Elektryka i elektronika » [A6 C5 1.8T AWT 2001] Wariujące zegary
Odpowiedz do tematu
 [A6 C5 1.8T AWT 2001] Wariujące zegary
Przede wszystkim witam Szanownych Forumowiczów! :)
Mój problem wygląda jak na załączonym filmie (bardzo przepraszam za fatalną jakość)



-Jak można zobaczyć, po przekręceniu kluczyka wariuje wskaźnik poziomu paliwa
-Licznik gaśnie i zapala się na zmianę i jednocześnie w tym samym tempie mruga podświetlenie dosłownie wszystkiego w samochodzie
-Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego stoi na 60 stopni
-Po uruchomieniu silnika dodatkowo wariują wskazówki prędkościomierza i obrotomierza

Dzieje się tak kiedy jest dość zimno, a nie ma tych objawów gdy odpalam auto po bardzo ciepłej nocy, lub w ogrzewanym garażu. Po przejechaniu kilometra/dwóch wszystko wraca do normy za wyjątkiem:

-wskaźnik temperatury stoi cały czas na 60 stopni (zawsze)
-wyświetlacz (niekiedy) staje się nieczytelny
-wskaźnik poziomu paliwa przy pełnym zbiorniku jest wychylony maksymalnie w prawo (daleko poza ostatnią kreskę) a kontrolka rezerwy zapala się gdy wskazówka stanie trochę poniżej połowy skali (i to kontrolka pokazuje poprawnie)

Mam w związku z tym kilka pytań:
-Czy naprawa takich usterek jest z reguły opłacalna, czy też lepiej rozejrzeć się za jakimiś używanymi zegarami?
-Czy mogę prosić o namiary na kogoś zajmującego się tym profesjonalnie?
-Czy w ogóle jest możliwa naprawa gdybym wysłał same zegary, czy też musi być dostarczone całe auto?

Od razu przepraszam za laickie pytania i dziękuję za wskazówki
Pozdrawiam, Maciej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z reguły bardziej się opłaca naprawić oryginalne zegary niż kupować drugie. Ten typ zegarów ma wrodzoną wadę, tak więc jeszt spora szansa, że kupisz też z podobną usterką.
Takie zegary można naprawić bez samochodu, ale wówczas nie sprawdzi się ich w 100%.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję za odpowiedź. Pytałem o wysłanie samych zegarów, ponieważ auto jest w Szwecji i tu jest problem. Szkoda, że nie da rady ich sprawdzić w 100%, miałem nadzieję, że jest taka możliwość.
W ogóle z jakim prawdopodobieństwem można stwierdzić, że uszkodzenie właśnie zegarów jest przyczyną, a nie innej elektroniki i jaki jest orientacyjny koszt takiej naprawy ,chociaż w dużym przybliżeniu?
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Maciej napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź. Pytałem o wysłanie samych zegarów, ponieważ auto jest w Szwecji i tu jest problem. Szkoda, że nie da rady ich sprawdzić w 100%, miałem nadzieję, że jest taka możliwość.
W ogóle z jakim prawdopodobieństwem można stwierdzić, że uszkodzenie właśnie zegarów jest przyczyną, a nie innej elektroniki i jaki jest orientacyjny koszt takiej naprawy ,chociaż w dużym przybliżeniu?
Pozdrawiam

W zegarach ulszkodzeniu ulega mikroprocesor który steruje zasilaniem zegarów jak i pracą wskaźników. Jeżeli chodzi o prawdopodobieństwo uszkodzenia, to daję na to 123% (100+VAT).
Zegary naprawia się bez auta, natomiast sprawdzenie to bardziej chodzi o stronę czujników w aucie niż elektroniki w zegarach.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.129.63.114 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa