Elektryka i elektronika » [V8 D11] problem z elektrycznymi szybami
Odpowiedz do tematu
 [V8 D11] problem z elektrycznymi szybami
witam mam problem z szybami a mianowicie szyby dzialaja mi caly czas nawed jak stoi bez kluczyka moge szybami operowac i podswietlenie sie pali caly czas i po paru dniach mam zawsze akumulator rozladowany

pytanie moje gdzie moge znalesc ten blad? i co to jest

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a czy tylko szyby Ci działają , czy inne urządzenia także jak np. dmuchawa, wycieraczki.... w mojej setce przyczyna, tako zachowania była kostka stacyjki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
stacyjka jest wporzadku wycieraczki nie dzialaja dzialaja szyby i szyberdach tylko

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie mam pewności , ale możliwe,że coś niedobrego się stał z modułem komfortu, gdyż to on odpowiada, za domykanie szyb i szyberdachu, ale tak jak mówię, to sa moje domysły.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a wiesz ze to chyba bedzie cos z tym modulem kofortu bo na pilota szyby mi nie dzialaja a wiem ze powinny. wiesz moze gdzie ten modul komfortu sie znajduje?i jak go sprawdzic.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moduł komfortu znajduje się w nogach pasażera - dokładnie pod stopami. Dla mnie również wygląda na ten przekaźnik - chyba, że go w ogóle nie ma, a zrobione jest na krótko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak rozpoznam ten modul jak wyglada i co nanim pisze ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moduł szyb elektrycznych, to podwójny przekaźnik na górze którego jest nr powyżej 200. W zależności od wyposażenia możesz mieć 285, 286, 329, 343..... zaglądnij pod osłonę i poszukaj większego przekaźnika i pochwal się co znalazłeś.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam go :-) to jest nr 347 ,chyba jak go wyciagnelem to szyby przestaly dzialac,a byla tam jeszcze takie, gorna listwa:214,267,219,189,347. Dolna listwa:297,204,214,214,319.
I teraz jak moge go sprawdzic czy zepsuty czy co?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najprościej byłoby go sprawdzić w innym Audi z el. szybami. Jeżeli masz taką możliwość to też tak zrób, jeżeli nie, to spróbuj przelutować laminat tego przekaźnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
niemam mozliwosci tego sprawdzic :-( w innym audi. patrzalem juz na ebay taki modul 70e. to nie problem tylko zebym wiedzial czy to on jest zrabany. a jak ty myslisz?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gruby1308 napisał/a:
niemam mozliwosci tego sprawdzic :-( w innym audi. patrzalem juz na ebay taki modul 70e. to nie problem tylko zebym wiedzial czy to on jest zrabany. a jak ty myslisz?

Zanim kupisz drugi sprawdź miernikiem napięcia na gnieździe tego przekaźnika. Po wyłączeniu zapłonu 12V powinno być w 2 przewodach czerwony oraz czerwony z zielonym paskiem - oczywiście sprawdź to na wyciągniętym przekaźniku. Jeżeli na którymś innych z przewodów jest 12V oznacza, że masz gdzieś zwarcie w instalacji głownie chodzi o przewód czerwony z czarnym paskiem. Jest to przewód zasilający silniki szyb który pobiera napięcie z przekaźnika komfortu. Zapłon jest na przewodzie czarnym z niebieskim paskiem po wyłączeniu zapłonu nie powinno na nim być napięcia.
Możesz również sprawdzić czy powodem problemu nie jest czasem krańcówka w drzwiach. Zrób mały experyment - wyciągnij przekaźnik i włóż go ponownie. Bez załączania zapłonu sprawdź czy chodzą szyby. Jeżeli nie będą chodzić to załącz i wyłącz zapłon i sprawdź co się dzieje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pozwolę się wpiąć w temat - gdy działa szyba tylko w jedna stronę (w dół) a przełącznik na 100% dobry - też moduł??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
pozwolę się wpiąć w temat - gdy działa szyba tylko w jedna stronę (w dół) a przełącznik na 100% dobry - też moduł??

O którą szybę chodzi kierowcy czy którąś z pozostałych?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:
pozwolę się wpiąć w temat - gdy działa szyba tylko w jedna stronę (w dół) a przełącznik na 100% dobry - też moduł??

O którą szybę chodzi kierowcy czy którąś z pozostałych?


lewa tylnia

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa