Pozostałe tematy » A6 C6 4.2 BAT LPG pali się Check engine
Odpowiedz do tematu
 A6 C6 4.2 BAT LPG pali się Check engine
witam koledzy mam problem z autem audi a6 c6 w silniku wyskoczyły następujące błędy co skutkuje zapaloną kontrolką check engine i mniejszą mocą auta proszę koledzy o podpowiedz gdzie szukać by rozwiązać problem ewentualnie dobrego magika który poradził by sobie z problemem w mojej audi

błędy ze sterownika silnika :

16804.p0420 układ katalizatora rząd cylindra 1 -sprawność poniżej wartości progowej
17831.p1423 wtłaczanie wtórnego powietrza rząd cylindrów 1 - stwierdzona niezadowalająca dawka przepływu
17819.p1411 wtłaczanie wtórnego powietrza rząd cylindrów 2 - stwierdzona niezadowalająca dawka przepływu
17538.p1130 regulacja długookresowa paliwa ogólny zakres obrotów/ obciążenia rząd cylindrów 2 -mieszanka za uboga
16543 p0159 podgrzewana sonda lambda 2 opóźniony okres reakcji
18965 p2533 ignition starter lock circuit open or short to grou nd

tyle odczytałem ze sterownika silnika panowie jakieś sugestie do tematu od czego zacząć ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Usuń problem związany z pompą wtórnego powietrza. Reszta błędów powinna sama zniknąć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolego adi sugerujesz że te anomalie powstają od pompy wtórnego powietrza? tzn pompę przy rozruchu zimnego silnika słychać lecz może być gdzieś nieszczelność lub już nie dmucha taka tak powinna kolego powiedz czy jest możliwość umówienie się z tobą w celu sprawdzenia pompy czy nadaje się do wymiany czy raczej dobra?? mam w sumie do ciebie nie daleko

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego jest taka możliwość (aktualnie na drugą połowę czerwca), ale z zasady nie umawiam się już z tzw przyjezdnymi bo w 90% tacy ludzie są nie słowni i psują mi plan danego dnia.
Taki typ usterki jesteś w stanie sam sprawdzić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jestem skłonny poczekać gdyż odwiedziłem kilku mechaników i każdy albo sugeruje wymianę katalizatora z sondami albo bebeszenie go wiec wole poczekać zdiagnozować na 100% które części kfalifukuja się do wymiany i wtedy wymienić Rozumiem ze wcześniej nie da rady podjechać na diagnozę mam zaledwie 50km do ciebie tak ze mogę podjechać w każdej chwili chodzi mi nawet o zerkniecie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zerkaniem sukcesu nie osiągniesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
w 90% tacy ludzie są nie słowni i psują mi plan danego dnia

To ja należę do 10% :)

Polecam Adiego - warto do Niego z drugiego końca PL jechać ale proszę nie robić Go w jajo bo fachowców się powinno szanować - zwłaszcza że drugiego takiego nie ma (bez wazeliny oczywiście - po prostu mówię jak jest [Mariusz Max Kolonko])

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiec kolego adi podaj konkretny termin kiedy mógł bym postawić auto u ciebie jeżeli nie ufasz mi ze przyjadę na umówiony termin to mogę dziś podjechać do ciebie (podaj mi tylko adres) i zostawić zaliczkę na poczet napraw i rezerwacji terminu jeżeli ci pasuje to mogę dziś podjechać do ciebie i dogadamy termin ma bardzo blisko do ciebie nie jadę przecież z końca polski wszystko kolego zależy od ciebie czy chciał byś się tego podjąć pozdrawiam kolegów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co do terminu, to wyślę mój nr tel na PW aby sobie nie robić "kreciej roboty".

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.223.20.57 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa