Audi A6 C5 Avant ( Pobór pradu )
Witam. Posiadam Audi A6 C5 2.8 V6 AQD Avant 2000r. z pewnym problem elektrycznym
Mówili mi że to może być radio ( jest fabryczne Concert, Bose ) tak więc gdy kończę jazdę wyciągam bezpiecznik od radia.
Mianowicie gdzieś coś mi kradnie prąd

i po 2 dniach niestety nie jestem w stanie odpalić auta. Po nocy już czuć że jest coś nie tak bo jakoś ciężej odpalić.
Ostatnio jak bawiłem się radiem za zapłonie to w około 20 minut zaświeciła się kontrolka AKUMULATORA co oznaczało brak prądu
Prąd ładowania około 14.3
Akumulator Centra Futura 60 Ah ( Sprawny )
Testowane auto było na 3 akumulatora i ciągle to samo
Re: Audi A6 C5 Avant ( Pobór pradu )
| Gadeflin napisał/a: |
Witam. Posiadam Audi A6 C5 2.8 V6 AQD Avant 2000r. z pewnym problem elektrycznym
Mówili mi że to może być radio ( jest fabryczne Concert, Bose ) tak więc gdy kończę jazdę wyciągam bezpiecznik od radia.
Mianowicie gdzieś coś mi kradnie prąd i po 2 dniach niestety nie jestem w stanie odpalić auta. Po nocy już czuć że jest coś nie tak bo jakoś ciężej odpalić.
Ostatnio jak bawiłem się radiem za zapłonie to w około 20 minut zaświeciła się kontrolka AKUMULATORA co oznaczało brak prądu
Prąd ładowania około 14.3
Akumulator Centra Futura 60 Ah ( Sprawny )
Testowane auto było na 3 akumulatora i ciągle to samo |
a czy jak wyciągasz bezpiecznik od radia to wszystko jest ok?
Właśnie nie aczkolwiek wydaje mi się iż mniej tego prądu ucieka ( patrząc na woltomierz ) Dzisiaj sprawdzę jaki jest pobór prądu podpinając się między masę aku i będę wyciągał bezpieczniki i napisze na którym jest problem.
| Gadeflin napisał/a: |
| Właśnie nie aczkolwiek wydaje mi się iż mniej tego prądu ucieka ( patrząc na woltomierz ) Dzisiaj sprawdzę jaki jest pobór prądu podpinając się między masę aku i będę wyciągał bezpieczniki i napisze na którym jest problem. |
to najlepszy sposób , w takim razie czekamy
Przepraszam że tak długo to trwało ale porostu zapomniałem o tym forum
Doszedłem do czegoś innego. Że alarm odpala się w nocy ale sygnał dźwiękowy zanika po kilku minutach, a awaria miga i miga. Wyczytałem gdzieś że może to krańcówka maski. Mieli racje ponieważ krańcówkę jak odłączyłem to konektorki zielone. Co ciekawe jak podpinam miernik do juz w wtyczce która podpina sie do zamka czyli krańcówki jest tam zwarcie.
Gdzie szukać dalej ???
Dodam jeszcze że vagiem nie idzie sie połączyć się z modułem komfortu.
Otwierałem go i suchy, naokoło również sucho. Znajomy elektryk ogladał płytke z tego moduły komfortu i spwierdził tylko kilka zimnych lutów nic pozatym pomysły ???????
| Gadeflin napisał/a: |
Przepraszam że tak długo to trwało ale porostu zapomniałem o tym forum
Doszedłem do czegoś innego. Że alarm odpala się w nocy ale sygnał dźwiękowy zanika po kilku minutach, a awaria miga i miga. Wyczytałem gdzieś że może to krańcówka maski. Mieli racje ponieważ krańcówkę jak odłączyłem to konektorki zielone. Co ciekawe jak podpinam miernik do juz w wtyczce która podpina sie do zamka czyli krańcówki jest tam zwarcie.
Gdzie szukać dalej ???
Dodam jeszcze że vagiem nie idzie sie połączyć się z modułem komfortu.
Otwierałem go i suchy, naokoło również sucho. Znajomy elektryk ogladał płytke z tego moduły komfortu i spwierdził tylko kilka zimnych lutów nic pozatym pomysły ??????? |
skoro nie mozn a się z nim połaczyć swiadczy to,że cos jest nie tak, najepiej podepnij inny moduł i zobacz jakie beda efekty
hmmm musi być od A6 c5 czy może być od np. VW Golf 4 albo pasata b5 ?
| Gadeflin napisał/a: |
| hmmm musi być od A6 c5 czy może być od np. VW Golf 4 albo pasata b5 ? |
tego niestety nie wiem, ale najlepiej by było z C5
| Gadeflin napisał/a: |
Dodam jeszcze że vagiem nie idzie sie połączyć się z modułem komfortu.
|
Ale za to połączysz się z centralnym zamkiem (35)
| Adi202 napisał/a: |
| Gadeflin napisał/a: |
Dodam jeszcze że vagiem nie idzie sie połączyć się z modułem komfortu.
|
Ale za to połączysz się z centralnym zamkiem (35) |
faktycznie nie pomyślałem,że może łączysz sie nie z tym adresem co potrzeba.... co dwie głowy to nie jedna
Fajnie. Wy się dogadaliście ale ja nic nie kumam co więc mam zrobić ??
| Gadeflin napisał/a: |
Fajnie. Wy się dogadaliście ale ja nic nie kumam co więc mam zrobić ?? |
Nawiązać komunikację z centralnym zamkiem który jest pod adresem 35 a nie 46 jak to jest w przypadku np A4 B6.