 |
|
[A6 C6 2.4 Multitronic] Dziwny dzwiek - buczenie, tarcie |
| Autor |
Wiadomość |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014 18:44 [A6 C6 2.4 Multitronic] Dziwny dzwiek - buczenie, tarcie
|
|
|
Witam serdecznie, miesiac temu jak w poprzednim temacie silnik i biegi zostaly wyjete, Audiczka otrzymala nowe łańcuchy napinacze. Przy skrecaniu prawo, lewo myslalem ze sie auto rozjedzie, pojechalem do innego mechanika diagnoza - guma przegubu wewnetrznego peknieta - smaru brak, ale najlepsze ze sanki nie byly w ogóle dokręcone, a wiec guma zmieniona - smarem napelniona, sanki dokrecone. (Przegub kupilem nowy dla swietego spokoju, wymienie w PL bo tu juz nikomu nie ufam)
Glowny problem dotyczy skrzyni, po odebraniu auta od mechanika po wymianie tych lancuchow i napinaczy zauważyłem jak na filmiku w 7, 18 i 30 sekundzie niepokojące tarcie, buczenie, auto zachowuje sie normlanie, nie przerywa, obroty nie faluja, jezdzi jak powinno, nie ma bledow, nie mam z nim w ogole problemow ale ten dzwiek nie daje mi spokoju. Dźwięk pojawia sie glosno slyszalny w pozycji "S" po przygazowaniu i puszczeniu nogi z gazu, przy mocnym dodaniu gazu i puszczeniu w pozycji D ale juz 2x ciszej niz w pozycji "S" Ciezko sprecyzowac skad dochodzi ten dzwiek, czy mozliwe jest ze cos zle poskręcali mechanicy po wymianie lancuchow? Ucieklo troche oleju ze skrzyni z wężyków przy wyjmowaniu, powiedzieli mi ze dolali pasujacy Olej i jest ok. Szczerze juz watpie ze cos tam dolali.
LINK
https://www.youtube.com/watch?v=rYxg923BjC4
Bede wdzieczny za podopowiedzi. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014 21:58
|
|
|
Podjedź do kogoś zaufanego aby sprawdził poziom oleju w skrzyni. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Pon 31 Mar, 2014 20:15
|
|
|
Bylem u znajomego ale nie znalazl pasujacej śruby by odkrecic i sprawdzic, tyle co powiedzial... to ze ta sruba nie wyglada na niedawno odkrecana, wiec mysle ze nie dolali, a brak oleju daje taki znak. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014 12:37
|
|
|
Poziom oleju sprawdza się przy temperaturze oleju 40stC. Przy zimnym będzie go za dużo, przy gorącym za mało. Bez VAGa poziomu nie sprawdzisz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
MarcoPolo

Model: A6 C6
Silnik: 2.4
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 43 Dołączył: 23 Lis 2013 Wszystkie posty: 30
     
Postawił 5 piw(a) Skąd: SIEC
|
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014 20:26
|
|
|
Dzieki za rady, w skrzyni zero błędów. Przegub wewnętrzny powodował takie buczenie. Wymieniony |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Skrzynie automatyczne |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |