Odpowiedz do tematu
Podpinasz się do sterownika ABS. W nim jest podłączenie do navi.
Na dole po środku znajduje się gniazdo toru pośredniej częstotliwości tunera FM i posiadają ją tylko RNS DX. Ten ze zdjęcia nie jest modelem DX tylko starszy system non DX i nie powinien czytać map PL.
Jeżeli czyta mapę DX, to masz założony czytnik od DX. Przy braku sygnału GPS na LCD wyświetlany będzie obraz ostatniej zapamiętanej pozycji GPS. Pomniejsz ZOOM do minimum, to zobaczysz obraz Polski i Czech.
Mam taką do testowania nawigacji i spisuje się bardzo dobrze.
Odpowiedz do tematu
czyli przeciągam kabel z lewego kola przód, i podejrzewam ze czujnik ABS będzie miał dwa kable? do plusa? czy obojętne który, wiec Sygnał ABS jest niezbędny do płynnej pracy.?
| bartek_454 napisał/a: |
| czyli przeciągam kabel z lewego kola przód, i podejrzewam ze czujnik ABS będzie miał dwa kable? do plusa? czy obojętne który, wiec Sygnał ABS jest niezbędny do płynnej pracy.? |
Podpinasz się do sterownika ABS. W nim jest podłączenie do navi.
jezeli miałbys chwile byłbym wdzieczny za podpowiedz. Osobiscie jako laik stawiam na to ze zdjecia ze to sterownik jezeli to jest to, to co musze tam zrobic odpiac wtyke co dalej.. Dzieki kolego Adi. gdzie zapodac pin bo nie moge znalezc zadnego schematu tego sterownika
http://vwpassat.com.pl/po...assat-b5-b6-29/
http://vwpassat.com.pl/po...assat-b5-b6-29/
| Cytat: |
Sygnał prędkości jest na pinie 34 w ABS. Jest również możliwe, że wiązka ABS jest juz wyposażona w ten przewód - niebieski z białym paskiem. Jego zakończenie jest na lewym słupku A w czarnej 17 pinowej wtyczce. Jeżeli tak będzie nie będziesz musiał przeciągać się aż do ABSu.
temat załatwiony tak sie złozyło ze była kostka czarna 17 pinowa w słupku A, wiazka posiadała niebieski kabelek z białym paskiem pin 14, wpiołem sie pod niego, nawigacja po przejechaniu kilkunastu metrów zaczeła poprawnie wskazywac połozenie i płynnie je zmieniac, fis wyświetla aktualna ulice. Po odpaleniu auta pojawila sie kontrolka od ESP, gasnie rowniez po przejechaniu kilunastu metrów.W obecnej chwili wszystko mam juz podlaczone i ladnie działa, zastanawiam sie jeszcze zeby wpiac w navi jakis sprzet do ogladania filmow, tylko nie wiem ile to kosztuje i co ogolnie. Dzieki wielkie ze pomoc kolego Adi
o sprzęcie było już pisane na forum... poszukaj a znajdziesz
Witam, podepnę się pod temat. Nie dawno kupiłem wymarzoną A4, nie zauważyłem od razu ale nawigacja była dokładana. I mam z nią problem, po pierwsze nie pokazuje mapy, znaczy jest włożona płyta, czyta ją, ale zamiast mapy ciągle jest niebieskie tło. Po drugie nie wiem co jest z anteną gps, jak wyjąłem navi okazało się ze chyba nie ma jej w ogóle. ale nie wiem gdzie miałbym ją wpiąć. dodaje zdjęcie tyłu navi. w menu pisze że jest dostępnych 32 satelity a odebranych 0. model navi:4D0 035 192 E


miejsce na wtyczkę anteny gps jest w górnym prawym rogu, patrząc na zdjęcie , które dodałeś
dzięki za odpowiedź. Własnie nad tym gniazdem myślałem, tylko zaniepokoiło mnie że inne nawigacje gniazdo gps mają na dole po środku. a jaką antene gps polecacie?
| pawlos65 napisał/a: |
| tylko zaniepokoiło mnie że inne nawigacje gniazdo gps mają na dole po środku. a jaką antene gps polecacie? |
Na dole po środku znajduje się gniazdo toru pośredniej częstotliwości tunera FM i posiadają ją tylko RNS DX. Ten ze zdjęcia nie jest modelem DX tylko starszy system non DX i nie powinien czytać map PL.
no to mnie nie pocieszyłeś. mam nagraną płytę z mapą z 2014 z DX i tak jak mówiłem, czyta ją, kalkuluje trase ale nie wyświetla mapy
| pawlos65 napisał/a: |
| no to mnie nie pocieszyłeś. mam nagraną płytę z mapą z 2014 z DX i tak jak mówiłem, czyta ją, kalkuluje trase ale nie wyświetla mapy |
Jeżeli czyta mapę DX, to masz założony czytnik od DX. Przy braku sygnału GPS na LCD wyświetlany będzie obraz ostatniej zapamiętanej pozycji GPS. Pomniejsz ZOOM do minimum, to zobaczysz obraz Polski i Czech.
własnie na maksymalnym oddaleniu też nic nie pokazuje. A co myślicie o takiej antenie i montażu jej pod tapicerką?
http://allegro.pl/antena-...4802152158.html
http://allegro.pl/antena-...4802152158.html
| pawlos65 napisał/a: |
| własnie na maksymalnym oddaleniu też nic nie pokazuje. A co myślicie o takiej antenie i montażu jej pod tapicerką?
http://allegro.pl/antena-...4802152158.html |
Mam taką do testowania nawigacji i spisuje się bardzo dobrze.
Wielkie dzięki za pomoc:) w następnym tyg kupię antenę i zobaczę co się będzie działo. A mam jeszcze jedno pytanie, ma ktoś sprawdzone spolszczenie to tej navi? bo boje się trochę korzystać z tych z chomika. Obecnie mam takiego softa:


Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych