiłem około połowe (bardzo dużo z tym roboty). Napisz mi czy mam przelutować też tą część odpowiedzialną za obrotomierz itd. Bo tak jak mówiłem mam sytuację, w których obrotomierz się wyłącza.

Zawsze jestem zdania aby zakończyć jeden temat i do niego nie wracać. Tak jak żarówki....podświetlenia mógłbyś je również od razy wymienić.
Przelutuj wszystko aby wykluczyć ten problem.

Wystawiono 1 piw(a):
lsz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
O żarówkach to Ci nawet nie pisałem - wymieniłem po prostu bo to uznałem za oczywiste. Zatem przelutuję każdy lut jaki tylko jest w tym liczniku. Dodam tak na marginesie że ktoś odlutował mi regulator natężenia podświetlania cyferblatu więc później zapytam jak to ma wyglądać w oryginale bo chcę to do dobrego stanu doprowadzić.
----------------------------------------------------------------------------
A więc każdy lut przelutowany Przyjacielu :) Wczoraj późno w nocy sprawdziłem i po pierwsze o dziwo zadziałał wyświetlacz od AC! :) Co do obrotomierza to nie wiem bo to muszę potestować troszkę. 10 razy będzie dobrze a za 11 nie zatem teraz próba. Dam znać czy działa czy nie :) Fajnie że mi do tej pory pomagałeś.
----------------------------------------------------------------------------
Teraz wiemy więcej. Obroty znów mi się wyłączyły kiedy dotknąłem wtyczkę białą z tyłu licznika. Wydaje mi się że nie był to efekt poruszenia wtyczką i że wtedy rozłączyło a kable przy samej wtyczce. Czy z takim uszkodzeniem Kolega Adi się spotkał kiedyś?

PS Każdą inną wtyczką ruszałem i wszystko OK.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
Czy z takim uszkodzeniem Kolega Adi się spotkał kiedyś?

Spotkał się, spotkał. Szczególnie w samochodach gdzie było wiecznie coś grzebane.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź 13 pin w tej wtyczce. To właśnie jest obrotomierz - żółty przewód

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.145.163.58 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa