Skrzynie automatyczne » A8 D3 4.2 błąd 17090
Odpowiedz do tematu
 A8 D3 4.2 błąd 17090
Witam

Po 6 latach jazdy D2 przesiadłem się na D3, kupiłem ją okazyjnie z problemem ze skrzynią, 6HP26 GNU jak zimna działa ładnie, jak olej ponad 80° wchodzi w awaryjny z błędem 17090 F125, jako że F125 na płycie razem ze sterownikiem moje pytanie czy jest szansa to naprawić czy trzeba niestety całą mechatronikę, może ktoś ma wiedzę w tym temacie

pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Posiadasz jakiś szerszy opis tego błędu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak, VCP+K, CDIF2, Autocom wszystkie opisują w ten sam sposób - Czujnik zakresu jazdy F125 - Niewiarygodny sygnał.
Wiem, że sterowniki z multitronica z takimi problemami są naprawiane ale na temat tip nic nie mogę znaleźć.
Wydłubę go w przyszłym tygodniu i zobaczę co da się zrobić ale myślałem, że ktoś walczył z tym

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tiptronicu patent jest podobny. W wartościach mierzonych jak i na schemacie zmiany biegów biegi wyświetlają się właściwie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak wywali błąd i wejdzie w awaryjny w parametrach poprawnie widzi P i R, na N D i S widzi R, lewarek podświetla się prawidłowo, gaszę auto odpalam ponownie na P jest ok, daję R jest ok daję N i w tym momencie mam awaryjny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wygląda mi faktycznie na sterownik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sterownik czy F125? z tego co wiem F125 jest zalany na twardo i brak możliwości ingerencji nie wiem jak sam ster, no chyba, że magnesy na suwaku F125 osłabły bo to ponoć możliwe ale czy wtedy temperatura miała by znaczenie? dziś zrobiłem 100km, po ok 10 miałem awaryjny, przejechałem tak jeszcze ok 15 po czym na chwilę zgasiłem silnik po odpaleniu skrzynia działała ok przez kolejne 25, zgasilem na 10 godzin odpaliłem i przez 50 km drogi powrotnej wszystko było ok
po niedzieli wydłubę go i zobaczę czy jest jakaś możliwość naprawy

[ Dodano: Sob 18 Maj, 2013 22:09 ]
Adi202 a jeszcze jedno pytanie, znasz może kodowanie drzwi by ambiente odpalało listwy w tapicerce? wszystkie światełka mi reguluje poza listwami

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miałaby znaczenie na pewno wilgoć. Sterownik jest zintegrowany razem z przełącznikiem F125 więc jest to obojętne czy uszkodzenie jest w przełączniku czy w sterowniku. W przypadku uszkodzenia Hallotrona w przełączniku wymienia się cały sterownik. Sprawa dość kosztowna, a i tylko (w 95%) ASO ma możliwość dopasowania sterownika do samochodu.
Pakiet oświetlenia wewnętrznego to +4 do obecnego kodowania.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.144.42.196 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa