Car Audio » [a4 b6] Navigation plus audi
Odpowiedz do tematu
 
czyli przeciągam kabel z lewego kola przód, i podejrzewam ze czujnik ABS będzie miał dwa kable? do plusa? czy obojętne który, wiec Sygnał ABS jest niezbędny do płynnej pracy.?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bartek_454 napisał/a:
czyli przeciągam kabel z lewego kola przód, i podejrzewam ze czujnik ABS będzie miał dwa kable? do plusa? czy obojętne który, wiec Sygnał ABS jest niezbędny do płynnej pracy.?

Podpinasz się do sterownika ABS. W nim jest podłączenie do navi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jezeli miałbys chwile byłbym wdzieczny za podpowiedz. Osobiscie jako laik stawiam na to ze zdjecia ze to sterownik jezeli to jest to, to co musze tam zrobic odpiac wtyke co dalej.. Dzieki kolego Adi. gdzie zapodac pin bo nie moge znalezc zadnego schematu tego sterownika

http://vwpassat.com.pl/po...assat-b5-b6-29/
Cytat:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sygnał prędkości jest na pinie 34 w ABS. Jest również możliwe, że wiązka ABS jest juz wyposażona w ten przewód - niebieski z białym paskiem. Jego zakończenie jest na lewym słupku A w czarnej 17 pinowej wtyczce. Jeżeli tak będzie nie będziesz musiał przeciągać się aż do ABSu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
temat załatwiony tak sie złozyło ze była kostka czarna 17 pinowa w słupku A, wiazka posiadała niebieski kabelek z białym paskiem pin 14, wpiołem sie pod niego, nawigacja po przejechaniu kilkunastu metrów zaczeła poprawnie wskazywac połozenie i płynnie je zmieniac, fis wyświetla aktualna ulice. Po odpaleniu auta pojawila sie kontrolka od ESP, gasnie rowniez po przejechaniu kilunastu metrów.W obecnej chwili wszystko mam juz podlaczone i ladnie działa, zastanawiam sie jeszcze zeby wpiac w navi jakis sprzet do ogladania filmow, tylko nie wiem ile to kosztuje i co ogolnie. Dzieki wielkie ze pomoc kolego Adi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
o sprzęcie było już pisane na forum... poszukaj a znajdziesz ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, podepnę się pod temat. Nie dawno kupiłem wymarzoną A4, nie zauważyłem od razu ale nawigacja była dokładana. I mam z nią problem, po pierwsze nie pokazuje mapy, znaczy jest włożona płyta, czyta ją, ale zamiast mapy ciągle jest niebieskie tło. Po drugie nie wiem co jest z anteną gps, jak wyjąłem navi okazało się ze chyba nie ma jej w ogóle. ale nie wiem gdzie miałbym ją wpiąć. dodaje zdjęcie tyłu navi. w menu pisze że jest dostępnych 32 satelity a odebranych 0. model navi:4D0 035 192 E

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawlos65 napisał/a:
Witam, podepnę się pod temat. Nie dawno kupiłem wymarzoną A4, nie zauważyłem od razu ale nawigacja była dokładana. I mam z nią problem, po pierwsze nie pokazuje mapy, znaczy jest włożona płyta, czyta ją, ale zamiast mapy ciągle jest niebieskie tło. Po drugie nie wiem co jest z anteną gps, jak wyjąłem navi okazało się ze chyba nie ma jej w ogóle. ale nie wiem gdzie miałbym ją wpiąć. dodaje zdjęcie tyłu navi. w menu pisze że jest dostępnych 32 satelity a odebranych 0. model navi:4D0 035 192 E
miejsce na wtyczkę anteny gps jest w górnym prawym rogu, patrząc na zdjęcie , które dodałeś

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki za odpowiedź. Własnie nad tym gniazdem myślałem, tylko zaniepokoiło mnie że inne nawigacje gniazdo gps mają na dole po środku. a jaką antene gps polecacie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawlos65 napisał/a:
tylko zaniepokoiło mnie że inne nawigacje gniazdo gps mają na dole po środku. a jaką antene gps polecacie?

Na dole po środku znajduje się gniazdo toru pośredniej częstotliwości tunera FM i posiadają ją tylko RNS DX. Ten ze zdjęcia nie jest modelem DX tylko starszy system non DX i nie powinien czytać map PL.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no to mnie nie pocieszyłeś. mam nagraną płytę z mapą z 2014 z DX i tak jak mówiłem, czyta ją, kalkuluje trase ale nie wyświetla mapy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawlos65 napisał/a:
no to mnie nie pocieszyłeś. mam nagraną płytę z mapą z 2014 z DX i tak jak mówiłem, czyta ją, kalkuluje trase ale nie wyświetla mapy

Jeżeli czyta mapę DX, to masz założony czytnik od DX. Przy braku sygnału GPS na LCD wyświetlany będzie obraz ostatniej zapamiętanej pozycji GPS. Pomniejsz ZOOM do minimum, to zobaczysz obraz Polski i Czech.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
własnie na maksymalnym oddaleniu też nic nie pokazuje. A co myślicie o takiej antenie i montażu jej pod tapicerką?
http://allegro.pl/antena-...4802152158.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawlos65 napisał/a:
własnie na maksymalnym oddaleniu też nic nie pokazuje. A co myślicie o takiej antenie i montażu jej pod tapicerką?
http://allegro.pl/antena-...4802152158.html

Mam taką do testowania nawigacji i spisuje się bardzo dobrze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki za pomoc:) w następnym tyg kupię antenę i zobaczę co się będzie działo. A mam jeszcze jedno pytanie, ma ktoś sprawdzone spolszczenie to tej navi? bo boje się trochę korzystać z tych z chomika. Obecnie mam takiego softa:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa